Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne do Battlefield 1 | Porady poradnik Battlefield 1

W tym rozdziale znajdziesz przydatne porady ogólne, dzięki którym w szybki i prosty sposób poprawisz swoją punktową pozycję na polu bitwy.

Zaznaczanie przeciwników

Jeżeli widzisz przeciwnika, wyceluj w niego i kliknij przycisk zaznaczania (jeżeli nie wiesz, który to przycisk, odwiedź zakładkę poradnika pt. "sterowanie"). Dzięki temu będzie on widoczny na minimapie, a nad nim pojawi się czerwona ikona widoczna dla całego twojego zespołu. Jest to niezwykle pomocne, zwłaszcza dla snajperów, którzy mogą nie widzieć wszystkiego od razu. Ponadto z symbolu możesz odczytać klasę twojego wroga.

Szturmowiec - Porady ogólne do Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Szturmowiec

Medyk - Porady ogólne do Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Medyk

Wsparcie - Porady ogólne do Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Wsparcie

Zwiadowca - Porady ogólne do Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Zwiadowca

Minimapa

Minimapa może dostarczyć ci bardzo przydatne informacje na temat pola walki - Porady ogólne do Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Minimapa może dostarczyć ci bardzo przydatne informacje na temat pola walki. Przede wszystkim możesz zobaczyć tam wrogów, których oznaczył ktoś z twojego zespołu. Może być to zarówno piechota, jak i pojazdy lub samoloty. Oprócz tego zobaczysz tam pozycje wszystkich sojuszników oraz punkty na mapie. Często z niej korzystaj. Nie zapominaj też o możliwości regulacji przybliżenia minimapy oraz opcji pokazania mapy, obejmującej pełne pole walki.

Drużyny

Na początku każdego meczu gra zmusza nas do wyboru drużyny - Porady ogólne do Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Na początku każdego meczu gra zmusza nas do wyboru drużyny. Jeżeli grasz ze znajomymi, wejdź z nimi do składu. Natomiast jeśli grasz samemu, wejdź do tej, w której jest największa ilość graczy. Dzięki temu będziesz dostawał więcej punktów za drużynowe asysty, drużynowe reanimacje itp. Oprócz tego dowódca ma możliwość zaznaczenia jednego celu np. flagi lub przekaźnika. Za walkę o nie członkowie składu będą otrzymywać więcej punktów. Jeżeli ty jesteś dowódcą i chcesz oznaczyć jakiś cel, wyceluj w ikonę z literą oznaczającą cel i wciśnij przycisk służący do zaznaczania i komunikacji.

Używaj pistoletu

Karabiny z okresu I wojny światowej nie należą do najcelniejszych ani do najmocniejszych - Porady ogólne do Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Karabiny z okresu I wojny światowej nie należą do najcelniejszych ani do najmocniejszych. Czasem na polu walki braknie amunicji w magazynku. Jeżeli w takiej sytuacji nie masz gdzie się schować, nie czekaj na przeładowanie, lecz wyjmij pistolet i spróbuj nim załatwić sprawę. Jeżeli masz na myszce przyciski programowalne, ustaw sobie pod jednym z nich broń krótką, aby oszczędzić cenne ułamki sekund w trakcie walki.

Walka wręcz

Podczas nieoczekiwanego spotkania z wrogiem na bliskim dystansie lepiej czasem zaatakować go wręcz niż strzelać do niego - Porady ogólne do Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Podczas nieoczekiwanego spotkania z wrogiem na bliskim dystansie lepiej czasem zaatakować go wręcz niż strzelać do niego. Niesie to za sobą szereg zalet. Dostajesz za to więcej punktów, nie tracisz amunicji, a co najważniejsze, nie słychać cię, dzięki czemu przeciwnicy nie odkryją od razu twojej pozycji.

Szarża z bagnetem

Jeżeli używasz broni z bagnetem, masz możliwość szarży. Jest to kilka sekund, podczas których twój żołnierz porusza się znacznie szybciej niż normalnie. Aby ją aktywować, podczas sprintu z bronią podstawową w ręku, wciśnij przycisk ataku wręcz. Podczas szarży, zabijasz przeciwnika jednym dźgnięciem. Jest to bardzo dobry i szybki sposób eliminacji przeciwników w bezpośrednich starciach. Oprócz tego możesz używać tego chwilowego przyspieszenia np. do ucieczki.

Unikaj pojedynków ze zwiadowcą

Bronie szturmowca, medyka i wsparcia są znacznie mniej celne niż karabiny zwiadowcy. Dlatego, jeżeli widzisz zaznaczonego zwiadowcę na odległości większej niż 50 metrów, odpuść walkę z nim, ponieważ masz bardzo małe szanse. W takiej sytuacji możesz próbować podejść do niego z ukrycia i podjąć walkę na bliskiej odległości albo schować się w bezpiecznym miejscu i poczekać, aż zauważy go któryś ze snajperów twojego zespołu.

Maski przeciwgazowe

W Battlefield 1 żołnierze mogą wyposażyć się w granaty gazowe. Jeżeli znajdziesz się w skażonym obszarze, zaczniesz tracić punkty życia. W takiej sytuacji musisz założyć maskę przeciwgazową. Odpowiedni przycisk pojawi się w prawym dolnym rogu ekranu. Podczas gdy masz maskę na sobie, ograniczone jest twoje pole widzenia i da się strzelać jedynie z biodra.

Klasy elitarne

Na mapach rozmieszczone są w różnych miejscach wyposażenia klas elitarnych, które można podnieść - Porady ogólne do Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Na mapach rozmieszczone są w różnych miejscach wyposażenia klas elitarnych, które można podnieść. Do takich należy na przykład miotacz ognia. Śmiało używaj tych zabawek, jeżeli tylko masz możliwość, ponieważ są one mocniejsze od zwykłych broni.

Używaj koni

Gdy jedziesz na koniu jesteś bardzo trudnym celem do trafienia, a możesz z łatwością eliminować przeciwników szablą. Unikaj strzelania w jeździe, a jeszcze bardziej zatrzymywania się, siedząc na koniu. Karabin wyciągaj w ostateczności, a przez większość czasu walcz bronią białą.

Unikanie ognia

Jeżeli zostaniesz podpalony, połóż się na ziemi, a ogień po chwili zgaśnie. Jeżeli miałeś pełne 100 punktów życia, nie zginiesz od razu. Poproś w takiej sytuacji medyka o apteczkę, bo napewno się przyda.