Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Operacje | Tryby gry w Battlefield 1 poradnik Battlefield 1

Operacje są największą nowością w BF1, jeżeli chodzi o tryby gry. Jest to połączenie szturmu z podbojem i odrobiną historii. Odwzorowane są tutaj prawdziwe bitwy. Operacje zawierają dwie lub trzy mapy, a rozegranie wszystkich trwa nawet do godziny.

W operacjach, podobnie jak w szturmie mamy zespół atakujący i broniący, a na mapie rozstawione są dwa lub trzy punkty - Operacje | Tryby gry w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

W operacjach, podobnie jak w szturmie mamy zespół atakujący i broniący, a na mapie rozstawione są dwa lub trzy punkty. Nie są to jednak przekaźniki, a flagi, które przejmuje się dokładnie tak samo, jak te w podboju. Aby atakujący przeszli dalej, muszą mieć przejęte wszystkie flagi jednocześnie. Co ważne, przejęte przez nich flagi, mogą być odbijane przez obrońców. Atakujący mają ograniczone zasoby żołnierzy, ale ma tu ograniczenia czasowego.

Do ataku można użyć czołgów i samolotów, natomiast obrońcy również dysponują siłami powietrznymi, ale rzadziej otrzymują czołgi. W zamian jednak mogą używać rozstawionych na mapie dział i broni przeciwlotniczej.

Atakujący, aby wygrać operację, muszą przejąć wszystkie sektory na obu mapach. Mają na to jednak kilka prób. Jeżeli nie uda im się przejąć danego sektora, mogą powtórzyć próbę, dostając ogromne wsparcie, w postaci sterowca, pociągu lub statku, w zależności od mapy. Wszystkie wymienione pojazdy są niesamowicie mocne i zwykle ze wsparciem nawet słabemu zespołowi udaje się przejąć sektor.

Jednak liczba otrzymanego wsparcia jest ograniczona do trzech. Dlatego dla obrońców często równie ważne jest zniszczenie sterowca podczas ataku na jeden sektor, niż obrona punktów. Jeżeli atakujący na pierwszej mapie wykorzystają wszystkie próby, to i tak rozgrywana jest druga mapa, chociaż nie mają szans jej wygrać.

W przypadku, gdy atakujący zdobędą pierwszą mapę bez używania wsparcia, na drugiej mapie to obrońcy otrzymują pociąg, statek lub sterowiec.

Obrońcy - porady

W operacjach mapy są bardzo zróżnicowane i wszystkie klasy są przydatne. Jako obrońca, twoim największym zagrożeniem są czołgi. Dlatego klasa szturmowca jest szczególne potrzebna na polu walki. Zabierz ze sobą wyposażenie do niszczenia czołgów i wspomóż zespół w drodze po wygraną.

Jeżeli atakujący przejęli już jeden z dwóch punktów i napierają całym zespołem na drugi, to często łatwiej jest przejąć ponownie ten pierwszy, którego będzie pilnował co najwyżej jeden skład. Wtedy atakujący muszą się rozdzielić.

Na mapach rozstawiona jest broń stacjonarna, która jest znacznie mocniejsza od wyposażenia noszonego przez szturmowca. Używaj dział do niszczenia wrogich czołgów, a broni przeciwlotniczej do samolotów.

Jeżeli zespół atakujących został wzmocniony przez sterowiec, pociąg lub statek, skup się na zniszczeniu go - Operacje | Tryby gry w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Jeżeli zespół atakujących został wzmocniony przez sterowiec, pociąg lub statek, skup się na zniszczeniu go. Obrona punktów w takiej sytuacji zdarza się tylko wtedy, gdy atakuje naprawdę słaba drużyna. Natomiast zniszczenie wsparcia pozwoli zwiększyć szanse na zwycięstwo w następnym sektorze lub kolejnej mapie.

Atakujący - porady

Atakujący dysponują licznymi czołgami, podczas ataku na sektor - Operacje | Tryby gry w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Atakujący dysponują licznymi czołgami, podczas ataku na sektor. Bierz ciężkie czołgi i okręty lądowe, bo może wejść do nich kilku żołnierzy, a w grupie zawsze zadacie więcej obrażeń, niż zrobiłbyś to samemu, w lekkim czołgu. Ponadto, macie też większą moc do przejmowania flagi. Nie wjeżdżaj jednak czołgiem od razu na flagę, bo wystarczy kilku szturmowców z granatami AT i czołgu nie ma. Powoli, razem z zespołem przesuwaj się do przodu, aż do flagi.

Zespół atakujących często zaniedbuje przestrzeń powietrzną. Jest to dobra okazja, do wzięcia bombowca lub samolotu szturmowego i zdobycie kilku łatwych zabójstw, poprzez bombardowania. Dobrze jest być w powietrzu, kiedy w zespole lata ktoś myśliwcem i będzie bronił cię przed atakami wroga. W pojedynku powietrznym, cięższe samoloty nie mają szans na wygranie.

W sytuacji, gdy w powietrzu jest sterowiec, weź myśliwiec i atakuj wrogie samoloty, które chcą zniszczyć wsparcie powietrzne dla twojego zespołu.

Jeżeli masz sterowiec, pociąg lub statek, wsiądź do niego, gdy masz taką możliwość. Zabijanie nimi to naprawdę łatwa sprawa. Jeżeli jesteś kierowcą któregoś z pojazdów, pamiętaj, aby nie grać zbyt agresywnie. To bardzo częste zjawisko, że atakujący grają wsparciem bardzo agresywnie, aby zdobyć łatwe zabójstwa. Podlatują praktycznie nad bazę przeciwnika, gdize rozstawione są działa i bronie przeciwlotnicze. Wtedy szybkie zniszczenie pojazdu jest gwarantowane. Znacznie lepiej ustawić się nieco bardziej pasywnie, przez co przejęcie sektora może być trudniejsze, ale za to wsparcie przetrwa znacznie dłużej. O wiele lepiej mieć pasywne wsparcie przez trzy sektory, niż agresywne przez jeden sektor.

Jeżeli zasoby żołnierzy atakujących wynoszą zero, ale flaga jest w trakcie przejmowania, to sektor się nie skończy. Stanie się to dopiero wtedy, gdy zostanie ona przejęta, przez jeden z zespołów. Dlatego pod koniec sektora, zespół musi zaryzykować i wejść jak największą liczbą graczy na flagę, w celu rozpoczęcia neutralizacji jej.