Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

StarCraft: Remastered - poradnik do gry

StarCraft: Remastered - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Starcraft: Remastered - Rozdział 1 - Misja 10 - The Hammer Falls
Starcraft: Remastered - Rozdział 1 - Misja 10 - The Hammer Falls
Tuż nad rampami, rozbuduj sieć bunkrów i wieżyczek. Przeciwnik będzie atakował kombinacją wszystkich typów wojsk Terran.
Na zachodniej stronie przeciwnik ma sporo rozrzuconych oddziałów na drodze do bazy Czerwonego. Zbierz swoje oddziały piechoty oraz czołgów i zacznij się przemieszczać w stronę południowych zabudowań wroga.
W tym miejscu zbierz swoje siły i odeprzyj ewentualne kontrataki Terran. Zostaw Supply Depot i kieruj się do góry. Skup się na ataku Factory, Command Center i SCV.
Starporty najlepiej zniszczyć wojskami lądowymi. Wróg ma kilka wieżyczek na twym wzniesieniu i nieliczne wojska do obrony.
Starporty najlepiej zniszczyć wojskami lądowymi. Wróg ma kilka wieżyczek na twym wzniesieniu i nieliczne wojska do obrony.
Zbierz Battlecrusiery, Wraithy i transportowce przy lewej krawędzi. Zacznij posuwać się powoli w górę. Uważaj na Ghostów, którzy będą używać umiejętności Lockdown. Wieżyczki eliminuj z odległości.
W tym miejscu zbierz Krążowniki, kiedy już uporasz się z obrońcami i zacznij atakować Działo Jonowe. Możesz też ściągnąć swoich Ghostów i atakować pociskami nuklearnymi.
Powiększ mapę

Misja 10 - The Hammer Falls | Kampania Terran | StarCraft Remastered poradnik StarCraft: Remastered

Fortyfikacje – Tuż nad rampami, rozbuduj sieć bunkrów i wieżyczek. Przeciwnik będzie atakował kombinacją wszystkich typów wojsk Terran.

Liczne grupy wrogów – Na zachodniej stronie przeciwnik ma sporo rozrzuconych oddziałów na drodze do bazy Czerwonego. Zbierz swoje oddziały piechoty oraz czołgów i zacznij się przemieszczać w stronę południowych zabudowań wroga.

Południowa część bazy Czerwonego – W tym miejscu zbierz swoje siły i odeprzyj ewentualne kontrataki Terran. Zostaw Supply Depot i kieruj się do góry. Skup się na ataku Factory, Command Center i SCV.

Starport #1 – Starporty najlepiej zniszczyć wojskami lądowymi. Wróg ma kilka wieżyczek na twym wzniesieniu i nieliczne wojska do obrony.

Starport #2 – Starporty najlepiej zniszczyć wojskami lądowymi. Wróg ma kilka wieżyczek na twym wzniesieniu i nieliczne wojska do obrony.

Kierunek ataku #1 – Zbierz Battlecrusiery, Wraithy i transportowce przy lewej krawędzi. Zacznij posuwać się powoli w górę. Uważaj na Ghostów, którzy będą używać umiejętności Lockdown. Wieżyczki eliminuj z odległości.

Kierunek ataku #2 – W tym miejscu zbierz Krążowniki, kiedy już uporasz się z obrońcami i zacznij atakować Działo Jonowe. Możesz też ściągnąć swoich Ghostów i atakować pociskami nuklearnymi.

Cele misji:

  • Zniszcz działo Jonowe
  • Raynor musi przeżyć

Czas rozstać się z Mengskiem i jego armią. Jednak, aby uciec z Tarsonis, musisz zniszczyć specjalne działo, które uniemożliwia opuszczenie planety. Choć na mapie znajdują się dwie duże bazy Terran, nie musisz ich niszczyć. Warto jednak zniszczyć Czerwonego wroga, po lewej stronie. Łatwo dostać się do jego bazy i zniszczyć budynki produkcyjne. Jego armia składa się głównie z Marines i czołgów, więc warto rozbudować lotnictwo. Biały przeciwnik jest o wiele bardziej niebezpieczny. Korzysta z jednostek typu Battlecrusier, Wraith i Ghost. Ma w zwyczaju używać maskowania i wykorzystuje okazje, żeby wystrzelić pociski nuklearne w niebronione części bazy.

Obok bunkrów buduj również wieżyczki. Wykryją zamaskowane jednostki wroga a piechota wewnątrz umocnień będzie mogła zaatakować przeciwników. - Misja 10 - The Hammer Falls | Kampania Terran | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Obok bunkrów buduj również wieżyczki. Wykryją zamaskowane jednostki wroga a piechota wewnątrz umocnień będzie mogła zaatakować przeciwników.

Rozbuduj bazę, powiększ ekipę robotników i rozbuduj linię obrony tuż nad rampami (1). Zacznij od wieżyczek, które wykryją niewidzialnych przeciwników. Stwórz drużynę piechoty oraz czołgów i zacznij oczyszczać lewą stronę mapy aż dojdziesz do obrzeży czerwonej bazy (2). Wesprzyj swoje siły detektorem Science Vessel i kilkoma SCV do naprawy czołgów. Bazę Czerwonego zaatakuj od dołu, ale zostaw na razie magazyny. Kieruj się prosto na Factory i Command Center, następnie zniszcz koszary na północy (3). Teraz zajmij się magazynami i lotniskami na wzniesieniu (4). Jeśli atak lądowy okazuje się dla ciebie za trudny, to wybuduj drużynę Wraithów oraz kilku Ghostów i pociski nuklearne. W bazie nie ma detektorów, więc poślij dwie rakiety bazę przeciwnika a potem na fabrykę czołgów. Myśliwce powinny wyczyścić resztę, a następnie sprowadź wojska lądowe.

Jeśli zabraknie ci surowców, to na środku mapy są liczne złoża minerałów oraz gazu. Jednak to miejsce jest bardzo blisko bazy Białego przeciwnika. Będziesz musiał liczyć się z jego szybka reakcją. Sama baza jest dobrze broniona i trudno będzie ją zniszczyć. Wróg posiada dużo wieżyczek oraz lotnictwo i często skanuje teren w poszukiwaniu zamaskowanych wrogów. Będziesz musiał stworzyć naprawdę dużą armię. Twoja armia powinna się składać z: 2-3 drużyn Goliathów, jedna drużyna Czołgów, lotnictwo i jednostki Ghost. Powoli zacznij się wtaczać do bazy. Możesz spróbować zaatakować lotnictwem od górnej części mapy, ale stacjonują tam wrogie myśliwce i krążowniki. Jeśli ci się uda, możesz potem łatwo ubić robotników i wyeliminować resztę garnizonu. Musisz jednak przygotować sporą grupę uderzeniową. Zniszczenie bazy Białego wroga nie jest konieczne do ukończenia misji, a zajmuje sporo czasu i wysiłku.

Po wyeliminowaniu wieżyczek oraz Ghostów, twoje krążowniki powinny bez problemu przedrzeć się lewą krawędzią do Działa Jonowego. - Misja 10 - The Hammer Falls | Kampania Terran | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Po wyeliminowaniu wieżyczek oraz Ghost'ów, twoje krążowniki powinny bez problemu przedrzeć się lewą krawędzią do Działa Jonowego.

Na ruinach bazy czerwonego zbuduj swoją placówkę i umieść tutaj budynki produkcyjne. Zbuduj przynajmniej 3-4 lotniska i placówkę naukową, aby rozpocząć produkcję krążowników. Nie zapomnij opracować technologię działa Yamato. Stwórz pełną drużynę 12 Battlecrusierów i jednego Science Vessel. Teraz zacznij się powoli przemieszczać lewą krawędzią mapy (5). Używaj działa Yamato do niszczenia wieżyczek z bezpiecznej odległości. Detektor wykryje Ghostów i Wraithy, które są dla ciebie największym zagrożeniem. Ghost może unieruchomić twoje statki, więc eliminuj ich w pierwszej kolejności. Całe zgrupowanie poradzi sobie bez większych problemów z jednostkami lądowymi Terran. Sukcesywnie utoruj sobie drogę do działa (6). Możesz zaatakować ten obiekt bezpośrednio albo wystrzelić jednocześnie z trzech krążowników, używając działa Yamato. Po zniszczeniu działa jonowego, misja zakończy się sukcesem.