Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

StarCraft: Remastered - poradnik do gry

StarCraft: Remastered - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Starcraft: Remastered - Rozdział 1 - Misja 8 - The Big Push
Starcraft: Remastered - Rozdział 1 - Misja 8 - The Big Push
Sprowadź w to miejsce wszystkie budynki i osadź przy odpowiednich dobudówkach. Masz aż dwa złoża minerałów do dyspozycji. Zacznij rozbudowę brakujących budynków technologicznych.
Budowanie bunkrów i wieżyczek nad rampą jest lepszym rozwiązaniem niż budowanie w niższym poziomie. Mimo, że to miejsce jest wysunięte, czyni je znacznie lepszym stanowiskiem do obrony.
Przeciwnik ma gęstą sieć bunkrów oraz wieżyczek. Możesz je zniszczyć powolnym ostrzałem artyleryjskim lub nuklearnym.
Lotnisko powinno być twoim pobocznym celem. Z drugiej strony, stanowi alternatywną opcje do ataku. Po oczyszczeniu obszaru z lotnictwa wroga, możesz zrzucić tutaj czołgi i piechotę, a następnie z tego miejsca zacznij ostrzał bazy.
Masz za zadanie zniszczyć wszystkie budynki wroga. Znajdziesz tutaj również duże zasoby surowców, więc warto najpierw założyć dodatkową bazę w tym miejscu.
Długą linię wieżyczek, możesz sukcesywnie zniszczyć sam Duke. Otworzy to możliwość przerzucenia sił, na tyły wroga.
W tym miejscu są zakotwiczone trzy krążowniki oraz kilka Wraithów. Zniszcz lotnisko wroga, aby zapobiec dalszej produkcji myśliwców. Idealnie do tego zadania nadają się ukryte Wraithy lub atak nuklearny.
Jest to idealna pozycja do ostrzału artyleryjskiego lub wyznaczenia celów dla pocisków nuklearnych. Zbierz dodatkowe drużyny Marines do odparcia kontraktu obrońców.
Powiększ mapę

Misja 8 - The Big Push | Kampania Terran | StarCraft Remastered poradnik StarCraft: Remastered

Miejsce na bazę – Sprowadź w to miejsce wszystkie budynki i osadź przy odpowiednich dobudówkach. Masz aż dwa złoża minerałów do dyspozycji. Zacznij rozbudowę brakujących budynków technologicznych.

Pozycja obronna – Budowanie bunkrów i wieżyczek nad rampą jest lepszym rozwiązaniem niż budowanie w niższym poziomie. Mimo, że to miejsce jest wysunięte, czyni je znacznie lepszym stanowiskiem do obrony.

Linia obrony Konfederatów – Przeciwnik ma gęstą sieć bunkrów oraz wieżyczek. Możesz je zniszczyć powolnym ostrzałem artyleryjskim lub nuklearnym.

Minibaza na wzniesieniu – Lotnisko powinno być twoim pobocznym celem. Z drugiej strony, stanowi alternatywną opcje do ataku. Po oczyszczeniu obszaru z lotnictwa wroga, możesz zrzucić tutaj czołgi i piechotę, a następnie z tego miejsca zacznij ostrzał bazy.

Północna minibaza – Masz za zadanie zniszczyć wszystkie budynki wroga. Znajdziesz tutaj również duże zasoby surowców, więc warto najpierw założyć dodatkową bazę w tym miejscu.

Linia wieżyczek – Długą linię wieżyczek, możesz sukcesywnie zniszczyć sam Duke. Otworzy to możliwość przerzucenia sił, na tyły wroga.

Północna minibaza – W tym miejscu są zakotwiczone trzy krążowniki oraz kilka Wraithów. Zniszcz lotnisko wroga, aby zapobiec dalszej produkcji myśliwców. Idealnie do tego zadania nadają się ukryte Wraithy lub atak nuklearny.

Wzniesienie przy zachodniej stronie bazy Konfederatów – Jest to idealna pozycja do ostrzału artyleryjskiego lub wyznaczenia celów dla pocisków nuklearnych. Zbierz dodatkowe drużyny Marines do odparcia kontraktu obrońców.

Cele misji:

  • Wyeliminuj siły Konfederacji
  • Duke musi przeżyć

Twoim zadaniem jest zneutralizowanie platformy obronnej nad Tarsonis. Bronią go dwie armie Terran - Szwadrony Omega i Delta. Masz za zadanie zniszczyć wszystkie jednostki i struktury Konfederatów. Duke osobiście poprowadzi atak w swoim krążowniku Norad II. Jest to ulepszona wersja tego typu okrętu. Posiada bardzo silne uzbrojenie. Szybkostrzelny laser zadaje 50 obrażeń zarówno jednostkom powietrznym jak i lądowym. Marines padają od jednego trafienia. Ma również umiejętność specjalną - działo Yamato. Jest w stanie zniszczyć wieżyczkę przeciwnika, będąc poza jej zasięgiem. Nie bój się używać tego krążownika przeciwko małym grupom wroga, bo jest w stanie znieść dużo obrażeń i zadać jeszcze więcej. Pamiętaj, aby zawsze odsyłać go do naprawy, kiedy jego stan wytrzymałości spadnie poniżej połowy. W tej misji zyskasz dostęp do jednostek Ghost oraz pocisków nuklearnych. Są to potężne jednostki pokroju Kerrigan, którą mogą przyzwać ostrzał z specjalnych dobudówek Kwatery Dowodzenia.

Przejmij kontrolę nad pozostawionymi dobudówkami, zwyczajnie stawiając swoje budynki obok ich pozycji. - Misja 8 - The Big Push | Kampania Terran | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Przejmij kontrolę nad pozostawionymi dobudówkami, zwyczajnie stawiając swoje budynki obok ich pozycji.

Rozpoczynasz misję z małym oddziałem wojsk oraz budynkami w trybie przemieszczania. Przeleć do następnej platformy i podepnij budynki do swoich dobudówek (1). Rozpocznij produkcję robotników oraz postaw dodatkowe Magazyny. Do twojej bazy prowadzi tylko jedna droga, ale jesteś w niższej części platformy. Zbuduj bunkry tuż nad rampą, aby zniwelować tą niedogodność (2). Zainwestuj w piechotę, czołgi oraz zbuduj kilka myśliwców. Następnie opracuj wszystkie technologie dla Ghostów i zbuduj pociski nuklearne w dobudówkach Kwatery dowodzenia. Brązowy przeciwnik będzie wysyła grupy Marines i Goliathów do twojej rampy lub desantował ich gdzieś w lewej części platformy. Również pomarańczowy będzie cię atakował, co jakiś czas. Najczęściej będą to myśliwce z wschodniej strony.

Oczyść wzniesienie po prawej stronie używając Battlecruisera i rozstaw tutaj czołgi w trybie artyleryjskim. - Misja 8 - The Big Push | Kampania Terran | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Oczyść wzniesienie po prawej stronie używając Battlecruiser'a i rozstaw tutaj czołgi w trybie artyleryjskim.

Pierwsza baza Terran (brązowy), jest dość trudna do zniszczenia. Posiada potężną linię bunkrów, wieżyczek i czołgów wokół tego miejsca (3). Za linią obrony, są rozmieszczone budynki produkcyjne wroga. Możesz zbudować duże zgrupowanie czołgów i Marines, a następnie powoli nacierać w stronyę bazy wroga. Inny sposób, to wysłanie zamaskowanych Ghostów i zbombardowanie bunkrów, a następnie wkroczenie wojsk lądowych do bazy wroga. Ghost może wystrzelić pocisk, będąc zamaskowanym, więc dopóki wróg nie sprowadzi jakiegoś detektora, nie musisz się o nic martwić. Możesz też zebrać drużynę Wraithów lub nawet samego Duke'a i polecieć do lewej strony mapy (4). Działem Yamato zniszcz wieżyczki przeciwlotnicze, następnie wyeliminuj myśliwce wroga i pozbądź się lotniska na wzniesieniu. Teraz możesz wyładować swoje czołgi na tym wzniesieniu i rozpocząć ostrzał artyleryjski albo polecieć na tyły bazy brązowego i zniszczyć jego zaplecze gospodarcze. Potem pozostaje atak z dwóch stron na bunkry. Teraz wyślij jedną drużynę do oczyszczenia pokaźnych złóż surowców w lewym górnym rogu mapy (5).

Battlecruiser jest uzbrojony w działo Yamato, które może zniszczyć wieżyczkę wroga jednym strzałem i to z dużej odległości. - Misja 8 - The Big Push | Kampania Terran | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Battlecruiser jest uzbrojony w działo Yamato, które może zniszczyć wieżyczkę wroga jednym strzałem i to z dużej odległości.

Pomarańczowy jest trudniejszy do zniszczenia. Posiada więcej wojsk, korzysta częściej z czołgów niż z piechoty. Jego baza posiada naturalne mury i ciężko jest się do niej dostać. Często korzysta ze Skanowania, jeśli atakujesz zamaskowanymi jednostkami. Południowa część jest broniona linią wieżyczek, ale Duke może systematycznie wyeliminować to zagrożenie (6).

Pociski nuklearne mogą przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę. Użyj Ghostów do przeprowadzanie akcji na tyłach wroga i zniszcz lotnisko na północy. - Misja 8 - The Big Push | Kampania Terran | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Pociski nuklearne mogą przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę. Użyj Ghost'ów do przeprowadzanie akcji na tyłach wroga i zniszcz lotnisko na północy.

Zanim przejdziesz do ataku na bazę, warto najpierw zniszczyć Port Kosmiczny w górnej części bazy (7). Jest odosobnione miejsce, choć nieopodal są zakotwiczone trzy krążowniki. Zbierz drużynę Wraithów i podleć od lewej strony, trzymając się górnej krawędzi mapy. Zacznij atakować lotnisko i od razu się wycofaj. Możesz też wysłać dwóch Ghostów i dostać się tam przez wzniesienia. Wystrzel dwie rakiety, aby mieć pewność zniszczenia portu. Opcjonalnie, użyj transportowca, aby przerzucić tych dwóch Ghostów w pobliże minerałów i Kwatery Głównej wroga. Wystrzel kolejne dwie rakiety. Dzięki temu odetniesz wroga od funduszy. Również przed atakiem do bazę wroga, ostrzelaj bazę z tego wzniesienia (8). Sprowadź drużynę czołgów oraz wsparcia piechoty i rozpocznij ostrzał. Po drodze spotkasz piechotę i czołgi na specjalnych platformach, ale lotnictwo powinno rozwiązać ten problem. Pamiętaj, że musisz zniszczyć wszystkie budynki wroga oraz jednostki. Zacznij od wieżyczek, potem zabierz się za budynki produkcyjne. Jeśli do tej pory nie osiągnąłeś zwycięstwa, sprawdź dokładnie mapę i wyślij jednostki w nieodkryte miejsca.