Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

StarCraft: Remastered - poradnik do gry

StarCraft: Remastered - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Starcraft: Remastered - Rozdział 1 - Misja 7 - The Trump Card
Starcraft: Remastered - Rozdział 1 - Misja 7 - The Trump Card
Konfederaci od początku atakują to miejsce. Wycofaj wszystkie jednostki i podnieść budynki. Wycofaj się na główną wyspę, gdzie jest twoja baza.
To miejsce jest również skazane na straty. Wycofaj wszystkich żołnierzy za most do głównej bazy.
Duży plac w twojej bazie nadaje się do wzniesienia budynków produkcyjnych. Przede wszystkim zbuduj na brzegach wieżyczki a przy mostach bunkry. Jest to ulubione miejsc ataku Wraith.
Kiedy zobaczysz obrońców i wieżyczki, natychmiast rozstaw czołgi w trybie artyleryjskim. Miej pod ręką Marines/Goliath jako osłona czołgów. Obrońcy zaczną się zbiegać, a twoja siła ognia zmiecie ich bez problemu.
Po zniszczeniu przed pola, rozstaw czołgi tak, aby zniszczyć wszystkie budynki produkcyjne wroga. W ten sposób znacznie osłabisz możliwości produkcyjne wroga.
Kiedy baza wroga będzie dostatecznie oczyszczona z przeciwników, sprowadź tutaj SCV z Emiterem do markera.
Konfederaci rozstawili tutaj kilka Supply Depot oraz bunkrów.
Kolejna baza Konfederatów, która posiada więcej bunkrów, jednostek oraz Koszary,
Głównego wejścia pilnuje Battlecrusier. Dopóki się do niego nie zbliżysz, nie zacznie atakować. Choć jest tylko jeden, może sprawić spore kłopoty twojej armii.
Powiększ mapę

Misja 7 - The Trump Card | Kampania Terran | StarCraft Remastered poradnik StarCraft: Remastered

Miejsce startowe misji – Konfederaci od początku atakują to miejsce. Wycofaj wszystkie jednostki i podnieść budynki. Wycofaj się na główną wyspę, gdzie jest twoja baza.

Mini baza – To miejsce jest również skazane na straty. Wycofaj wszystkich żołnierzy za most do głównej bazy.

Miejsce obrony – Duży plac w twojej bazie nadaje się do wzniesienia budynków produkcyjnych. Przede wszystkim zbuduj na brzegach wieżyczki a przy mostach bunkry. Jest to ulubione miejsc ataku Wraith.

Miejsce ataku, południowa część bazy Konfederatów – Kiedy zobaczysz obrońców i wieżyczki, natychmiast rozstaw czołgi w trybie artyleryjskim. Miej pod ręką Marines/Goliath jako osłona czołgów. Obrońcy zaczną się zbiegać, a twoja siła ognia zmiecie ich bez problemu.

Część produkcyjna bazy Konfederatów – Po zniszczeniu przed pola, rozstaw czołgi tak, aby zniszczyć wszystkie budynki produkcyjne wroga. W ten sposób znacznie osłabisz możliwości produkcyjne wroga.

Cel misji – Kiedy baza wroga będzie dostatecznie oczyszczona z przeciwników, sprowadź tutaj SCV z Emiterem do markera.

Cele misji:

  • Umieść Emiter Psi w bazie wroga
  • Kerrigan musi przeżyć

Mengsk odkrywa zawartość danych, skradzionych z instalacji Konfederatów. Można umieścić specjalny nadajnik, który przyciągnie w to miejsce całą hordę Zergów. W ten sposób chce zemścić się na Konfederatach. Nie musisz niszczyć wszystkich wojsk wroga, a przetransportować SCV z nadajnikiem do wyznaczonego markera w bazie Konfederatów.

Zabezpiecz wszystkie trzy wejście Bunkrami oraz linią wieżyczek. - Misja 7 - The Trump Card | Kampania Terran | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Zabezpiecz wszystkie trzy wejście Bunkrami oraz linią wieżyczek.

Twoja główna baza mieści się na wyspie z prawej strony mapy. W miejscu gdzie rozpoczynasz misją, od razu przenieś Kerrigan, SCV z Emiterem, żołnierzy i budynki, które możesz unieść, z powrotem do bazy (1). Również mała baza umieszczona za południowym mostem, jest skazana na straty (2). Ewakuuj stamtąd żołnierzy. Później odbijesz to miejsce i przejmiesz tamtejsze surowce. Minerałów w miejscu startowym nie jest za dużo, ale starczy na zbudowanie sieci budynków produkcyjnych oraz małej armii. Rozpocznij umacnianie bazy od zbudowania po jednym bunkrze przed każdym mostem i obsadź ich Marines. Nie ma potrzeby inwestowania w Fierbatów, ponieważ potyczki będą toczyć się na dystans i w powietrzu. Następnie zbuduj sieć wieżyczek wokół bazy. Wróg będzie używał małych grup wojsk lądowych oraz myśliwców Wraith z maskowaniem. Dlatego ważne jest zbudowanie szczelnej linii obrony przeciwlotniczej.

W tej misji otrzymasz dwie nowe jednostki. Pierwsza to Sciensce Vessel, który jest mobilnym detektorem oraz posiada kilka umiejętności specjalnych. Poza tym, w Fabryce będziesz mógł produkować Siege Tank. To najsilniejsza jednostka lądowa Terran, która posiada duży zasięg ataku i obrażeń, zwłaszcza w trybie oblężniczym. Jedyną wadą tego trybu, jest brak możliwości ostrzału na małą odległość. Dlatego zawsze trzymaj grupę jednostek wsparcia np. Marines lub część czołgów w normalnym trybie.

Do wyznaczonego markeru prowadzą trzy drogi. Górna jest najtrudniejsza. Prowadzi przez wąwóz, przy którym znajdziesz dwie bazy wroga. Pierwsza to tylko dwa bunkry. Natomiast druga to spore zgrupowanie wrogów, bunkrów i wieżyczek. Na wzniesieniach są czołgi oraz piechota i myśliwce wroga. Środkowe podejście, sprawia mniej trudności i oferuje dostęp do wzniesienia, który kończy się bardzo blisko bazy wroga. Z tego miejsca można prowadzić efektywny ostrzał bazy. Jednak tego miejsca strzeże krążownik, który jest ciężkim przeciwnikiem. Jest tutaj też mało miejsca, a wróg rzuci duże siły, jeśli zaczniesz atakować jego główną bazę.

Duża grupa czołgów powoli wtoczy się do bazy. Trzymaj w odwodzie oddział przeciwlotniczy. Wróg posiada spore ilości jednostek latających w swojej bazie. - Misja 7 - The Trump Card | Kampania Terran | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Duża grupa czołgów powoli wtoczy się do bazy. Trzymaj w odwodzie oddział przeciwlotniczy. Wróg posiada spore ilości jednostek latających w swojej bazie.

Najlepsza jest trzecia ścieżka, która znajduje się u dołu mapy. Wybuduj pełna drużynę złożoną z Siege Tanków oraz Goliathów. Dołącz do nich Science Vessel, który będzie wykrywał ukryte Wraithy. Możesz też zbudować dodatkowa drużynę Marines lub Wraithów oraz dołączyć kilka SCV, aby naprawiały twoje pojazdy. Przepraw się przez południowy most, do opuszczonego wcześniej złoża minerałów (2). Po drodze spotkasz małe grupki wrogów. W momencie, kiedy dostrzeżesz pierwsze wieżyczki wroga, rozstaw swoje czołgi (4). Teraz obrońcy zaczną atakować twoje wojska. Mechy niech bronią czołgów przed szybki jednostkami i lotnictwem. Kiedy wróg przestanie nacierać, podjedź czołgami kawałek bliżej i znów ustaw ich w trybie artyleryjskim. W ten sposób, zniszczysz całą południową cześć i będziesz nacierał do centrum bazy (5). Jednocześnie, sprowadź SCV z Emiterem. Kiedy uznasz, że jest w miarę czysto, sprowadź go do markera i zakończ misję sukcesem (6).