Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta Testament Sherlocka Holmesa poradnik, solucja

Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę

W rogu klasy (pomiędzy oknami a wyjściem do holu) stoi szafa - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

W rogu klasy (pomiędzy oknami a wyjściem do holu) stoi szafa. Jest zamknięta, a ktoś zakosił jej klamkę.

Z listu sędziego do żony wiesz, że ktoś podkrada słodycze - rzeczywiście pudełko z cukierkami stoi na górnej półce szafy (po lewej), co da się zauważyć przez szybkę - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

Z listu sędziego do żony wiesz, że ktoś podkrada słodycze - rzeczywiście pudełko z cukierkami stoi na górnej półce szafy (po lewej), co da się zauważyć przez szybkę. Jest tam także (na dole) podręcznik do greki (kliknij oba te przedmioty).

Podejdź do wieszaka na mundurki dzieci (na prawo od oszklonych drzwi) - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

Podejdź do wieszaka na mundurki dzieci (na prawo od oszklonych drzwi). Przyjrzyj się wiszącemu pośrodku ubranku.

W zbliżeniu widać, że to mundurek niejakiego Jamesa, o czym informuje naszywka przy wyłogu kołnierza - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

W zbliżeniu widać, że to mundurek niejakiego Jamesa, o czym informuje naszywka przy wyłogu kołnierza. Zauważ też leżące na posadzce papierki od cukierków. Holmes wysnuje wniosek, że to mały łakomczuch zwinął klamkę, by mieć swobodny dostęp do szafy. Oraz że rzeczona klamka najprawdopodobniej znajduje się w jego ławce. Teraz trzeba tylko ową ławkę zlokalizować.

Podpowiedź do wytropienia siedziska malca stanowi tablica wisząca na prawo od wieszaka - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

Podpowiedź do wytropienia siedziska malca stanowi tablica wisząca na prawo od wieszaka. To plan sali lekcyjnej, na którym rozrysowane są wszystkie ławki.

W pierwszych dwunastu przy tablicy (w niebieskiej ramce) siedzą młodsze dzieci, w następnych (w czerwonej ramce) - starsze.

Kliknij przyczepioną u góry po lewej karteczkę z zapiskami nauczycielki, uzyskasz kolejne informacje - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

Kliknij przyczepioną u góry po lewej karteczkę z zapiskami nauczycielki, uzyskasz kolejne informacje:

  • gospodarze rzędu oznaczeni są flagami;
  • pozostałe obrazki odpowiadają innym funkcjom przydzielonym dzieciom;
  • w trakcie zajęć praktycznych uczniowie pracują czwórkami.
U dołu planszy widnieją etykiety z imionami dzieci - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

U dołu planszy widnieją etykiety z imionami dzieci. Po najechaniu na każdą z nich dowiesz się czegoś istotnego o każdym z uczniów. Zauważ też, że etykiety młodszych dzieci mają obwódki niebieskie, a starszych - czerwone. Przewijaj je strzałkami z prawej lub lewej strony w dole ekranu.

I tak:

Talhia zajmuje się roślinami - przyczep zatem etykietę z jej imieniem na ławce oznaczonej rośliną doniczkową (druga, prawa ławka w rzędzie przy oknie).

Alissa jest siostrą Talhii i siedzi obok niej - przyczep zatem etykietę z jej imieniem na ławce obok ławki Thalii (druga, lewa ławka w rzędzie przy oknie).

Lloyd jest gospodarzem rzędu od okna - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na ławce oznaczonej niebieską flagą (ostatnia, lewa ławka w rzędzie przy oknie).

Taylor jest gospodarzem rzędu przy kuchni - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na ławce oznaczonej czerwoną flagą (ostatnia, lewa ławka w rzędzie przy kuchni).

Ponieważ Taylor siedzi sam, przyczep pustą etykietę na ławce na prawo od niego (ostatnia, prawa ławka w rzędzie przy kuchni).

Do obowiązków Fergusa należy zmywanie tablicy - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na ławce oznaczonej szczotką (trzecia, prawa ławka w środkowym rzędzie).

Aaron jest wysoki i siedzi za Fergusem - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na ławce za ławką kolegi (ostatnia, prawa w środkowym rzędzie).

Luisa zajmuje się podręcznikami starszych dzieci - przyczep zatem etykietę z jej imieniem na ławce oznaczonej książkami w czerwonej strefie (trzecia, lewa ławka w rzędzie od kuchni).

Rose siedzi z Luisą - przyczep zatem etykietę z jej imieniem na ławce na prawo od ławki koleżanki (trzecia, prawa ławka w rzędzie od kuchni).

Bart czuwa nad podręcznikami najmłodszej grupy - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na ławce w niebieskiej strefie oznaczonej żółtą książką z rybką (druga, prawa ławka w rzędzie od kuchni).

Orson siedzi z Bartem - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na ławce na lewo od ławki kolegi (druga, lewa ławka w rzędzie od kuchni).

Justin jest gospodarzem środkowego rzędu - przyczep zatem etykietę z jej imieniem na ławce oznaczonej żółtą flagą (ostatnia, lewa ławka w środkowym rzędzie).

Jasper miewa mdłości i dlatego siedzi blisko kuchni. Ponieważ pozostało już tylko jedno takie miejsce, przyczep etykietę z jego imieniem na ławce przed ławką Orsona (pierwsza, lewa ławka w rzędzie od kuchni).

Ophelia siedzi w pierwszej ławce w rzędzie pomiędzy biurkiem a tablicą, po prawej stronie (bo na lewo od niej siedzi Anastasia) - przyczep zatem etykietę z jej imieniem na pierwszej, prawej ławce w środkowym rzędzie.

Anastasia siedzi na lewo od Ophelii - przyczep zatem etykietę z jej imieniem na ławce na lewo od ławki koleżanki (pierwsza, lewa ławka w środkowym rzędzie).

Pierce siedzi za Anastasią - przyczep zatem etykietę z jej imieniem na ławce za ławką koleżanki (druga, lewa ławka w środkowym rzędzie).

Elmer siedzi z Pierce'em - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na ławce na prawo od ławki kolegi (druga, prawa ławka w środkowym rzędzie).

Eddy siedział przy oknie, ale został przesadzony na miejsce swojego sąsiada. Ponieważ w niebieskiej strefie pozostała już tylko jedna ławka przy oknie, przyczep etykietę z imieniem chłopca na ławce na lewo od niej (pierwsza, lewa ławka w rzędzie przy oknie).

Charles jest krótkowidzem i powinien siedzieć w świetle oraz blisko tablicy, dlatego został zamieniony miejscami ze swoim sąsiadem Eddym - przyczep zatem etykietę z jej imieniem na ławce na prawo od ławki kolegi (pierwsza, prawa ławka w rzędzie od okna).

Mark pozostał jako ostatni z uczniów z młodszej klasy - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na jedynej wolnej ławce w niebieskiej strefie (pierwsza, prawa ławka w rzędzie od kuchni).

Lewis ma dobry wzrok i dostrzegł na niebie balon, siedzi zatem z tyłu i przy oknie - przyczep więc etykietę z jego imieniem na ławce na prawo od ławki Lloyda (ostatnia, prawa ławka w rzędzie przy oknie).

Damian musi siedzieć po lewej stronie, gdyż stracił władzę w prawej ręce - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na ławce na lewo od ławki Fergusa (trzecia, lewa ławka w środkowym rzędzie).

Simon siedzi razem z Jamesem, na lewo od niego - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na ławce na lewo od jedynej wolnej ławki po prawej (trzecia, lewa ławka w rzędzie przy oknie).

James siedzi obok Simona - przyczep zatem etykietę z jego imieniem na ławce na prawo od ławki kolegi (trzecia, prawa ławka w rzędzie przy oknie).

Prawidłowo rozwiązane zadanie na fotce powyżej - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

Prawidłowo rozwiązane zadanie na fotce powyżej.

Skoro już wiesz, która to ławka Jamesa (przedostatnia przy oknie), podejdź do niej i otwórz ją - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

Skoro już wiesz, która to ławka Jamesa (przedostatnia przy oknie), podejdź do niej i otwórz ją. Wyjmij z niej klamkę do szafy.

Oczywiście maszeruj do szafy i zainstaluj w niej klamkę, po czym otwórz drzwiczki - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

Oczywiście maszeruj do szafy i zainstaluj w niej klamkę, po czym otwórz drzwiczki.

Zabierz z szafy otwarty podręcznik do greki (dolna półka po lewej) - Zlokalizuj ławkę Jamesa i otwórz szafę | Eksplozja w posiadłości sędziego Becketta - Testament Sherlocka Holmesa - poradnik do gry

Zabierz z szafy otwarty podręcznik do greki (dolna półka po lewej).