Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje wstępne | Zaziemie | Dragon Age Inkwizycja poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Informacje wstępne

Zaziemie to jedna z największych lokacji gry - Informacje wstępne | Zaziemie | Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Zaziemie to jedna z największych lokacji gry

Zaziemie (The Hinterlands) jest bardzo rozległym obszarem, który możesz badać praktycznie od samego początku gry, a konkretnie od momentu zaliczenia krótkiej wizyty w Azylu. W trakcie pobytu w Zaziemiu zalicza się kilka głównych questów, aczkolwiek niezaprzeczalnie większą atrakcją tej lokacji jest możliwość podejmowania się całej masy opcjonalnych czynności. Jest to zarazem doskonałe miejsce do rozwinięcia początkującej drużyny, aczkolwiek warto wiedzieć, że nie wszędzie należy od razu zaglądać, bo możesz napotkać wyzwania, z którymi sobie kompletnie nie poradzisz.

Sposób odblokowania tego obszaru świata: Automatycznie w trakcie zaliczania głównego zadania "Nieustające zagrożenie" - musisz zaliczyć operację "Rekonesans na Zaziemiu" z poziomu sali wojennej.

Sugerowany poziom doświadczenia: Z wieloma questami z Zaziemia może uporać się nawet najsłabsza drużyna. Oddalanie się od miejsc zamieszkiwanych przez przyjaźnie nastawione postacie oznacza już niestety kłopoty, albowiem możesz spotkać przeciwników i potwory na 8-9 lub nawet na 11-12 poziomie doświadczenia. Odwiedzanie regionów okupowanych przez tego typu silnych wrogów najlepiej więc zostawić sobie na później. Osobnie potraktuj też smoka przebywającego w północno-wschodnim narożniku mapy. Nie radzę podejmować walki z tą bestią jeśli drużyna nie awansowała na co najmniej 13-14 poziom doświadczenia.

Ważne informacje:

1) Bardzo wskazana jest staranna eksploracja Zaziemia, dzięki czemu nie pominiesz żadnych interesujących zadań, sekretów czy przedmiotów nadających się do wykorzystania do craftingu. Duże rozmiary tej lokacji zachęcają do korzystania z wierzchowców (pierwszego z nich możesz odblokować odwiedzając stajnię mistrza Denneta), ale warto pamiętać, że podczas podróży na grzbiecie wierzchowca nie jest dostępne opcja skanowania okolicy. Na jazdę konno najlepiej jest więc zdecydować się dopiero w kolejnych wizytach w Zaziemiu gdy wszystkie najważniejsze obszary będziesz miał już odkryte i zbadane. Co ciekawe, poleganie na wierzchowcach możesz też całkowicie pominąć, albowiem w Zaziemiu dość równomiernie porozmieszczane są obozowiska i zajęcie ich wszystkich znacząco ułatwi ci szybkie podróżowanie między interesującymi Cię lokacjami.

2) Nie śpiesz się z odkrywaniem kolejnych części Zaziemia, bo tak jak już wyżej wspomniałem drużyna może dość niespodziewanie wpaść na wyraźnie silniejszych przeciwników i w rezultacie łatwo zginąć. Początkowo najlepiej jest zajmować się badaniem środkowej części Zaziemia, czyli okolic wioski na rozdrożach. Oprócz tego polecam dość wcześnie udać się do farm zlokalizowanych w zachodniej części mapy oraz do wioski Redcliffe w jej północnej części (musisz odblokować sobie do niej dostęp i zostało to omówione na stronie Ukryte obszary).

3) Podczas eksploracji Zaziemia staraj się wykonywać jak najwięcej czynności gwarantujących przyrost punktów doświadczenia. Mowa tu przede wszystkim o bardzo licznie występujących dokumentach z wpisami do kodeksu. Oprócz tego warto zajmować się takimi czynnościami jak docieranie do punktów orientacyjnych czy zbieranie odłamków odnalezionych dzięki okulariom.

4) W Zaziemiu spotkasz wielu handlarzy (najwięcej z nich jest w wiosce Redcliffe) i radziłbym do nich regularnie powracać. Jest to szczególnie wskazane jeśli bardzo dokładnie badasz okolicę, gdyż można w ten sposób bardzo szybko zapełnić cały inwentarz.

5) Niektóre z odnajdywanych w Zaziemiu budynków są zamknięte i możesz mieć problemy ze zrozumieniem sposobu ich otwarcia. Musisz mianowicie mieć w drużynie łotrzyka i dodatkowo mieć odblokowany profit Inkwizycji o nazwie "Szybkie ręce, dobre narzędzia" (Deft Hands, Fine Tools), bo tylko wtedy możliwe będzie złamanie zabezpieczeń danego zamka.

6) Podczas przemierzania Zaziemia dość często możesz być świadkiem walk pomiędzy członkami wrogo nastawionych do siebie ugrupowań. Jeżeli Twoja drużyna nie jest dostatecznie silna to najlepiej jest wykorzystywać okazję i omijać walczących wrogów. W przeciwnym wypadku polecam dołączać do walk, zwłaszcza że pokonywanie osłabionych przeciwników powinno ci przychodzić z większą łatwością.

7) W różnych częściach Zaziemia do odnalezienia są mapy z zaznaczonymi miejscami ukrycia skarbów. Na poszukiwania skarbów możesz wyruszać we własnym zakresie (bardzo pomocna jest oczywiście dobra znajomość Zaziemia) lub skorzystać z naszego poradnika z opisem przejścia gry, w którym wszystkie zadania związane ze skarbami zostały dokładnie omówione.