Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dominacja i Zespołowy DM | Tryby gry w Battlefield 1 poradnik Battlefield 1

Dominacja to odmiana podboju, grywana na mniejszych mapach i bez pojazdów. Charakteryzuje ją znacznie bardziej dynamiczna rozgrywka. Zespołowy DM to zwykła strzelanka, bez celów ani gry zespołowej.

W trybie dominacji na mapach dostępne są 3 flagi - Dominacja i Zespołowy DM | Tryby gry w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

W trybie dominacji na mapach dostępne są 3 flagi. Przejmuje się je podobnie, jak w trybie podboju, ale nieco szybciej. Brak pojazdów to kolejna rzecz, różniąca te dwa tryby. Pamiętaj, aby przed meczem wyrzucić z wyposażenia gadżety służące do niszczenia czołgów, które są nieefektywne przeciwko piechocie, np. granat przeciwpancerny, czy mina.

Jednak najważniejszy czynnik, separujący od siebie dominację i podbój to brak możliwości odradzania na przejętych flagach. Do wyboru masz rozstawienie na koledze z drużyny lub w losowym punkcie. Wprowadza to do rozgrywki trochę chaosu, ponieważ brakuje tu taktycznego ustawienia i bronienia swoich flag przez dłuższy okres. Nawet, jeżeli tempo rozgrywki trochę zwolni, to kilku graczy jednego zespołu odrodzi się w losowym punkcie i zaskoczy drugą drużynę atakiem z innej strony.

Podobnie, jak w przypadku podboju, wygrywa zespół, który pierwszy osiągnie ilość punktów wyznaczoną przez administratora serwera (domyślnie 100) lub będzie miał ich więcej po upływie określonego czasu.

Porady

Dominacja ma to do siebie, że gracze bardzo dużo biegają, w pogoni za przejmowaniem kolejnych punktów. Dlatego bardzo dobrą strategią jest ustawienie się w miejscu, z którego będziesz miał pole widzenia na wrogów wbiegających na flagę. Sama obrona flagi też jest stosunkowo łatwa, ponieważ obszary, z których można je przejmować są bardzo małe. Dlatego jeżeli widzisz, że dana flaga jest przejmowana, możesz bardzo szybko domyślić się, gdzie chowa się przeciwnik.

Dobieraj odpowiednie bronie i gadżety - Dominacja i Zespołowy DM | Tryby gry w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Dobieraj odpowiednie bronie i gadżety. Klasa snajpera w dominacji może się nie sprawdzić, bo walka toczy się tu głównie na krótkich odległościach. Nawet, jeżeli ustawisz się w rogu mapy, nie jesteś bezpieczny, bo losowy punkt odrodzenia wroga może okazać się zaraz koło twojej pozycji.

W trybie dominacji nie należy zajmować punktu, będąc dużą ilością żołnierzy na fladze. Przejmują się one wystarczająco szybko, a skupisko żołnierzy na małym polu to niepotrzebne ryzyko i łatwy cel dla wsparcia, granatów i klas elitarnych. Wystarczy, jeżeli jeden lub dwóch graczy będzie przejmować punkt, a pozostali będą osłaniać ich z bezpiecznych pozycji.

Zespołowy DM

Zespołowy DM to tryb, na który wchodzi się poćwiczyć strzelanie lub rozgrzać się - Dominacja i Zespołowy DM | Tryby gry w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Zespołowy DM to tryb, na który wchodzi się poćwiczyć strzelanie lub rozgrzać się. W tym trybie nie gra się taktycznie ani zespołowo. Jest to po prostu bieganie i strzelanie. W tym trybie zespół otrzymuje punkt za każde zabicie. Punkt jest przywracany, jeżeli gracz zostanie zreanimowany. Wygrywa zespół, który osiągnie 100 zabójstw lub więcej punktów po 10 minutach.

Gracze w zespołowym DMie mogą odradzać się na członkach składu lub w losowym punkcie.