Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Postacie w Dragon Age: Inkwizycja | Świat gry Dragon Age: Inkwizycja poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Najważniejsze postacie Inkwizycji - główny bohater, jego towarzysze i inne szychy - Postacie w Dragon Age: Inkwizycja | Świat gry Dragon Age: Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Najważniejsze postacie Inkwizycji - główny bohater, jego towarzysze i inne 'szychy'

Jak to zwykle bywa w cRPG-ach od studia BioWare, kluczową rolę w grze Dragon Age: Inkwizycja odegra plejada charakterystycznych bohaterów niezależnych - zarówno tych, którzy będą wędrowali z nami jako członkowie drużyny, jak i innych, całkowicie niegrywalnych. Poniżej znajdziecie krótkie charakterystyki kluczowych "aktorów" opowieści, w jakiej będziemy uczestniczyć w omawianej grze.

Drużyna

Inkwizytor - bohater główny. Większość jego cech (rasa, wygląd, klasa, przeszłość etc.) będzie zależała od wyborów, jakie podejmiemy na początku zabawy, jednak postać każdego gracza otrzyma pewną cechę wspólną, predestynującą ją do roli przywódcy Inkwizycji - protagonista będzie jedynym, który przeżyje incydent powstania Wyłomu w osnowie rzeczywistości, stając się posiadaczem niezwykłej zdolności, pozwalającej mu zamykać szczeliny będące bramą dla demonów z Pustki.

Varric Tethras - stary znajomy z Dragon Age II. Krasnolud z kupieckiego rodu żyjącego na powierzchni, który przez nieodparty pociąg do uczestnictwa w doniosłych aferach najpierw towarzyszył Hawke'owi w Kirkwall, a teraz trzyma się Inkwizycji. Wzięty gawędziarz i żartobliwy łotrzyk, a zarazem utalentowany operator wielkiej kuszy, nazywanej przez siebie Bianką.

Kasandra Pentaghast - kolejna (właściwie już ostatnia, jeśli chodzi o drużynę) stara znajoma. Pamiętamy ją z Dragon Age II z roli członkini zakonu Poszukiwaczy Prawdy, jednego z ramion Zakonu, która przesłuchiwała Varrika, by poznać prawdę o genezie wojny magów z templariuszami i udziale Hawke'a w tych wydarzeniach. Jako jedna z niewielu osób dochowujących wierności Boskiej Justynii (przywódczyni Zakonu), wstępuje do Inkwizycji, aby mieczem i tarczą powstrzymać chaos ogarniający Thedas. Kasandra to domyślna postać romansowa dla bohatera płci męskiej.

Vivienne - przywódczyni orlezjańskich magów i nadworna zaklinaczka cesarzowej Celene, władczyni Orlais. Bezwzględna kobieta, która zdobyła swoją wysoką pozycję dzięki przebiegłości i wprawnemu politycznemu intryganctwu, nie na darmo zaskarbując sobie przydomek "Żelaznej Damy". Nie popiera rebelii magów przeciwko Templariuszom, a do Inkwizycji dołącza, aby przywrócić porządek na świecie.

Solas - elficki mag apostata, który większość życia spędził w dziczy, unikając nieżyczliwych mu ludzi i na własną rękę zgłębiając wiedzę tajemną. Wiele uwagi poświęcił przy tym badaniu Pustki, dzięki czemu poznał jej naturę lepiej niż większość "profesjonalnych" czarodziejów. Kiedy na niebie wykwita Wyłom, wychodzi z cienia i oferuje Inkwizycji swoją pomoc w powstrzymaniu niebezpieczeństwa.

Iron Bull / Żelazny Byk - nieustraszony funkjconariusz tajnej policji rasy qunari (Ben-Hassrath), który, zaczynając tracić motywację po latach służby, został wysłany do dalekiego Orlais, by zorganizował tam siatkę agentów i najemników (Szarżowników Byka), mającą za zadanie zbierać informacje wywiadowcze i wysyłać je zwierzchnictwu. Spędziwszy lata z dala od ojczyzny na walce i szwendaniu się po tawernach, Żelazny Byk zaczyna zastanawiać się nad swoją tożsamością. Do Inkwizycji wstępuje z prozaicznej przyczyny: by zarabiać na zabijaniu demonów.

Sera - frywolna, impulsywna elfka, która lubi się bawić. Należała do tajemniczej organizacji z półświatka znanej jako Przyjaciele Rudej Jenny, gdzie czerpała radość z upokarzania samolubnej szlachty. Gdy dochodzi do Wyłomu, poczuwa się do obowiązku stanięcia do walki z demonami (bo "świat musi wrócic do normalności, by mogła się w nim bawić") i przyłącza się do Inkwizytora, spotkawszy go na ulicach jednego z miast Orlais.

Blackwall - człowiek należący do Szarej Straży, frakcji bliskiej wszystkim miłośnikom pierwszej odsłony serii Dragon Age. Mamy więc do czynienia z wojownikiem, który oddał swoje życie, by bronić świata przed mrocznymi pomiotami, demonami i innymi zagrożeniami nie z tego świata, manifestującymi się podczas Plag. Na tle swoich kamratów Blackwall wyróżnia się tym, że dołączył do Straży z własnej, nieprzymuszonej woli (wielu Strażników rekrutuje się spośród banitów, morderców i innych złoczyńców).

Dorian - ludzki mag pochodzący z Imperium Tevinter. Tak uzdolniony, że mógłby służyć za wzór do naśladowania dla swoich rodaków, gdyby nie jeden szkopuł - Dorian uważa swoją ojczyznę za zepsutą do szpiku kości i występuje przeciwko wyznawanym w niej zasadom. Dlatego poznajemy go jako dumnego wyrzutka, który dołącza do Inkwizycji, by zyskać szansę na zmienienie czegoś w Imperium. Warto jeszcze wspomnieć, że postać ta to "pierwszy w dziejach serii stuprocentowy gej".

Cole - na pozór mówimy tu o prostym chłopaku, który doszedł do wprawy w skradaniu się bez zwracania niczyjej uwagi. W rzeczywistości jest to istota o znacznie bardziej złożonej naturze. Mamy bowiem do czynienia z zagubionym duchem, uwięzionym między Pustką a krainą śmiertelników i obdarzonym zdolnością do wyczuwania ludzi, którzy cierpią. Cole poszukuje swego miejsca na świecie, pomagając ludziom, aż w końcu wstępuje do Inkwizycji.

Na koniec wypada wspomnieć, że liczba grywalnych kompanów powinna zamknąć się na opisanej powyżej dziewiątce, ponieważ firma BioWare zapowiedziała, iż nie zamierza wprowadzać kolejnych postaci tego typu w dodatkach DLC.

Inne postacie

Morrigan - nazywana też Wiedźmą z Głuszy; postać doskonale znana jako członkini drużyny w pierwszym Dragon Age i wielka nieobecna drugiej odsłony serii. W Inkwizycji poznamy ją w roli doradczyni cesarzowej Celene, obecnej na dworze w Orlais od trzech lat i otoczonej siecią plotek, wedle których owinęła sobie władczynię wokół palca, nauczając ją mrocznych sztuk magicznych. Zapowiedzi twórców głoszą, że Morrigan odegra bardzo ważną rolę w fabule Inkwizycji.

Morrigan czeka wielki powrót w Inkwizycji. Czy jej nowa rola przypadnie do gustu fanom serii? - Postacie w Dragon Age: Inkwizycja | Świat gry Dragon Age: Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Morrigan czeka wielki powrót w Inkwizycji. Czy jej nowa rola przypadnie do gustu fanom serii?

Leliana - świątobliwa bardka z łuczniczymi i skrytobójczymi zdolnościami; jeszcze jedna stara znajoma z drużyny Szarego Strażnika. Po wydarzeniach z pierwszego Dragon Age nadal pozostaje wierną służką Boskiej Justynii, służąc jej swoimi zabójczymi talentami do walki z wrogami Zakonu. Podobnie jak Kasandra, dołącza do Inkwizycji, aby za jej pośrednictwem przywrócić porządek na świecie, lecz w odróżnieniu od Poszukiwaczki, nie wędruje z Inkwizytorem (nie jest członkiem drużyny). Zamiast tego kieruje wywiadem naszej organizacji i para się skrytobójstwami.

Rzecz jasna, to nie wszystkie postacie, które odegrają istotną rolę w wydarzeniach w grze, lecz na tę chwilę nie dysponujemy większą ilością informacji na ich temat. Możemy jedynie gdybać, że wśród starych znajomych, jacy zaliczą powrót w Inkwizycji, znajdą się także bohaterowie obu poprzednich odsłon serii, jak również takie postacie jak Alistair czy Flemeth.

Cullen - Templariusz; stary znajomy, który przewinął się zarówno przez Dragon Age: Początek (Wieża Kręgu), jak i Dragon Age II (rycerz-dowódca pod dowództwem komtur Meredith). Po krwawych wydarzeniach w Kirkwall zostaje zwerbowany do Inkwizycji przez Kasandrę i otrzymuje stanowisko doradcy Inkwizytora od spraw militarnych, jednocześnie przejmując dowodzenie nad zbrojnym ramieniem organizacji. Cullen to człowiek praktyczny i bezpośredni, co sprawia, że jego sugestie często są rozbieżne w stosunku do stanowiska pozostałych doradców. Mimo że pojawił się w poprzednich grach, dopiero w Inkwizycji będziemy mieli okazję poznać go bliżej - i to znacznie bliżej, jako że stanowi on domyślną opcję romansową dla bohatera płci żeńskiej.

Józefina - trzeci i ostatni doradca Inkwizytora, chyba najmniej bojowa postać w całej organizacji. Pochodząca z Antivy dyplomatka, która "włada lepiej piórem niż mieczem". Jest również ambasadorką Inkwizycji, zatem do jej obowiązków należy prowadzenie negocjacji i subtelnej polityki, reprezentowanie organizacji w rozmowach z rozmaitymi osobistościami oraz poszerzanie jej wpływów. Józefina to spokojna osoba, która wierzy w siłę słowa (czy to mówionego, czy pisanego) i patrzy niezbyt przychylnym okiem na rozwiązania siłowe.

Rzecz jasna, to nie wszystkie postacie, które odegrają istotną rolę w wydarzeniach w grze, lecz na tę chwilę nie dysponujemy większą ilością informacji na ich temat. Możemy jedynie gdybać, że wśród starych znajomych, jacy zaliczą powrót w Inkwizycji, znajdą się także bohaterowie obu poprzednich odsłon serii, jak również takie postacie jak Alistair czy Flemeth.