Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podbój w Battlefield 1 | Porady poradnik Battlefield 1

Rozdział ten zawiera szczegółowe porady dotyczące trybu podboju. Każdy kto gra w tym trybie powinien je poznać, żeby nie popełniać głupich błędów.

Nie biegaj chaotycznie po mapie

Często gracze w trybie podboju całą rozgrywkę tylko biegają po mapie, próbując zajmować kolejne flagi, nie patrząc na to, że te dopiero zajęte są już odbijane. Jest to zła taktyka, przez którą zespół otrzymuje niewielką korzyść, ponieważ flagi przejmowane są tylko na chwilę, a gracz bardzo dużo czasu traci na bieganie. O wiele lepiej wybrać sobie jedną lub dwie flagi i zajmować się nimi przez cały czas.

Spójrzmy na mapę Sinai Desert.

Możemy tu pogrupować sobie flagi parami - Podbój w Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

Możemy tu pogrupować sobie flagi parami. Flaga A razem z B, C z D oraz F z G. Jedynie punkt E jest osobny, położony z dala od innych. W trakcie rozgrywki wybierz sobie któreś punkty i przez cały mecz walcz o nie, niezależnie od tego, czy będzie to polegało na atakowaniu, czy na obronie. Dzięki temu pomożesz swojemu zespołowi znacznie bardziej, niż gdybyś biegał z punktu na punkt. Oczywiście, nie musi to być jeden wybór na cały mecz. Musisz dostosowywać się do warunków na polu walki.

Pamiętaj też, aby zabrać ze sobą wyposażenie przystosowane do walki w danym miejscu. Pary punktów AB i FG to raczej otwarte tereny, na których przydatna okaże się snajperka. Z kolei teren wokół C i D to strefa zabudowań i walki w zwarciu, na których idealnie sprawdzą się karabiny szturmowca, medyka, czy wsparcia.

Używaj pojazdów

W trybie podboju dostępna jest zwykle duża ilość pojazdów - Podbój w Battlefield 1 | Porady - Battlefield 1 - poradnik do gry

W trybie podboju dostępna jest zwykle duża ilość pojazdów. Są one w stanie zrobić ogromną różnicę na polu walki. Jeżeli chcesz zająć flagę, na której nie ma dobrej osłony, poszukaj czołgu lub przynajmniej samochodu, a w ostateczności konia. Dzięki temu będziesz miał przynajmniej trochę osłony. Jako piechota, na takim punkcie lub pustyni jesteś bardzo łatwym celem dla snajperów, czołgistów, czy pilotów.

Nie skupiaj się tylko na fladze

Zarówno podczas ataku flagi, jak i obrony kluczowa jest kontrola nad obszarem dookoła flagi, a nie obecność w samym jej obrębie. Dlatego, jeżeli atakujesz flagę, nie wbiegaj od razu przejmować jej, a najpierw skup się na miejscach dookoła, w których mogą chować się przeciwnicy. Najważniejsza jest cierpliwość i dokładne sprawdzenie najważniejszych kryjówek.

Podobnie w trakcie obrony punktu, nie stój za blisko flagi. Znajdź sobie w miarę bezpieczne miejsce, z którego będziesz miał dobry widok. Jeżeli wrogów jest za dużo, wycofaj się, poczekaj na odrodzenie kolegów z drużyny i zaatakujcie razem.