Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Samoloty w Battlefield 1 | Granaty, czołgi i samoloty poradnik Battlefield 1

Pilotowanie samolotów jest znacznie trudniejsze od prowadzenia czołgu - Samoloty w Battlefield 1 | Granaty, czołgi i samoloty - Battlefield 1 - poradnik do gry

Pilotowanie samolotów jest znacznie trudniejsze od prowadzenia czołgu. Potrzeba wielu godzin, aby w walce powietrznej zyskać pewność siebie. Wersje poszczególnych samolotów są tutaj tworzone w konkretnym celu, np. niszczeniu bombowców lub samolotów. Nie da się więc wyróżnić tutaj lepszych lub gorszych typów.

Walka powietrzna

Za kontrolę przestrzeni powietrznej odpowiadają myśliwce - Samoloty w Battlefield 1 | Granaty, czołgi i samoloty - Battlefield 1 - poradnik do gry

Za kontrolę przestrzeni powietrznej odpowiadają myśliwce. Są one najszybsze, najzwrotniejsze i dysponują uzbrojeniem przystosowanym do niszczenia innych samolotów. Samoloty szturmowe mają uzbrojenie, które dobrze sprawdza się do niszczenia bombowców, ale podczas ataku myśliwca pilot może jedynie liczyć na strzelca i innych graczy. Podobnie pilot bombowca jest bezradny w takiej sytuacji.

Myśliwiec

Pojedynki myśliwców bardzo często będą sprowadzać się do walk kołowych - Samoloty w Battlefield 1 | Granaty, czołgi i samoloty - Battlefield 1 - poradnik do gry

Pojedynki myśliwców bardzo często będą sprowadzać się do walk kołowych. Polegają one na tym, że dwa samoloty kręcą się, dopóki jeden nie dostanie się na plecy drugiego. Jeżeli grasz na PC, wejdź w ustawienia i ustaw sobie "dziób w górę" na którymś z przycisków na klawiaturze. Ciągłe jeżdżenie myszą jest niewygodne i nieefektywne.

Ogólna idea walki kołowej to wykonywanie ciągłych pętli. Jeżeli walka rozpoczyna się po minięciu, to szanse są wyrównane. Znacznie częściej jeden z samolotów jest na plecach drugiego, a tamten musi go zgubić. Praktycznie przez cały czas musisz mieć wciśnięty przycisk "dziób w górę" i tylko zmieniać kierunek lotu. Robisz w ten sposób pętle. Można je podzielić na pionowe i poziome. Jeżeli chodzi o pionowe, to nigdy nie wykonuj ich do góry, bo grawitacja zwolni cię, co uczyni twój samolot bardzo łatwym celem. Z kolei pętle robione w dół są bardzo skuteczne do ucieczki, bo zyskujesz nimi prędkość. Pamiętaj jednak, że do wykonania pętli w dół musisz być odpowiednio wysoko nad ziemią. Podczas pętli poziomych zwalniaj swój samolot. Dzięki temu będzie on zakreślał ciaśniejszy łuk, co pozwoli ci dostać się za plecy wroga.

Gdy myśliwcem atakujesz cięższy samolot, nigdy nie staraj się dostać za jego plecy, tak jak w przypadku ataku na inny myśliwiec. Najlepszą metodą ataku samolotów szturmowych i bombowców to atak i ucieczka. Wleć na dużą wysokość, rozpędź się i zaatakuj wroga, na następnie odleć w innym kierunku. Jeżeli jesteście na takim samym pułapie, staraj się atakować samolot z takiej strony, aby strzelec nie miał możliwości strzelania do ciebie.

Samolot szturmowy

Samoloty szturmowe są dostępne w trzech wersjach: wsparcia sił lądowych, przeciwczołgowy oraz przeciwsterowcowy - Samoloty w Battlefield 1 | Granaty, czołgi i samoloty - Battlefield 1 - poradnik do gry

Samoloty szturmowe są dostępne w trzech wersjach: wsparcia sił lądowych, przeciwczołgowy oraz przeciwsterowcowy. Oprócz wyposażenia specyficznego dla każdego typu (bomb lub rakiet), każdy z nich jest wyposażony w działko, które jest mocne, ale prędkość wylotowa kuli, szybkostrzelność ani czas przegrzewania nie należą do jego zalet. Przez to, samolot szturmowy może sprawdzić się tylko do niszczenia równie ciężkich samolotów lub bardzo słabych pilotów myśliwców. Jednak największą moc mają bomby dostępne dla tego typu samolotu. Jeżeli twój zespół ma kontrolę nad przestrzenią powietrzną, możesz spokojnie zająć się bombardowaniami celów naziemnych.

W samolocie szturmowym mamy jednak dwa miejsca. Oprócz pilota siedzi z tyłu strzelec, dysponujący LKM-em. Jest on niesamowicie skuteczny przeciwko atakującym myśliwcom. Samolotem szturmowym można z powodzeniem latać bez strzelca, ale tylko w sytuacji, gdy ktoś w zespole lata myśliwcem lub zespół przeciwny zaniedbuje przestrzeń powietrzną.

Bombowiec

W bombowcach może znaleźć się do 3 graczy - Samoloty w Battlefield 1 | Granaty, czołgi i samoloty - Battlefield 1 - poradnik do gry

W bombowcach może znaleźć się do 3 graczy. Pilot dysponuje zabójczymi bombami, strzelec z przodu działkiem, a żołnierz z tyłu ma dostęp do LKM-u. Wadą bombowca są rozmiary i niska szybkość poruszania się, przez co jest to łatwy cel dla zespołu przeciwnego. Jako pilot, staraj się latać przynajmniej 100 metrów nad ziemią. Zmniejszy to skuteczność zrzucanych bomb, ale za to samolot będzie trudniej trafić ze stacjonarnej broni przeciwlotniczej.

Cała walka z innymi samolotami pozostaje strzelcom z przodu i z tyłu. Jeżeli jesteś na działku, pamiętaj o celowaniu nieco przed samolot, a nie w niego. Strzelaj seriami i nie przegrzewaj działka.

Porady

Dostosowuj wersję i rodzaj samolotu do warunków panujących na mapie - Samoloty w Battlefield 1 | Granaty, czołgi i samoloty - Battlefield 1 - poradnik do gry

Dostosowuj wersję i rodzaj samolotu do warunków panujących na mapie. Przed każdym odrodzeniem możesz zmienić wybrany samolot. Jeżeli w zespole przeciwników latają gracze mający pojęcie o pilotowaniu, weź myśliwiec z wyposażeniem do niszczenia bombowców. Jeżeli raz na jakiś czas pojawi się wrogi samolot, weź myśliwiec ze strzałkami, natomiast w razie opanowanej przestrzeni powietrznej, wybierz samolot szturmowy lub bombowiec.

Na początku rozgrywki, musisz zlokalizować wrogie działka przeciwlotnicze. Są one zwykle rozmieszczone na skrajnych punktach lub blisko baz zespołów. Unikaj tych miejsc, jeżeli wróg ma kontrolę nad tymi terenami. Pamiętaj, że maksymalny zasięg tych działek to 500 metrów. W wypadku, gdy to sojusznicy przejmą dany punkt z bronią AA, możesz w razie kłopotów wykorzystać to i lecieć tam, mając wrogi samolot na plecach, licząc, że sojusznik zasiądzie przy działku i zestrzeli samolot przeciwnika.

Lataj na kamerze trzecioosobowej - Samoloty w Battlefield 1 | Granaty, czołgi i samoloty - Battlefield 1 - poradnik do gry

Lataj na kamerze trzecioosobowej. Widzisz na niej znacznie więcej obszaru dookoła. Kamery z kokpitu używaj do celowania oraz do swobodnego rozglądania. Zawsze zaznaczaj dostrzeżone obiekty. Pomoże to tobie, kiedy zgubisz z pola widzenia wrogi samolot, da też szanse twoim sojusznikom na zniszczenie samolotu, a dodatkowo dostaniesz wtedy punkty za dostrzeżenie.

Jeżeli latasz sam w samolocie szturmowym lub bombowcu, możesz w locie zmienić miejsce na strzelca, jeżeli wrogi myśliwiec cię atakuje. Jest to ryzykowna taktyka, ale to najlepsze co możesz zrobić w takiej sytuacji.

W ustawieniach grafiki ustaw "jakość siatki" na ultra. Nie obciąża to bardzo karty graficznej, a pomaga zaznaczać przeciwników na bardzo dużych odległościach.