Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szturmowiec | Klasy postaci w Battlefield 1 poradnik Battlefield 1

W tym rozdziale znajdziesz szczegółowy opis klasy szturmowca. Zawiera on m.in. porady dotyczące rozgrywki oraz informacje na temat wyposażenia omawianej postaci.

Szturmowiec to klasa stworzona do niszczenia pojazdów i walki na bliskim dystansie - Szturmowiec | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Szturmowiec to klasa stworzona do niszczenia pojazdów i walki na bliskim dystansie. Dysponuje on wyrzutnią rakiet, dynamitem, czy granatami przeciwpancernymi, które służą do destrukcji czołgów. Karabiny szturmowe charakteryzują się szybkostrzelnością i słabą celnością. Najlepiej sprawdzają się one na bardzo bliskich dystansach. Klasa ta może również wyposażyć się w strzelbę, niesamowicie skuteczną w walce w zwarciu.

Gadżety

Granaty przeciwpancerne eksplodują podczas kontaktu z pojazdem lub elementem mapy - Szturmowiec | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Granaty przeciwpancerne eksplodują podczas kontaktu z pojazdem lub elementem mapy. Przy odradzaniu się dostajesz 2 sztuki takiej broni. Oprócz niszczenia czołgów, mogą być używane do robienia dziur w budynkach lub niszczenia osłon. Co ważne, zabierają dużą część życia żołnierzom klas elitarnych, ale nie są skuteczne przeciwko zwykłym piechurom.

Miny przeciwpancerne mogą być używane jako zasadzki na wrogie czołgi i inne pojazdy - Szturmowiec | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Miny przeciwpancerne mogą być używane jako zasadzki na wrogie czołgi i inne pojazdy. Staraj się zawsze ukryć je w takim miejscu, żeby przeciwnik nie dostrzegł ich z dużej odległości. Takie miejsca to na przykład zagłębienia w drodze gruntowej, a na bardziej zurbanizowanych mapach możesz ukrywać miny przy krawężnikach. Mogą one zostać zdetonowane za pomocą kilku strzałów z broni, więc nie zmarnuj ich.

Wyrzutnia rakiet przeciwpancernych, tak jak pozostałe materiały wybuchowe, może być używana zarówno do niszczenia pojazdów, jak i niszczenia osłon i otwierania nowych wejść do budynków - Szturmowiec | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Wyrzutnia rakiet przeciwpancernych, tak jak pozostałe materiały wybuchowe, może być używana zarówno do niszczenia pojazdów, jak i niszczenia osłon i otwierania nowych wejść do budynków. Co ważne, broń ta musi być stabilna do strzału. Oznacza to, że trzeba rozstawić trójnóg, więc musisz leżeć, albo oprzeć go o odpowiedniej wielkości obiekt, na przykład parapet okna lub barierkę.

Dynamit może graczom poprzednich części serii Battlefield przypominać C4 - Szturmowiec | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Dynamit może graczom poprzednich części serii Battlefield przypominać C4. Za pomocą przycisku celowania rozkładasz ładunek, a klawiszem strzału go detonujesz. Przy odrodzeniu się dostajesz trzy paczki dynamitu. Możesz rozłożyć wszystkie trzy naraz i eksplodują one jednocześnie. Zniszczenie czołgu za pomocą dynamitu to trudne zadanie, bo musisz znaleźć się bardzo blisko maszyny. W porównaniu do innych gadżetów, zadaje on stosunkowo małe obrażenia.

Porady

Unikaj walki na dłuższym dystansie. Zarówno karabiny szturmowe, jak i strzelby nie radzą sobie na dystansie powyżej 25 metrów. Jeżeli masz możliwość, zaznacz tylko przeciwnika i postaraj się podejść do niego lub schować tak, aby to on musiał podejść na odległość, na której będziesz miał przewagę.

Jeżeli wyposażysz się w strzelbę, nie spiesz się podczas strzelania - Szturmowiec | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Jeżeli wyposażysz się w strzelbę, nie spiesz się podczas strzelania. Wyceluj dobrze, aby zabić przeciwnika jednym strzałem. Jako broń poboczną wyposaż się w rewolwer. Powyżej 20 metrów lepiej strzelać z broni krótkiej, ponieważ strzelby są bardzo nieskuteczne na takiej odległości.

Podczas strzelania do czołgu z wyrzutni rakiet musisz użyć trójnogu. Oznacza to, że musisz leżeć lub znaleźć jakieś podparcie, np. kamień lub parapet. Zawsze lepsza jest ta druga opcja, bo gdy stoisz lub kucasz, znacznie szybciej będziesz mógł uciec, jeżeli kierowca czołgu cię dostrzeże. Gdy leżysz, jesteś bardzo łatwym celem.

Karabiny szturmowe są wyposażone w bagnet. Używaj go w starciach na bardzo bliskim dystansie, aby oszczędzać amunicję i nie robić hałasu.