Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szturm | Tryby gry w Battlefield 1 poradnik Battlefield 1

Szturm to tryb, w którym na mapie rozstawione są pary przekaźników, które zespół atakujących musi zniszczyć. Jest to tryb dobrze znany graczom poprzednich części Battlefielda i nie zmienił się w najnowszej odsłonie serii.

Zespół atakujący ma dwa cele, które musi zniszczyć - Szturm | Tryby gry w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Zespół atakujący ma dwa cele, które musi zniszczyć. Aby zdetonować przekaźnik, należy podejść do niego i przytrzymać przycisk interakcji. Wtedy zostaje on uzbrojony i obrońcy mają ostatnią szansę na rozbrojenie go. Po zniszczeniu dwóch przekaźników, zostają wyznaczone nowe cele. W sumie jest pięć par przekaźników.

Atakujący są ograniczeni czasowo (domyślnie 10 minut). Na starcie mają też 80 punktów, a każdy tracą po jednej śmierci. Jeżeli zginą w sumie 80 razy lub nie zdołają zniszczyć przekaźników w 10 minut, wygrywają obrońcy. Czas oraz punkty resetują się po każdych dwóch celach.

Pojazdy w tym trybie występują, ale nie na wszystkich przekaźnikach.

Porady

Granaty są bardzo przydatne w trybie szturmu - Szturm | Tryby gry w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Granaty są bardzo przydatne w trybie szturmu. Dzięki nim możesz zrobić zasłonę dymną, dzięki której dostaniesz się na przekaźnik na otwartym terenie. Jeżeli cel znajduje się natomiast w budynku, lepiej wrzucić do środka granaty gazowe i odłamkowe. Jako obrońca, wyposaż się w granaty zapalające, które przez kilka sekund będą uniemożliwiać przejście lub uzbrojenie przekaźnika.

W trybie szturmu bardzo ważny jest odpowiedni balans klas na polu walki. Odległości tu często są dość duże, więc wielu żołnierzy wybiera klasę zwiadowcy, ale tak naprawdę najważniejsze role pełnią szturmowcy, medycy i wsparcie.

Wiele map jest skonstruowanych tak, że jako atakujący, łatwo wejść za plecy przeciwnika i zdobyć mnóstwo zabójstw, wydatnie przyczyniając się przy tym do zdobycia przekaźnika. Staraj się szukać bocznych wejść do budynków i chodzić flankami, bo jest to bardzo efektywne. Uważaj tylko, aby nie wejść w sam środek walki i samemu nie dostać w plecy. Musisz dokładnie sprawdzić swoje tyły, mimo tego, że jest to trudne, bo stojąc przed całym oddziałem wroga, czasem można zgłupieć. Jeżeli znajdziesz się już w takiej sytuacji, najpierw rzuć granat, a następnie eliminuj przeciwników karabinem. Spokojnie zabijaj ich po kolei, marnując na każdego jak najmniej kul. Jeśli jesteś w stanie rozróżnić klasy przeciwników, najpierw strzelaj w medyków.

Czołgi w trybie szturmu są w stanie zrobić niesamowitą różnicę - Szturm | Tryby gry w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Czołgi w trybie szturmu są w stanie zrobić niesamowitą różnicę. Jako obrońca schowaj się w bezpiecznym miejscu, z którego będziesz miał widok na przekaźnik. Wrogowie sami będą wchodzili ci pod lufę. Pamiętaj jednak, aby jako cel priorytetowy traktować wrogie czołgi, które stanowią największe zagrożenie.

Czasami obrońcy są znacznie przeważającą siłą, a zespół atakujący nie jest w stanie wiele zrobić - Szturm | Tryby gry w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Czasami obrońcy są znacznie przeważającą siłą, a zespół atakujący nie jest w stanie wiele zrobić. Obrońcy często podchodzą wtedy aż do granicy mapy. W takiej sytuacji możesz spróbować wziąć pojazd lub konia i samemu spróbować udać się pod przekaźnik unikając walki z przeciwnikiem. Tak naprawdę, nie chodzi tu o to, aby zniszczyć przekaźnik, bo jeżeli w walce będziesz sam, to szanse na przeżycie są znikome, ale sukcesem będzie samo uzbrojenie. Część obrońców, nie zdając sobie sprawy z tego, że zagrożenie jest znikome, cofnie się, dzięki czemu cały twój zespół przesunie się do przodu, mimo twojej śmierci. Warto do takiej akcji używać granatów dymnych lub gazowych, a w razie konieczności szarży z bagnetem do ucieczki.