Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje wstępne | Wybrzeże Sztormów | Dragon Age Inkwizycja poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Informacje wstępne

Na wybrzeżu czeka na Ciebie wiele atrakcji, ale nie odkryjesz od razu ich wszystkich - Informacje wstępne | Wybrzeże Sztormów | Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Na wybrzeżu czeka na Ciebie wiele atrakcji, ale nie odkryjesz od razu ich wszystkich

Wybrzeże Sztormów (The Storm Coast) jest jednym z większych dostępnych obszarów świata gry, przy czym powinieneś wiedzieć, że jego eksploracja jest sprawą opcjonalną. Oznacza to, że odwiedzenie wybrzeża nie jest wymagane do posunięcia do przodu głównego wątku fabularnego gry. Osobiście nie radzę rezygnować z wizyty w tej lokacji, bo możesz tu zaliczyć wiele dodatkowych zadań i odnaleźć sporo wartościowych przedmiotów. Uwaga - Gra nie pozwoli ci od razu zbadać całego wybrzeża. Niektóre jego części (m.in. legowisko wielkiego smoka) stają się dostępne dopiero w dalszej części kampanii.

Sposób odblokowania tego obszaru świata: Musisz wybrać z mapy wojennej operację "Przeczesz Wybrzeże Sztormów" (Scout the Storm Coast) i ją zaliczyć. Jest to możliwe tylko jeśli dysponujesz co najmniej 8 punktami władzy.

Sugerowany poziom doświadczenia: Tak jak już wyżej wspomniałem gra nie pozwoli ci odkryć całego wybrzeża za jednym podejściem. Wybierając się w to miejsce po raz pierwszy dobrze byłoby rozwinąć drużynę co najmniej do 8-9 poziomu. Nie decyduj się na kolejną wyprawę do momentu awansowania bohaterów na co najmniej 14-15 poziom doświadczenia. W przeciwnym wypadku mogą oni mieć kłopoty z pokonaniem wielkiego smoka oraz zamknięciem niektórych lepiej bronionych szczelin.

Ważne informacje:

1) Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić po dotarciu na Wybrzeże Sztormów, jest spotkanie się z Żelaznym Bykiem przebywającym na plaży niedaleko miejsca startu. Pozwoli ci to pozyskać nowego cennego członka drużyny, którego obecność w drużynie może ułatwić ci eksplorację okolicy.

2) Elementem odróżniającym Wybrzeże Sztormów chociażby od Zaziemia jest możliwość natrafienia na duże obozowisko bandytów (centralna część mapy). Dobrym pomysłem jest przejęcie kontroli nad tą bazą wypadową (poboczne zadanie "Czystka"), dzięki czemu zostaniesz sowicie wynagrodzony i zapewnisz Inkwizycji nowy przyczółek.

3) Zachodnia część Wybrzeża Sztormów jest początkowo niedostępna. To samo tyczy się północno-zachodniej wysepki, która jest legowiskiem smoka. Zbadaniem tych obszarów (i innych z silnymi potworami) będziesz mógł zająć się dopiero w dalszej części gry. Nie przejmuj się więc tym, że początkowo nie będziesz mógł dotrzeć do miejsc rozwiązywania niektórych pobocznych zadań (m.in. tego związanego ze zniszczeniem składów lyrium).

4) W trakcie przemierzania Wybrzeża Sztormów rozglądaj się za punktami wycinki oraz za kamieniołomem. Postawienie flag w tych miejscach okaże się przydatne po przenosinach do Podniebnej Twierdzy gdy zajmiesz się jej rozbudową.

5) Wybrzeże Sztormów jest wypełnione obszarami górzystymi i może ci utrudniać eksplorację tej lokacji. Polecam korzystać jak najczęściej z wierzchowca oraz rozglądać się za przejściami w jaskiniach, dzięki którym można niekiedy pomijać męczącą wspinaczkę.