Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist - poradnik do gry

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gadżety | Wyposażenie Fishera i ulepszenia samolotu | Splinter Cell Blacklist poradnik Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

Gadżety

Przy dobieraniu gadżetów pamiętaj o tym, że dysponujesz limitowaną pojemnością inwentarza - Gadżety | Wyposażenie Fishera i ulepszenia samolotu | Splinter Cell Blacklist - Tom Clancys Splinter Cell: Blacklist - poradnik do gry
Przy dobieraniu gadżetów pamiętaj o tym, że dysponujesz limitowaną pojemnością inwentarza

W grze dostępnych jest wiele ciekawych i przydatnych gadżetów, przy czym Fisher nie może niestety zabierać na misje wszystkich przedmiotów, dysponując ograniczoną pojemnością inwentarza (warto ją zwiększać inwestując w opisane w dalszej części tego rozdziału nowe elementy ubioru). Co więcej, wiele gadżetów jest początkowo niedostępnych i należy je sobie zakupić. Poniższe zestawienie omawia wszystkie dostępne rodzaje gadżetów i podpowiada którymi z nich warto się zainteresować.

NAZWA GADŻETU

KOMENTARZ

Wabik samoprzylepny

Gadżet ten jest domyślnie dostępny i przydaje się on głównie w początkowych misjach gry, zwłaszcza do odwracania uwagi psów obronnych. W kolejnych zadaniach głównej kampanii traci on jednak na znaczeniu, gdyż poza odciąganiem wrogów nie ma on żadnych innych zastosowań.

Kamera przylepna

Kamerę teoretycznie powinno wykorzystywać się do zapoznawania się z nowymi lokacjami, aczkolwiek jej bardziej pożyteczną funkcją jest możliwość detonowania jej celem ogłuszania wrogów lub zadawania im obrażeń. Niestety oba dostępne ulepszenia kamery są dodatkowo płatne, tak więc w pierwszej kolejności warto zainteresować się bardziej przydatnymi gadżetami.

Przylepny IEM

To mało użyteczny gadżet, a to dlatego, że wiele kamer i innych urządzeń elektronicznych najlepiej jest sabotować np. z pomocą pistoletu. Ponadto możesz używać ładunków EMP w połączeniu z kuszą, zyskując dzięki temu dodatkowy slot w inwentarzu.

Trirotor

Dron zwiadowczy jest drogim dodatkiem, aczkolwiek jest on bardzo przydatny w skanowaniu okolicy i cichym eliminowaniu wrogów. Pamiętaj o tym żeby zabierać drona tylko na te misje, które nie rozgrywają się w ciasnych, zamkniętych pomieszczeniach, w których nie będzie on mógł zostać użyty.

Granat dymny

Przydatny gadżet, którego dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba go kupować. Granaty dymne mogą przydać ci się zarówno w zbliżeniu się do wrogów jak i w wydostaniu się z niebezpiecznej sytuacji po wszczęciu alarmu.

Gaz łzawiący

Ta odmiana granatów nie zalicza się do moich ulubionych, albowiem o wiele lepiej jest dysponować gadżetami będącymi w stanie usypiać wrogo nastawione postacie. W początkowych misjach możesz jednak używać granatów z gazem łzawiącym, szczególnie że nie są one drogie w zakupie.

Gaz usypiający

O wiele ciekawszy typ granatów od tych opisanych powyżej, który przydaje się szczególnie wtedy gdy bawisz się w oparciu o styl ducha lub pantery. Warto zawsze mieć co najmniej jeden taki granat w zapasie, dzięki czemu w sytuacji podbramkowej czy po prostu po napotkaniu kilku wrogów będziesz mógł odpowiednio zareagować.

Granat błyskowy

Nie polecam tej odmiany granatów, albowiem nie tylko nie pozwalają one skutecznie unieszkodliwić atakowanych przeciwników, ale dodatkowo zwracają niepotrzebnie uwagę pozostałych wrogów przebywających w okolicy.

Granat odłamkowy

Granaty odłamkowe powinieneś mieć w inwentarzu tylko jeśli masz w planach ukończenie danej misji w oparciu o styl szturmowca, czyli ignorując prowadzenie działań z ukrycia. W przeciwnym wypadku możesz je sobie odpuścić.

Granat zapalający

Tak jak wyżej, zainwestuj w te granaty tylko jeśli masz zamiar prowadzić ofensywny styl rozgrywki. Granaty zapalające są w mojej ocenie lepsze od odłamkowych, gdyż bardzo dobrze sprawdzają się w likwidowaniu większych grup przeciwników i osobników w ciężkich zbrojach.

Mina z taserem

To jeden z najbardziej przydatnych gadżetów dostępnych w grze, tym bardziej, że wrogowie nie potrafią zauważać min i tym samym ich skutecznie omijać. Miny mogą ci się przydać szczególnie w trakcie zaliczania zadań o chatakterze obronnym, ale i w pozostałych misjach warto mieć ich kilka w zapasie.

Mina zbliżeniowa

Analogicznie do granatów odłamkowych omawianą odmianą min powinieneś zainteresować się tylko i wyłącznie jeśli nie masz nic przeciwko zabijaniu wrogów (i przy okazji alarmowaniu pozostałych przeciwników przebywających w danej lokacji).

Ładunek kierunkowy

To bodaj najmniej przydatny "gadżet ofensywny", a to dlatego, że ładunki mogą być montowane wyłącznie na drzwiach. Ich jedynym zastosowaniem jest w rezultacie wykorzystywanie ich jako pułapki.