Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Inwentarz w Dragon Age Inkwizycja | Rozwój postaci poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Inwentarz

Regularnie pozbywaj się niechcianych rzeczy, bo inwentarz ma ograniczoną pojemność - Inwentarz w Dragon Age Inkwizycja | Rozwój postaci - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Regularnie pozbywaj się niechcianych rzeczy, bo inwentarz ma ograniczoną pojemność

Zarządzanie inwentarzem w Dragon Age: Inkwizycji nie jest przesadnie skomplikowane, aczkolwiek jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać. W grze obowiązują oznaczenia kolorystyczne i np. bronie czy pancerze wyższej jakości oznaczane są innymi kolorami. Jest to oczywiście pomocne w szybkim odnajdywaniu najlepszych przedmiotów. Jeszcze ważniejszą wiadomością jest to, że pojemność inwentarza domyślnie jest limitowana do 60 slotów. To bardzo wyżyłowany limit, tak więc radzę jak najczęściej odwiedzać handlarzy w świecie gry i pozbywać się tych przedmiotów, które nie są nikomu z drużyny potrzebne. Ważną informacją jest to, że możesz wydać punkty profitów (perków) Inkwizycji celem zakupienia profitów o nazwach "Krawiectwo antivańskie (Antivan Tailoring)" oraz "Krawiectwo z cesarskiego dworu (Imperial Court Tailoring)". Pozyskanie tych dwóch profitów docelowo zwiększy pojemność inwentarza do 90 slotów.

Uwaga! Gra przy naliczaniu zapełnionych slotów inwentarza nie uwzględnia przedmiotów powiązanych z craftingiem (np. zioła, surowce czy schematy). Możesz je więc gromadzić w nielimitowanych ilościach.

Sam inwentarz podzielony jest na dziewięć zasadniczych kategorii ułatwiających jego przeglądanie:

  • Bronie (Weapons) - Jest tu kilka podkategorii związanych z różnymi odmianami broni oraz dodatkowa zakładka z tarczami (one również mogą być wykorzystywane przez wojowników do działań ofensywnych)
  • Pancerze (Armor)
  • Akcesoria (Accessories) - Do tej kategorii wliczane są między innymi pierścienie, pasy oraz amulety
  • Ulepszenia (Upgrades)
  • Materiały do craftingu (Crafting Materials)
  • Kosztowności (Valuables) - Jedynym przeznaczeniem przedmiotów z tej grupy jest sprzedaż ich z jak największym zyskiem
  • Schematy broni (Weapon Schematics)
  • Schematy pancerzy (Armor Schematics)
  • Przepisy (Recipes)

Jeśli nie lubisz zbierać wszystkich znalezionych przedmiotów i często odwiedzać handlarzy zbieraj tylko przedmioty o najwyższej wartości. Są nimi przedmioty legendarne i wszelkie kosztowności, które poza możliwością sprzedaży nie dają nic więcej, nie są też poszukiwane przez żadne postaci w świecie. Najmniej wartościowe zaś są ulepszenia, więc jeśli nie masz zamiaru ich zastosować (np. posiadasz już lepsze lub wolisz craftować je samodzielnie) pozbywaj się ich w pierwszej kolejności. Ceny sprzedaży u wszystkich handlarzy są jednakowe, więc możesz dokonywać sprzedaży u pierwszej napotkanej postaci.