Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak walczyć czołgiem w Battlefield 1? | Granaty, czołgi i samoloty poradnik Battlefield 1

Walka z innymi czołgami

Jeżeli dwa czołgi stoją dokładnie przodem do siebie i zaczną do siebie strzelać, to zawsze wygra ten, który pierwszy zacznie strzelać - Jak walczyć czołgiem w Battlefield 1? | Granaty, czołgi i samoloty - Battlefield 1 - poradnik do gry

Jeżeli dwa czołgi stoją dokładnie przodem do siebie i zaczną do siebie strzelać, to zawsze wygra ten, który pierwszy zacznie strzelać. Jednak na polu walki nic nie jest takie proste. Na zadawane obrażenia wpływa miejsce trafienia oraz kąt, pod którym pada strzał. Czołgi mają też swoje mocne i słabe strony.

Słabe punkty czołgów to:

  1. gąsienice - dwa celne strzały w gąsienice unieruchamiają pojazd,
  2. wieża w lekkim czołgu - dwa celne strzały unieruchamiają wieżę,
  3. silnik - trafienia w silnik zadają najwięcej zniszczeń.

Jeżeli czołg jest zwrócony do ciebie przodem, staraj się trafić w gąsienice. Jeżeli jednak odległość jest duża, nie ryzykuj tego, że wcale go nie trafisz. Wtedy po prostu oddaj strzał w przód.

Jeśli czołg stoi do ciebie bokiem, skup się na tym, aby trafić go pod kątem prostym. Wbrew pozorom, robi to dużą różnicę, bo cztery trafienia pod kątem 90 stopni wystarczą, żeby zniszczyć czołg, a w innym wypadku będzie potrzebne 5 strzałów.

W przypadku, gdy czołg jest odwrócony tyłem, szukaj trafienia w silnik. Jeżeli odległość jest duża, traf go gdziekolwiek. Lepiej zadać mu mniej obrażeń, niż wcale nie trafić.

Sam musisz starać się ustawić pod kątem 45 stopni do przeciwnika. Oczywiście nigdy nie wyjdzie idealnie, ale każda zmiana zmniejszy zadawane obrażenia. Jeżeli przeciwnik strzeli pod bardzo małym kątem, pocisk wcale nie wbije się w pancerz, a zrykoszetuje.

Walka z piechotą

Piechota wydaje się być niegroźna dla tak potężnych maszyn jak czołgi, ale jeżeli zapędzisz się zbyt daleko, w mgnieniu oka zostaniesz obrzucony granatami i zginiesz - Jak walczyć czołgiem w Battlefield 1? | Granaty, czołgi i samoloty - Battlefield 1 - poradnik do gry

Piechota wydaje się być niegroźna dla tak potężnych maszyn jak czołgi, ale jeżeli zapędzisz się zbyt daleko, w mgnieniu oka zostaniesz obrzucony granatami i zginiesz. Najważniejsze, abyś nie był zbyt agresywny. Nie wjeżdżaj do miasta ani wioski, jeżeli twoi sojusznicy nie zajmą budynków. Podobnie z okopami. Jeżeli będzie robić się gorąco, po prostu wycofaj się, ukryj i zastosuj auto-naprawę.

Do eliminacji piechoty używaj kartaczownicy. Nie marnuj pocisków odłamkowych, bo będziesz miał kłopot, jeżeli nadjedzie wrogi czołg. Używaj ich w ostateczności i zawsze zostaw sobie przynajmniej dwa ładunki.