Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sera | Romanse w Dragon Age Inkwizycja poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Sera

Sera - Sera | Romanse w Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Sera

Kto może nawiązać romans z Serą? Z Serą możesz na poważnie związać się wyłącznie jeśli grasz kobietą, niezależnie od wybranej rasy. Oznacza to oczywiście, że związek ten będzie miał charakter homoseksualny. Jeżeli grasz jako mężczyzna to będziesz mógł jedynie niezobowiązująco poflirtować z Serą i do żadnych poważniejszych zmian w relacjach z tą postacią to nie doprowadzi.

Uwaga - Jeśli główna bohaterka jest reprezentantką rasy qunari to łatwiej jej będzie zdobywać punkty pozytywnych relacji z Serą. Przyrost punktów jest z kolei najwolniejszy dla elfów, ale nie oznacza to, że rasa ta stoi na przegranej pozycji.

Jak budować pozytywne relacje z Serą? W trakcie wszystkich rozmów, w których bierze udział Sera (niezależnie od tego czy rozmawiacie w cztery oczy czy w szerszym gronie), wybieraj w miarę możliwości opcje dialogowe związane z rozwiązywaniem problemów drogą walki i karaniem innych osób (wyroki wydawane w sali tronowej w Podniebnej Twierdzy). Serze przypadną również do gustu dowcipne komentarze, zwłaszcza te obrażające arystokrację. Nie zapomnij też o wybieraniu wszystkich opcji dialogowych oznaczonych ikoną serca.

Uwaga - Unikaj pytań o elfią przeszłość Sery. Nie jest to jej ulubiony temat i możesz w ten sposób stracić część punktów poparcia.

Ważniejsze kroki:

  • Musisz kontynuować budowanie z Serą pozytywnych relacji (warto wspierać jej pomysły wspólnych psikusów wymierzonych w innych mieszkańców Podniebnej Twierdzy), wspominając w trakcie jednego ze spotkań o chęci nawiązania z elfką romansu. Będziesz mógł wybrać czy chcesz już teraz przespać się z Serą czy rozpocząć bardziej długotrwały romans. Równolegle do poprawiania relacji z Serą postaraj się odblokować i zaliczyć jej pierwsze osobiste zadanie - "Marsz na Verchiel" (The Verchiel March).
  • W trakcie jednej z kolejnych rozmów z Serą powinna ona podarować głównej bohaterce prezent w postaci nakrycia głowy. Odblokuje to nowe zadanie powiązane z postacią Sery i dotyczące przygotowania dla niej jakiegoś podarunku - "Kobieta, która chce za nic" (A Woman Who Wants for Nothing). Porozmawiaj ze wszystkimi postaciami z twierdzy na temat pomysłu na prezent, a w szczególności z Vivienne. Na sam koniec ponownie spotkaj się z Serą.
  • Dalsza część romansu z Serą przebiega w sposób prostolinijny. Jedynym wyjątkiem jest scena z udziałem Sery, w trakcie której dowiesz się o jej koszmarze nocnym. Możesz zadecydować w tym momencie czy chcesz wyznać miłość Serze i wejść z nią w pełnoprawny związek (na jej zasadach) czy zakończyć ostatecznie z nią romans.
  • Ważną informacją jest to, że romans z Serą może także zostać zerwany jeśli w końcówce głównego wątku fabularnego będziesz upierał się przy stwierdzeniu, że główna bohaterka została wybrana na herolda Andrasty. Wykazywanie sprzecznej opinii może zresztą pomagać w uzyskiwaniu punktów poparcia u Sery we wcześniejszej fazie gry.