Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Warhammer 40,000: Dawn of War III - poradnik do gry

Warhammer 40,000: Dawn of War III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zwiększyć przyrost zasobów? | FAQ Poradnik Dawn of War III

Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2017

W Warhammer 40,000 Dawn of War III dostępne są łącznie trzy surowce - Rekwizycja (Requisition), Energia (Power) i punkty strategiczne (Elite Points). Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, zdobywa się je przejmując punkty kontrolne (punkty zasobów) rozsiane po całej mapie, a każdy z nich zwiększa przyrost danego surowca na minutę. W trzeciej odsłonie serii nie wystarczy jednak przejąć punktu, by móc cieszyć się zwiększoną ilością surowców - czynność ta pozwoli ci, po prostu, przejąć kontrolę nad punktem. By móc czerpać z tego zysku, musisz postawić na przejętych punktach Generatory.

Przyrost zasobów zwiększyć można przy pomocy generatorów stawianych na punktach zasobów. - Jak zwiększyć przyrost zasobów? | FAQ - Warhammer 40,000: Dawn of War III - poradnik do gry
Przyrost zasobów zwiększyć można przy pomocy generatorów stawianych na punktach zasobów.

Są to specjalne budynki, które ulokować możesz na zajętych punktach zasobów, pod warunkiem jednak, iż mają one na to wolne miejsca. Każdy punkt zasobów ma do siebie przyłączone specjalne "gniazda", które mogą przyjąć jeden z trzech kolorów - żółty (Rekwizycja), niebieski (Energia) i fioletowy (punkty elitarne). Na każdym z tych punktów ustawić można odpowiedni generator - na żółtym taki, który będzie generował Rekwizycję, na niebieskim Energię, a na fioletowym punkty elitarne. Każdy punkt zasobów może mieć od 1 do 4 tego typu gniazd - ich ilość można podejrzeć, między innymi, na mini-mapie.

Gdy zakończy się budowa generatora, zacznie on wytwarzać surowce. Na tym jednak nie koniec. Ilość pozyskiwanych surowców zwiększyć można ulepszając dany punkt. Opcja ulepszenia pojawi się, gdy na punkcie zasobów będzie stał przynajmniej jeden generator. Gdy ukończysz ulepszenie, ilość generowanych przez punkt zasobów zwiększy się o 25%. Samo ulepszenie wykonać można trzy razy, zwiększając przyrost łącznie o 75%. Warto pamiętać także o tym, iż na punkcie zasobów, który należy do twojej drużyny, każdy członek twojej drużyny może ustawić generator i/lub rozpocząć ulepszanie - niezależnie od tego, kto zajął punkt.

Nie zapomnij także o kilku rzeczach związanych z punktami zasobów, takimi jak:

  • Ustawienie Posterunku Nasłuchowego sprawi, iż wróg nie będzie w stanie odbić punktu, jednak nie zwiększa to (jak w poprzednich częściach) ilości generowanych surowców.
  • Jeśli wróg będzie chciał zająć punkt zasobów, musi najpierw zniszczyć Punkt Nasłuchowy, a potem wszystkie generatory.
  • Generatory budują się pojedynczo - jeśli zechcesz wybudować, na przykład, dwa na raz, drugi generator będzie czekał w kolejce do momentu ukończenia pierwszego. Z tego powodu warto po prostu budować je pojedynczo, by nie tracić zasobów.
  • Na ilość generowanych surowców wpływ ma także poziom Eskalacji. Sprawdzić możesz go w prawym górnym rogu ekranu (oznaczony I, II, III lub IV). Pierwszy (I) poziom nie wpływa na to w żaden sposób, a każdy kolejny zwiększa przyrost o 50%, do maksymalnie 150%. Poziomy eskalacji wzrastają co 10 minut - po 30 minutach gry uruchomi się ostatni, IV poziom.