Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

StarCraft: Remastered - poradnik do gry

StarCraft: Remastered - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Starcraft: Remastered - Rozdział 3 - Misja 3 - Higher Ground
Starcraft: Remastered - Rozdział 3 - Misja 3 - Higher Ground
Zacznij rozbudowa bazy od powiększenia ilości robotników oraz rozpocznij wydobycie gazu. Będziesz go potrzebował do wyszkolenia dużej ilości Scoutów. Większość ataków wroga będzie nadchodzić z północy, ale część grup uderzeniowych będzie desantowanych na zachód od twojej bazy.
W tych dwóch lokacjach są jedyne wieżyczki przeciwlotnicze na całą bazę. Pełna drużyna Scoutów poradzi sobie bez problemu z każdą z nich. Potem, jedynym zagrożeniem będą Hydraliski lub Mutaliski. Rozstaw swoje myśliwce przy Hatchery wroga, i zacznij go niszczyć. Nie omieszkaj zlikwidować robotników lub Hydraliski wroga. Do zniszczenia bazy wystarczą Scouty. Resztę swoich wojsk, Zergowie wyślą na twoją bazę.
Ta brama jest silnie broniona przez wojska wroga. Posiada liczne wieżyczki, Mutaliski oraz wojska lądowe. Zaatakujesz to miejsce na samym końcu.
Północne wejście jest o wiele prostsze do sforsowania i prowadzi wprost do złóż surowców z robotnikami wroga oraz jest tutaj umiejscowione Hatchery. Zbierz swoich Scoutów i ustaw ich nad minerałami, a Zelotów i Dragoonów wykorzystaj do niszczenia struktur i jednostek wroga.
W tych dwóch lokacjach są jedyne wieżyczki przeciwlotnicze na całą bazę. Pełna drużyna Scoutów poradzi sobie bez problemu z każdą z nich. Potem, jedynym zagrożeniem będą Hydraliski lub Mutaliski. Rozstaw swoje myśliwce przy Hatchery wroga, i zacznij go niszczyć. Nie omieszkaj zlikwidować robotników lub Hydraliski wroga. Do zniszczenia bazy wystarczą Scouty. Resztę swoich wojsk, Zergowie wyślą na twoją bazę.
Powiększ mapę

Misja 3 - Higher Ground | Kampania Protosów | StarCraft Remastered poradnik StarCraft: Remastered

Pozycja Startowa – Zacznij rozbudowa bazy od powiększenia ilości robotników oraz rozpocznij wydobycie gazu. Będziesz go potrzebował do wyszkolenia dużej ilości Scoutów. Większość ataków wroga będzie nadchodzić z północy, ale część grup uderzeniowych będzie desantowanych na zachód od twojej bazy.

Baza Czerwonego Zerga - wieżyczki przeciwlotnicze – W tych dwóch lokacjach są jedyne wieżyczki przeciwlotnicze na całą bazę. Pełna drużyna Scoutów poradzi sobie bez problemu z każdą z nich. Potem, jedynym zagrożeniem będą Hydraliski lub Mutaliski. Rozstaw swoje myśliwce przy Hatchery wroga, i zacznij go niszczyć. Nie omieszkaj zlikwidować robotników lub Hydraliski wroga. Do zniszczenia bazy wystarczą Scouty. Resztę swoich wojsk, Zergowie wyślą na twoją bazę.

Baza Białego Zerga - południowe wjeście – Ta brama jest silnie broniona przez wojska wroga. Posiada liczne wieżyczki, Mutaliski oraz wojska lądowe. Zaatakujesz to miejsce na samym końcu.

Baza Białego Zerga - północne wejście – Północne wejście jest o wiele prostsze do sforsowania i prowadzi wprost do złóż surowców z robotnikami wroga oraz jest tutaj umiejscowione Hatchery. Zbierz swoich Scoutów i ustaw ich nad minerałami, a Zelotów i Dragoonów wykorzystaj do niszczenia struktur i jednostek wroga.

Cele misji:

  • Zniszcz kolonie Zergów

Moc Overminda jest niezwykła, ponieważ przywrócił on do życia pokonanego Cerebrate. Konklawa decyduje się zmienić taktykę i przystępuje do pełnego ataku na siły Zergów w prowincji Scion. Będziesz miał do czynienia z dużą ilością Zergów, którzy będą od teraz coraz trudniejszym przeciwnikiem.

Obrona bazy może być utrapienie przez pierwszy kwadrans gry. Rozbuduj wieżyczki, a twoje grupy szturmowe niech posłużą jako dodatkowi. Najlepiej jest przypuścić atak na wroga, tuż po jego ataku, ponieważ będzie posiadał mniej wojsk w bazie. - Misja 3 - Higher Ground | Kampania Protosów | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Obrona bazy może być utrapienie przez pierwszy kwadrans gry. Rozbuduj wieżyczki, a twoje grupy szturmowe niech posłużą jako dodatkowi. Najlepiej jest przypuścić atak na wroga, tuż po jego ataku, ponieważ będzie posiadał mniej wojsk w bazie.

Przed tobą są dwie duże bazy Zergów. Po lewej stronie, w dolinie, znajduje się baza Czerwonego i ma gęsto rozstawione wojska lądowe i wieżyczki Sunken Colony. W tej bazie są tylko dwie wieżyczki przeciwlotnicze i kilka Mutalisków. Baza Białego, znajduje się w prawym górnym rogu, pośród ruin. Znajdziesz tam mieszane wojska, ale więcej Mutalisków, samobójców (Scourge) oraz Hydralisków i wieżyczek przeciwlotniczych. Ci dwaj przeciwnicy będą regularnie wysyłać swoje wojska, więc pokonanie przynajmniej jednego jest tutaj bardzo ważne. Rozbuduj swoją bazę i skup się na wydobyciu gazu (1). W tej misji otrzymasz do dyspozycji myśliwce Scout, które posiadają świetne rakiety przeciwlotnicze. Po lewej stronie, w dolnej krawędzi, znajdziesz słabo bronione miejsca na dodatkową ekspansję. Jeśli chcesz przyspieszyć wydobycie, zastanów się na budową dodatkowej bazy.

Grupa Scoutów powinna wprowadzić spore zamieszanie w bazie czerwonego. Po zniszczeniu obrońców zabierz się za likwidację Hive i robotników. - Misja 3 - Higher Ground | Kampania Protosów | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Grupa Scoutów powinna wprowadzić spore zamieszanie w bazie czerwonego. Po zniszczeniu obrońców zabierz się za likwidację Hive i robotników.

Atak na bazę Czerwonego Zerga. Jest trochę trudniejszy, ze względu na koszty, ale ułatwi zajęcie bazy białego. Jeśli zaatakujesz jego bazę, zacznie zbierać wojska z całej mapy. Plan ataku się na budowie pełnej drużyny myśliwców Scout. W dolinie, znajdują się nieliczne jednostki przeciwlotnicze i tylko dwa Spore Colony (2). Wyeliminuj te dwa budynki i wszystkie ewentualne myśliwce wroga, a następnie weź na cel Hatchery/Lair/Hive. Niech część myśliwców atakuje budynek, a resztą poluję na jednostki wroga m. in. Drones, którzy mogą zlecić odbudowanie bazy. Po udanej akcji, wycofaj myśliwce i uzupełnij straty. Następnie przeprowadź rekonesans i upewnij się, czy wróg czasem nie odbudowuje gdzieś bazy. Dopiero wtedy możesz wydać rozkaz ruch-i-atak, żeby twoje myśliwce automatycznie rozprawiły się z resztą budynków.

Północne wejście do bazy białego jest pozbawione sensownej obrony. Wykorzystaj ten fakt do zniszczenia robotników oraz bazy. - Misja 3 - Higher Ground | Kampania Protosów | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Północne wejście do bazy białego jest pozbawione sensownej obrony. Wykorzystaj ten fakt do zniszczenia robotników oraz bazy.

Atak na bazę Białego Zerga. Nie jest prosty, ale łatwiejszy, jeśli użyjesz pewnego fortelu. Przygotuj pełną drużynę Zelotów i Dragoonów. Idź na północ w stronę ruin. Omiń pierwsze wejście (3), ale idź dalej na północny-zachód, wzdłuż murów. Możesz wejść na wzniesienie, ale będą tam ukryte liczne wojska obu rojów Zergów. Na północy jest drugie wejście, praktycznie niebronione. Teraz wejdź do bazy i nadal trzymaj się górnej części (4). Teraz zacznij zabijać Drone i rozkaż Dragoonom strzelać do kwatery głównej wroga. W ten sposób odetniesz go od posiłków. Następnie zacznij od eliminacji wojsk lądowych wroga oraz Sunken Colony. Potem zniszcz lotnictwo i resztę budynków wroga. Do tego ataku możesz sprowadzić lotnictwo, ale możesz narazić je na wielkie straty. Oczywiście możesz najpierw uderzyć na tą bazę, a potem uzbierać fundusze na armię, która zmiecie Czerwonego.