Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Walking Dead - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
The Walking Dead - poradnik do gry

The Walking Dead - poradnik do gry

Śmierć jest dopiero początkiem! W poradniku do gry The Walking Dead znajdziesz dokładnie ilustrowany, szczegółowy opis przejścia każdego z dostępnych w grze epizodów. Opracowanie kładzie duży nacisk na przedstawienie wyborów przed którymi staniesz w trakcie przygody i ich konsekwencji.

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016

Poradnik do The Walking Dead zawiera bogato ilustrowany, dokładny opis przejścia gry. Ponieważ poziom trudności nie należy w niej do najwyższych, w poradniku prócz opisu przejścia położono nacisk na to, co w grze najważniejsze - wybory i interakcje z postaciami.

Każda trudna decyzja została szczegółowo przedstawiona wraz z konsekwencjami i wpływem na towarzyszy. Podobnie ma się rzecz z rozmowami - jeśli coś, co powie główny bohater może mieć swoje konsekwencje w przyszłości, zostało to wyszczególnione.

Gorąco polecam z zapoznaniem się z działem "Wskazówki i informacje", który nie zawiera spoilerów, a doskonale zapoznaje z zasadami rządzącymi grą. Będzie on szczególnie cenny dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia z wcześniejszymi produkcjami studia Telltale Games.

Numer dialogu w obrębie rozdziału i tekst z gry pojawiający się przed tym wyborem - The Walking Dead - poradnik do gry

Legenda

  • Kolorem pomarańczowym w tekście zostały oznaczone postacie.
  • Kolorem niebieskim w tekście zostały oznaczone wszelkie przedmioty / osoby, na które można popatrzeć.
  • Kolorem zielonym w tekście zostały oznaczone wszelkie przedmioty / osoby, z którymi można wejść w interakcję - bezpośrednio lub z wykorzystaniem innych, znalezionych wcześniej przedmiotów.
  • Kolorem czerwonym w tekście zostały oznaczone dialogi bohaterów i powiadomienia, jakie pokazuje gra.
  • Słowa [POCZĄTEK AKCJI] i [KONIEC AKCJI] pokazują, gdzie zaczyna się i kończy QTE (Quick Time Event), czyli moment, w którym gracz musi wciskać pokazane na ekranie przyciski lub wykonywać inne czynności. Jeśli z tym nie zdąży, zginie.
  • Słowa [TRUDNY WYBÓR #x] oznaczają moment z tzw. trudnym wyborem. W każdym epizodzie jest ich pięć (x to numer w obrębie epizodu), a twoje decyzje są podsumowywane na końcu każdego z nich. Trudne wybory mają wpływ na dalsze wydarzenia, również w kolejnych epizodach - np. można uratować tylko jedną postać z dwóch.

Dialogi

Numer dialogu w obrębie rozdziału i tekst z gry pojawiający się przed tym wyborem.

(1): Tekst opcji 1 z gry.

Konsekwencje wybrania opcji (1).

(2): Tekst opcji 2 z gry.

Konsekwencje wybrania opcji (2).

itd.

itd.

Należy zwrócić uwagę, że kolejność opcji dialogowych może się różnić od tej z gry. Jest losowa podczas kolejnych przejść, różnice mogą też wystąpić ze względu na platformę.

The Walking Dead - PORADNIK UKOŃCZONY

Prace nad poradnikiem zostały zakończone, jeżeli jednak masz jakieś uwagi lub własne propozycje rozbudowy poradnika wyślij je na adres [email protected].

Ze względu na możliwe aktualizacje gry (patche) wydane po zakończeniu prac nad poradnikiem, mogą wystąpić pewne różnice w zawartości gry i poradnika.

DZIENNIK ZMIAN

7 lutego 2013 - opublikowano opisy wszystkich rozdziałów piątego epizodu - No Time Left.

24 października 2012 - dodano dokładny opis całego czwartego epizodu - Around Every Corner, wraz ze wszystkimi ścieżkami i decyzjami które można podjąć w trakcie przygody.

11 października 2012 - załączono porady ogólne oraz szczegółowe opisy wszystkich rozdziałów pierwszych trzech epizodów - A New Day, Starved for Help i Long Road Ahead.

Piotr "Ziuziek" Deja & Elrond (www.gry-online.pl)

Autorzy Poradnika

Piotr "Ziuziek" Deja, Maciej "Elrond" Myrcha


Informacje o The Walking Dead - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 58, ilustracje: 551 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Walking Dead - poradnik do gry