Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Mashinky - poradnik do gry

Mashinky - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ulepszenie wytwórni oraz fabryk | Podstawy rozgrywki poradnik Mashinky

W pełni rozbudowana fabryka zajmuje o wiele więcej miejsca. Warto pozostawić miejsce dla nowych ulepszeń. - Ulepszenie wytwórni oraz fabryk | Podstawy rozgrywki - Mashinky - poradnik do gry
W pełni rozbudowana fabryka zajmuje o wiele więcej miejsca. Warto pozostawić miejsce dla nowych ulepszeń.

Mashinky oferuję ciekawy łańcuch produkcji i zarabiania żetonów różnego rodzaju. Towary same w sobie nie mają żadnej wartości, dopóki nie zostaną z nich stworzone żetony w odpowiednich fabrykach. Każdy obiekt ma domyślną wartość produkcji, ale możesz powiększyć i produktywność przez wykupienie ulepszeń. Pamiętaj, że zajmują dodatkowe miejsce wokół obiektu, więc staraj się zostawić przestrzeń pod rozbudowę.

W grze istnieją trzy rodzaje obiektów przemysłowych generujących surowce:

  1. Wytwórnie. Tworzą surowce, które są niezbędne przy produkcji innych towarów lub żetonów np. Kopalnia węgla lub żelaza.
  2. Przetwórnie. Tutaj surowce sumienia się w półprodukty np. z drewna są tworzone deski. Czasem potrzebują kilku komponentów do produkcji np. węgiel i żelazo do stworzenia sztab metalu. Nadal nic nie otrzymujesz z ich przetworzenia, ale teraz możesz zawieść je do odpowiedniej fabryki.
  3. Fabryki. Koniec łańcucha produkcji. Tworzy z towarów/półproduktów żetony. Stosunek zamiany jest zazwyczaj niekorzystny do momentu wybudowania odpowiednich ulepszeń.
Większość ulepszeń wytwórni skupia się na zwiększeniu wytwarzania surowców. - Ulepszenie wytwórni oraz fabryk | Podstawy rozgrywki - Mashinky - poradnik do gry
Większość ulepszeń wytwórni skupia się na zwiększeniu wytwarzania surowców.

Każda wytwórnia ma dostęp do kilku ulepszeń. Za część z nich musisz zapłacić tylko zielonymi żetonami. W ten sposób jesteś w stanie szybko zwiększyć produkcję surowca na początku gry, bez potrzeby angażowania dodatkowych wytwórni i budowania kolejnych tras. Niektóre ulepszenia potrzebują większych nakładów pieniężnych i/lub żółtych, czarnych czy szarych żetonów. Warto dokupić do obleganych wytwórni i zatłoczonych stacji. Cześć ulepszeń może zmienić twoją strategię transportu surowców. Na przykład kopalnia może znacząco zwiększyć produkcję węgla, jeśli dowieziesz deski do stacji w jej zasięgu, a las może zacząć małą produkcję węgla.

Przetwórnie również mają wiele ulepszeń, które nie tylko znacząco zwiększą moc przerobową surowców, ale też czasem rozszerzą ich działalność - Ulepszenie wytwórni oraz fabryk | Podstawy rozgrywki - Mashinky - poradnik do gry

Przetwórnie również mają wiele ulepszeń, które nie tylko znacząco zwiększą moc przerobową surowców, ale też czasem rozszerzą ich działalność. Dla przykładu tartak może wyrabiać zabawki z drewna, przez co część surowców zostanie przetworzona na zielone żetony zamiast na deski. Inne ulepszenie będzie tworzyć znaczne ilości desek, jeśli dostarczysz węgiel. W ten sposób możesz stworzyć prawdziwe centrum przemysłowe.

Zanim wybierzesz sobie fabrykę, do której będziesz woził towary, sprawdź gdzie możesz zyskać więcej po wybudowaniu ulepszeń. - Ulepszenie wytwórni oraz fabryk | Podstawy rozgrywki - Mashinky - poradnik do gry
Zanim wybierzesz sobie fabrykę, do której będziesz woził towary, sprawdź gdzie możesz zyskać więcej po wybudowaniu ulepszeń.

Fabryki podobnie jak pozostałe gałęzie przemysłu również korzystają z gamy różnych ulepszeń. Jednak w odróżnieniu od wytwórni i przetwórni, te same ulepszenia różnią się ilością żetonów, jakie możesz zyskać. Dla przykładu: w każdej fabryce możesz zbudować warsztat mebli. Zużyje on 5 desek, a w zamian otrzymasz żółte żetony. Jednak każda fabryka ma inny przelicznik zysku, niektóre przetworzą deski na 2, 3 lub 4 żetony wykorzystując taką samą ilość desek. Dobrą metodą jest sprawdzenie, które fabryki oferują najlepsze przeliczniki i stworzenie połączeń z takimi miejscami.