Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Strzelanie w Battlefield 1 | Porady poradnik Battlefield 1

W tym podrozdziale dowiesz się podstawowych informacji dotyczących kontroli broni, która umożliwi ci szybkie uśmiercenie wroga. Na początku zostaną wytłumaczone pojęcia związane ze statystykami broni, dzięki czemu poradnik będzie łatwiejszy do zrozumienia.

Pojęcia

Odrzut powoduje, że broń jest odpychana do góry i na boki. W ustawieniach borni, możesz wybrać sobie, w którą stronę chcesz skierować odrzut. Najbardziej intuicyjne jest ustawienie w górę. Pomoże tu też praktyka z innych gier.

Rozrzut to natomiast czynnik, który powoduje, że kule nie lecą dokładnie tam, gdzie celujesz. Rozrzut wzrasta wraz z każdym kolejnym strzałem. Wyjątkiem są karabiny wsparcia. W nich rozrzut maleje z każdym kolejnym strzałem. Jest większy, gdy się poruszasz oraz znacznie większy, gdy strzelasz z biodra. Zmniejsza się natomiast, gdy strzelasz kucając lub leżąc.

Współczynnik pierwszego strzału to wartość, która mnoży odrzut broni, podczas pierwszego strzału. Zawsze po wystrzeleniu pierwszego pocisku karabin "kopie" nieco mocniej niż podczas kolejnych. Jest to zwykle od 1,5 do 3 razy mocniej. Trzeba wziąć na to poprawkę podczas strzelania seriami.

Prędkość wylotowa to szybkość, z jaką pocisk opuszcza lufę. Ma to znaczenie podczas strzelania do poruszających się celów oraz do oddalonych przeciwników.

Kontrola odrzutu

Każda broń ma swoje, z góry określone wartości odrzutów, które za każdym razem są takie same. Aby utrzymać celownik na swoim przeciwniku, musisz pociągnąć mysz do siebie, podczas strzelania. Moc odrzutu zależna jest od rodzaju broni oraz szybkostrzelności. Najlepszym sposobem na poznanie danej broni jest wejście na pusty serwer i wystrzelanie kilku magazynków w ścianę. W ten właśnie sposób należy panować nad odrzutem. Na początku może wydawać ci się to trudne, ale wraz z doświadczeniem przestaniesz zwracać na to uwagę, a wyrobisz sobie nawyki. Jeżeli grasz na PC, dobrze abyś miał niską czułość myszy, dzięki której będziesz mógł wykonywać bardziej precyzyjne ruchy.

Kontrola rozrzutu

Kontrola rozrzutu w teorii brzmi o wiele łatwiej, lecz na polu walki sprawia znacznie więcej kłopotów. Jest on bardziej nieprzewidywalny od odrzutu, a gracz nie widzi go i musi na bazie doświadczenia określać, czy pocisk trafi przeciwnika, czy nie. Nad rozrzutem panujesz robiąc przerwy w strzelaniu, czyli stosując serie. W zależności od odległości i broni, którą strzelamy, różne muszą być ich długości oraz czas pomiędzy nimi.

Ogień ciągły - pojęcie to nie wymaga rozwinięcia. Stosuj go na odległości do 20 metrów. Jest najskuteczniejszy, gdy przeciwnik jest w całości odsłonięty.

Długie serie - strzelaj seriami pocisków po 7-10 kul, po czym odpuść spust na najkrótszy czas, jaki zdołasz, po czym rozpocznij kolejną długą serię. W ten sposób resetujesz rozrzut broni, nie tracąc przy tym dużo czasu. Metodę tę możesz stosować na odległości od 10 do 30 metrów.

Regularne serie - są to serie, podczas których strzelasz krótkimi, celnymi seriami po 3-5 pocisków. W przeciwieństwie do poprzedniej opisywanej metody, przerwa pomiędzy nimi jest stosunkowo długa i przed każdą upewnij się, że celownik jest na właściwym miejscu. W trakcie przerwy możesz schować się za osłoną. Odległość, na jakiej sprawdza się ta metoda to 25-40 metrów.

Ogień pojedynczy - stosowany jest na dużych odległościach. Możesz zarówno samemu dawkować pojedyncze pociski, jak i zmienić tryb ognia broni na pojedynczy. Strzelanie pojedynczymi kulami ma sens jedynie, gdy celujesz w głowę.

Należy jednak pamiętać o tym, że wartości podane powyżej są umowne i zależą również od celności broni, którą się posługujemy. Swoje decyzje na polu walki trzeba opierać na własnym doświadczeniu, a nie jedynie na suchej wiedzy z poradnika, która może co najwyżej gracza wspomóc. Dlatego właśnie dobrze jest wybrać sobie po 2 karabiny dla każdej klasy i zdobywać nimi jak najwięcej doświadczenia, aby mieć je opanowane niemal do perfekcji. Najlepszym miejscem do ćwiczenia celności są zespołowe DMy, na których nie będziemy mogli narzekać na brak przeciwników.

Ile zadaje strzał w daną część ciała

Dla wszystkich broni niewymienionych w dalszej części rozdziału. W tabelach są mnożniki, tzn. jeżeli normalnie broń zadaje 42 obrażenia, to aby obliczyć wartość obrażeń po strzale w głowę, należy pomnożyć tę wartość razy 1,7.

Strzał w głowę

1,7

Strzał w klatkę

1

Strzał w brzuch lub ramiona

0,96

Strzał w nogi lub przedramienia

0,96

Karabiny snajperskie, mające idealną odległość (wszystkie oprócz Rosyjskiego 1895 i Gewehr M.95)

Strzał w głowę

1,8

Strzał w klatkę

1

Strzał w brzuch lub ramiona

0,9

Strzał w nogi lub przedramienia

0,75

Karabiny snajperskie, które nie zdają 100 obrażeń (Rosyjski 1895 i Gewehr M.95).

Takie same mnożniki obowiązują strzelby z branekami.

Strzał w głowę

1,8

Strzał w klatkę

1

Strzał w brzuch lub ramiona

0,93

Strzał w nogi lub przedramienia

0,93

Strzelby ze śrutem

Strzał w głowę

1,1

Strzał w klatkę

1

Strzał w brzuch lub ramiona

1

Strzał w nogi lub przedramienia

0,9