Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czołgi w Battlefield 1 | Porady poradnik Battlefield 1

Rozdział ten zawiera porady dotyczące kierowania i obsługi czołgu. Został on dodatkowo podzielony według typów czołgów, gdyż każda maszyna wymaga nauczenia się innych nawyków oraz zasad.

Porady ogólne

Naprawa

W Battlefield 1 jako kierowca czołgu możesz sam go naprawiać - Czołgi w Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

W Battlefield 1 jako kierowca czołgu możesz sam go naprawiać. W tym celu musisz trzymać przycisk, który pokaże się w prawym dolnym rogu ekranu. Trwa to 5 sekund, ale odnawia aż 20 punktów zniszczeń. Jednak jeżeli w trakcie naprawy wróg trafi twój pojazd, zostanie ona przerwana. Ponadto, w tym okresie nie możesz sterować czołgiem.

Jeżeli odrodzisz się w czołgu jako klasa mechanik, zostaniesz wyposażony w klucz. Możesz naprawiać nim czołg, jeżeli nie jesteś w środku. Jest to szybsze od naprawy jako kierowca i nie jest przerywane po trafieniu pojazdu. Używaj tego w sytuacji, gdy czołg zostanie już unieruchomiony. Przeciwnik może po prostu zostawić go, gdy zobaczy, że wysiadłeś.

Oszczędzaj pociski

Ciężki, jak i lekki czołg zostały wyposażone w działo oraz w kartacz. Działo lepiej nadaje się do niszczenia wrogich jednostek opancerzonych, a kartacz świetnie sprawdza się w walce z piechotą. Pamiętaj, aby oszczędzać pociski do działa, ponieważ może niespodziewanie pojawić się wrogi czołg, a wtedy będą one ci bardzo potrzebne.

Jako pasażer, zmieniaj miejsce

Wbrew pozorom, strzelcy w czołgach są w stanie osiągnąć dobre wyniki - Czołgi w Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Wbrew pozorom, strzelcy w czołgach są w stanie osiągnąć dobre wyniki. Kluczowe może tu być przesiadanie się. Możesz to robić w trakcie jazdy. Na PC używa się do tego klawiszy F1-F6, na PS4 odpowiada za to przycisk "X", a na XONE "A". W trakcie jazdy zmieniaj pozycję na działku, aby mieć możliwość zabicia jak największej liczby wrogów. Co jakiś czas patrz też do tyłu, ponieważ w każdej chwili może próbować do pojazdu podbiec szturmowiec z dynamitem.

Ciężki czołg

Stój przodem do pola walki - Czołgi w Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Stój przodem do pola walki

Największą wadą ciężkiego czołgu jest brak możliwości obracania lufą dookoła czołgu. Można to robić jedynie w dość wąskim zakresie. Dlatego musisz mieć to cały czas na uwadze i stać przodem do pola walki. Jeżeli wycofujesz się, rób to na wstecznym, nawet jeśli nie widzisz dobrze terenu za sobą.

Nie wjeżdżaj też zbyt blisko pola walki, ponieważ to zawęża twoje pole widzenia. Łatwo może podbiec do ciebie szturmowiec z dynamitem, a ty nie będziesz miał jak w niego strzelić. Podjechanie do centrum walki jest za to bardzo skutecznie, jeżeli masz przynajmniej dwóch strzelców.

Strzelcy

Ciężkim czołgiem można bez problemu jeździć bez strzelców. Jednak jeżdżąc ze strzelcami, można ugrać o wiele więcej. Gdy masz na pokładzie trzech strzelców, po jednym z każdej strony, możesz wjechać w samo centrum walki, np. na przekaźnik. W szturmie taka taktyka daje najwięcej, ponieważ przeciwnicy koncentrują się na czołgu i często nawet uda im się go zniszczyć, ale pomimo to przekaźnik zostanie zdetonowany, więc zespół odniesie korzyść.

Mark V

Nigdy nie jeździj sam - Czołgi w Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Nigdy nie jeździj sam

W tym czołgu kierowca nie ma do dyspozycji działa, a jedynie ckm-y nadające się jedynie do likwidacji piechoty. Dlatego pierwsza zasada jeżdżenia Mark V to wsiadanie do niego tylko z innymi graczami. To oni na bokach mają dostęp do dział 57 mm, które mogą atakować wrogie czołgi. Sam jesteś w takiej sytuacji niemal bezbronny.

Używaj obu ciężkich karabinów maszynowych

Jako kierowca, masz do dyspozycji po jednym ckm-ie z przodu i z tyłu. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać co się dzieje z tyłu, ponieważ nie ma tam miejsca dla strzelca.

Jeżeli jesteś sam, przesiadaj się

Co prawda w pierwszym punkcie było napisane, że nie powinno się jeździć tym czołgiem samemu, ale czasem zdarzy się taka sytuacja, niezależnie od ciebie - Czołgi w Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Co prawda w pierwszym punkcie było napisane, że nie powinno się jeździć tym czołgiem samemu, ale czasem zdarzy się taka sytuacja, niezależnie od ciebie. W takiej ewentualności, gdy przyjdzie do walki z wrogim czołgiem, ustaw się przodem do niego, tak aby dało się go trafić z obu dział. Podczas walki przesiadaj się po prostu i strzelaj raz z jednego raz z drugiego. Nie jest to taktyka niezawodna, ale jedyna skuteczna w takiej sytuacji.

Lekki czołg

Graj agresywnie - Czołgi w Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Graj agresywnie

Taktyka gry lekkim czołgiem, mimo takiego samego uzbrojenia różni się znacznie od gry ciężkim. Musisz znacznie więcej poruszać się, ponieważ pancerz jest cieńszy i możesz zostać unieruchomiony, zanim zdążysz cokolwiek zrobić. Używaj największej zalety tej maszyny, czyli mobilności. Wjedź agresywnie w miejsce, gdzie będzie wielu wrogów, zabij kilku i od razu wracaj w bezpieczniejsze lokacje naprawić pojazd.

Objeżdżaj ciężkie czołgi

Jeżeli na bliskiej odległości dojdzie do pojedynku z ciężkim czołgiem, możesz wygrać z nim pewnym sposobem. Po prostu musisz podjechać blisko i ustawić się przy jego boku lub z tyłu, tak aby nie mógł w ciebie trafić. Okrążaj go tak, dopóki go nie zniszczysz.