Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zwiadowca | Klasy postaci w Battlefield 1 poradnik Battlefield 1

W tym rozdziale znajdziesz szczegółowy opis klasy zwiadowcy. Zawiera on m.in. porady dotyczące rozgrywki oraz informacje na temat wyposażenia omawianej postaci.

Zwiadowca to klasa, którą potocznie nazywa się snajperem. Taką bowiem rolę pełni na polu walki, wyposażona w karabiny snajperskie mogące eliminować przeciwników oddalonych o setki metrów. Wrogowie często giną, zanim jeszcze zorientują się, że są obserwowani. Klasa ta wymaga dużo cierpliwości i umiejętności, jeżeli mówimy o klasycznej grze, daleko od centrum walki. Można też grać agresywniej, walcząc obok medyków i szturmowców. Jest to bardzo skuteczne, ale wymaga wielu godzin praktyki.

1 - Zwiadowca | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Gadżety

Pistolet sygnałowy to wystrzeliwane flary - Zwiadowca | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Pistolet sygnałowy to wystrzeliwane flary. Są dostępne dwa typy: jeden odkrywa pozycje wrogów w okolicy i pokazuje je na minimapie, a flara błyskowa oślepia przeciwników. Przeciwnik, który zbliży się do płonącej flary poparzy się i straci kilka punktów życia.

Amunicja K to pociski przebijające nawet gruby pancerz - Zwiadowca | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Amunicja K to pociski przebijające nawet gruby pancerz. Możesz je załadować do swojej snajperki, zamiast zwykłych pocisków. Dostajesz tylko 5 takich kul, więc używaj ich mądrze. Pociski te są skuteczniejsze, niż można się spodziewać, ale nie używaj ich, jeżeli sam masz walczyć z czołgiem. Świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy czołg już jest ostrzeliwany przez sojusznika z dowolnego rodzaju broni. Wtedy pomożesz niszczyć go, a być może sam zadasz ostateczne uderzenie.

Peryskop okopowy - urządzenie, które pozwala wyglądać ponad przeszkodę, nie narażając się na trafienie - Zwiadowca | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Peryskop okopowy - urządzenie, które pozwala wyglądać ponad przeszkodę, nie narażając się na trafienie. Jest to świetny gadżet, ale pamiętaj, że bardzo łatwo go zauważyć, nawet z odległości.

Tarcza snajperska - żelazna tarcza, którą możesz rozstawić i schować się za nią, strzelając przez mały otwór - Zwiadowca | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Tarcza snajperska - żelazna tarcza, którą możesz rozstawić i schować się za nią, strzelając przez mały otwór. Uważaj, bo osłania cię ona tylko wtedy, gdy leżysz.

Snajper pozorowany - sztuczny model wyglądający jak głowa snajpera - Zwiadowca | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Snajper pozorowany - sztuczny model wyglądający jak głowa snajpera. Mądrze umieszczony gadżet zmusi wrogiego snajpera do oddania strzału i zdradzi tym samym jego pozycję. Pamiętaj jednak o tym, że będzie on się ciebie spodziewał, więc ukryj się w miarę daleko modelu, ale tak, abyś widział dobrze skąd strzela przeciwnik.

Bomba pułapka to broń, która aktywuje się, gdy przeciwnik stanie na linkę - Zwiadowca | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Bomba pułapka to broń, która aktywuje się, gdy przeciwnik stanie na linkę. Najlepiej rozstawiać te bomby przy wejściu do budynku, w którym się chowasz. Dobre miejsca to również schody i każdy róg. Najważniejsze, aby wróg bombę zobaczył jak najpóźniej i nie miał czasu na reakcję. Dostępne są trzy rodzaje bomby - gazowa, wybuchowa i zapalająca.

Porady

Karabiny snajperskie mają możliwość zerowania. Jest to ustawianie odległości strzału, dzięki czemu brana jest poprawka na opad kuli. Pocisk wystrzeliwany jest nieco wyżej niż celujesz. Problematyczna jest jednak często ocena odległości. Do pomocy używaj odległości od punktów. Gdy najedziesz celownikiem na flagę lub inny cel mapy, pojawi się odległość. Dzięki niej łatwiej będzie oszacować odległość od celu. Oczywiście możesz też zawsze nie zmieniać zerowania i samemu celować wyżej. Na początku może to wymagać trochę praktyki, ale po dłuższym czasie nie będzie to stanowiło dla ciebie większego problemu.

Karabiny snajperskie są najskuteczniejsze na dużym dystansie. Wykorzystuj swoją przewagę nad innymi klasami i trzymaj dystans od przeciwników. Najlepsza odległość to 50-100 metrów, ponieważ na takim dystansie bronie innych klas są nieefektywne, a powyżej tego dystansu może być już ciężko o regularne zabijanie.

Wyposaż się w szybkostrzelny pistolet - Zwiadowca | Klasy postaci w Battlefield 1 - Battlefield 1 - poradnik do gry

Wyposaż się w szybkostrzelny pistolet. Gdy znajdziesz się blisko pola walki nie biegaj ze snajperką, a właśnie z bronią poboczną, a w razie potrzeby użyj noża lub bagnetu.