Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

StarCraft: Remastered - poradnik do gry

StarCraft: Remastered - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak grać Zergami? | StarCraft Remastered poradnik StarCraft: Remastered

Grając Zergami musisz pamiętać o ich nietypowym sposobie budowania, powiększania populacji oraz produkcji jednostek. Drone, czyli robotnik, jest odpowiedzialny za transport surowców i wznoszeniu budowli. Nie tworzy ich w klasyczny sposób, ale mutuje, przez co sam staje się budynkiem.

Zergowie posiadają nietypowy łańcuch produkcji jednostek oraz wznoszenia budynków. Larwy mutują do jednostek wojskowych i robotników, a ci drudzy mogą mutować do innych struktur w twojej bazie. - Jak grać Zergami? | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Zergowie posiadają nietypowy łańcuch produkcji jednostek oraz wznoszenia budynków. Larwy mutują do jednostek wojskowych i robotników, a ci drudzy mogą mutować do innych struktur w twojej bazie.

Mimo, że tracisz robotnika w trakcie tego procesu, to niektóre budynki Zergów są tańsze niż u przeciwników np. Hatchery kosztuje tylko 300 kryształów, a nie 400 w przypadku Centrumy Dowodzenia/Nexusa; rafineria Zergów kosztuje tylko 50 kryształów, a nie 100 w przypadku Terran czy Protossów. Przez tą nietypową strategię musisz mieć więcej robotników niż pozostałe rasy. Dodatkowo, wszystkie budowle oprócz Hatchery, głównego budynku Zergów, muszą być stawiane na specjalnej mazi (Creep). Jest rozprowadzana przez twoją Hatechery i jej ulepszone wersje oraz budując na brzegu wieżyczki zwiadowcze - Creep Colony. Mogą potem zostać ulepszone do bojowych wieżyczek. Budynki posiadają regenerację, czyli punkty życia same się odnawiają.

Większa ilość Hatchery usprawnia produkcję wojsk. Wystarczy zaznaczyć wszystkie larwy na ekranie, aby stworzyć pełną drużynę wojsk w krótkim czasie. - Jak grać Zergami? | StarCraft Remastered - StarCraft: Remastered - poradnik do gry
Większa ilość Hatchery usprawnia produkcję wojsk. Wystarczy zaznaczyć wszystkie larwy na ekranie, aby stworzyć pełną drużynę wojsk w krótkim czasie.

Szkolenie i produkcja jednostek, również wygląda zupełnie inaczej niż u Terran czy Protossów. Hatchery tworzy do 3 larw, które mogą ewoluować do innych jednostek. Do tworzenia różnych typów wojsk, potrzebujesz budynków technologicznych, które odblokują kod genetyczny i umożliwią larwom mutację do np. Zerglingów czy Hydralisków. Żaden inny budynek nie dostarcza larw i nie będziesz mógł tworzyć jednostek w inny sposób, ale będziesz mógł otrzymać niektóre poprzez jeszcze jedną ewolucję już istniejących. Dlatego warto budować więcej niż jeden budynek Hatchery, aby przyspieszyć produkcję. W późniejszych misjach, warto mieć nawet 2-5 takich budynków. Jeśli wybierzesz Hatchery, znajdziesz przycisk, dzięki któremu wybierzesz wszystkie dostępne larwy z tego budynki. Jeśli masz więcej larw, możesz dwa razy kliknąć na larwę, aby wybrać wszystkie jednostki na ekranie a następnie stworzyć całą grupę żądanych jednostek. Zergowie mogą utworzyć wielką armię w bardzo krótkim czasie.

Overlordy to mobilne jednostki powietrzne. Mają kilka właściwości. Posiadają wartość Control, która jest odpowiednikiem Supplies/Psi u innych ras. Dzięki tej liczbie, możesz mieć większą ilość jednostek pod swoją kontrolą; zwiększa limit populacji. Dodatkowo, są również detektorami. Wykrywa niewidzialne jednostki. Kosztuje tylko 100 kryształów i ma bardzo dużo punktów życia. Z czasem, możesz ulepszyć ich prędkość oraz zasięg widzenia. Ostatnim ulepszeniem jest możliwość transportu twoich wojsk. Jest to jedyna jednostka Zergów, która może dokonać desantów pomiędzy wyspami czy innymi niedostępnymi obszarami. Same Overlordy nie są wliczone w limit populacji, więc warto mieć ich więcej niż potrzebujesz, biorą pod uwagę ich liczne właściwości. Nydus Canals to sytuacyjny budynek Zergów. Kiedy wybudujesz pierwsze, możesz go wybrać i stworzyć następny w dowolnym miejscu na mapie z mazią (Creep).Po utworzeniu takiej pary, jest między nimi połączenie, które wykorzystasz, jako swoisty teleport. Jednostki natychmiastowo przemieszczają się między tymi budynkami, co możesz wykorzystać do ataku jak i obrony.

Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie