Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Assassin's Creed Origins Przed premierą

Przed premierą 27 października 2016, 13:25

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Assassin's Creed: Empire - co chcielibyśmy zobaczyć w nowej odsłonie serii?

Starożytny Egipt to interesujący kierunek dla serii Assassin's Creed i postaramy się Wam to udowodnić.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Assassin's Creed Origins – najlepsza gra w historii tej serii?

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Polsatowski Kevin, którego świąteczna emisja osiągnęła już status popkulturowej tradycji, jest coroczną zmorą milionów Polaków. Z Kevina się śmiejemy, na Kevina klniemy, Kevin odbija się nam czkawką – mimo to trudno wyobrazić sobie okres Bożego Narodzenia bez kultowego dzieła Chrisa Columbusa. Podobnie jest z serią Assassin’s Creed, której kolejne odsłony wydawane są w czwartym kwartale każdego roku. Po słabo przyjętym Unity oraz Syndicacie komuś w Ubisofcie zebrało się na refleksje prowadzące do istotnej decyzji – proces powstawania nowej części Assassin’s Creed, o roboczym podtytule Empire, będzie trwać dłużej niż zwykle. Na razie nie wiadomo zbyt wiele o samej produkcji, ponieważ Ubisoft nie puszcza pary z ust. Najwyższy więc czas, aby na pytanie „Jak będzie wyglądać egipskie imperium?” spróbować odpowiedzieć samodzielnie.

Na wakacje do Egiptu!

Do tej pory niewiele wiadomo o Assassin’s Creed: Empire. Nie byłoby więc szokiem, gdyby większość sensacyjnych informacji pojawiających się w internecie okazała się zmyłką, która ma odwrócić wzrok publiki od prawdziwej petardy przygotowywanej przez Ubisoft. Na tę chwilę jednak najbardziej wiarygodną plotką jest osadzenie zabawy w starożytnym Egipcie. Kraj ten w wersji sprzed kilku tysięcy lat nie krępuje twórców ciasnymi ramami historycznymi (jak miało to miejsce chociażby w przypadku renesansowych Włoch) ze względu na minimalną ilość dokumentacji zachowanej do czasów współczesnych. Francuzi mają więc wolną rękę w kwestii tworzenia otaczającego gracza świata, który ma być ogromny i pozbawiony ekranów ładowania – dobrze wróży to, że Ubisoft deklaruje wzorowanie się w tej kwestii na trzeciej części rodzimego Wiedźmina studia CD Projekt Red.

Nil Armstrong

Wbrew pozorom Egipt, pomimo swej niedużej różnorodności, wydaje się krainą bardzo interesującą pod względem geograficznym. W tej kwestii jako pierwsze skojarzenie nasuwa się oczywiście Nil. Rzeka ta od początków starożytnego państwa stanowi gwarancję życia pomiędzy dwiema pustyniami – Libijską i Arabską. To właśnie wzdłuż Nilu, jako jedynego źródła wody pitnej na spieczonych ziemiach egipskich, budowano osady i miasta – od najdalszych krańców Górnego Egiptu (nomadzi parający się wojaczką i myślistwem) aż po samo ujście rzeki w jej delcie (prężnie rozwinięte rolnictwo).

Obrazek przedstawiający menu gry Assassin’s Creed: Empire, które trafiło do sieci jakiś czas temu. Mocno podgrzał on atmosferę wokół nadchodzącej kontynuacji serii, bo w tle można zobaczyć piramidę. - 2016-10-27
Obrazek przedstawiający menu gry Assassin’s Creed: Empire, które trafiło do sieci jakiś czas temu. Mocno podgrzał on atmosferę wokół nadchodzącej kontynuacji serii, bo w tle można zobaczyć piramidę.

Struktura mapy musi więc odwzorować te proste fakty – rozlokowanie kompleksów mieszkalnych powinno nastąpić wyłącznie przy kanale wodnym, a charakterystyczny typ gospodarki należy dopasować, by uwydatnić odrębność obu krańców Egiptu. Gospodarka wymuszałaby więc na graczu przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi miastami, a rzeka pełniłaby funkcję transportową – pozwalającą zarówno na ekspresowe docieranie do konkretnych punktów na mapie, jak i na krajoznawcze wycieczki łodziami bez oglądania ekranów ładowania. Przyjemnie obserwowałoby się również smaczki w postaci różnego poziomu wody w Nilu – im byłby on wyższy, tym bardziej urodzajne mogłyby stawać się plantacje wzdłuż kanałów irygacyjnych. Miałoby to również wpływ na nastawienie ludzi spotykanych przez bohatera – w końcu od rzeki zależałby ich dobrobyt lub jego całkowitego brak. Niski poziom wody mógłby też uniemożliwić opcję szybkiego podróżowania, co wymusiłoby korzystanie z innej formy transportu – takiej jak chociażby konie czy... wielbłądy.

Graliśmy w Far Cry 5 – najbardziej cudaczna odsłona cyklu?
Graliśmy w Far Cry 5 – najbardziej cudaczna odsłona cyklu?

Przed premierą

Na parę miesięcy przed premierą Far Cry 5 sprawia solidne wrażenie. Trudno znaleźć tutaj rewolucję, bo poza brakiem charakterystycznych wież, reszta wygląda po staremu.

Graliśmy w Scorn – horror, przy którym Obcy wymięka
Graliśmy w Scorn – horror, przy którym Obcy wymięka

Przed premierą

Scorn studia Ebb Software to gra, którą mógłby wymyślić Hans R. Giger, twórca ksenomorfa z filmu Obcy: Ósmy Pasażer Nostromo. Zapowiada się horror straszny i... mięsisty (dosłownie!).

Steam na kolanach – jak Playerunknown’s Battlegrounds skradło serca pecetowych graczy
Steam na kolanach – jak Playerunknown’s Battlegrounds skradło serca pecetowych graczy

Przed premierą

Ponad cztery miliony sprzedanych kopii w ciągu trzech miesięcy, setki tysięcy grających każdego dnia i ogromne emocje przy każdej rozgrywce. Playerunknown’s Battlegrounds to zdecydowanie jedna z najważniejszych gier tego roku – dlaczego?

Komentarze Czytelników (42)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
27.10.2016 14:12
7
odpowiedz
nagytow
145
Firestarter

Zapowiedz niezapowiedzianej gry. Ten tekst powinien byc w publicystyce.

27.10.2016 13:33
paul181818
38
Generał

Ten assasyn na zdjęciu to oficjalny czy to jakiś fan wymyślił?

post wyedytowany przez paul181818 2016-10-27 13:33:26
27.10.2016 14:08
odpowiedz
7 odpowiedzi
qazplm632
54
Pretorianin
7.0

Szkoda, że nie zagramy tą kobietą, która zabiła Kleopatrę. Byłoby to fajne nawiązanie do AC2, a jednocześnie po prostu chciałbym chociaż raz móc zagrać asasynem-kobietą...
Co do samej gry jakoś nie ufam, że faktycznie będzie rewolucja. O ile przy pierwszych częściach bawiłem się dobrze, o tyle 3 znudziła mnie już na tyle, że w połowie olałem całkowicie misje poboczne i skupiłem się na wątku fabularnym. Zobaczymy, czy jak zagram w 4 to zrobię tak samo. I absolutnie nie chcę elementów survivalowych. To jest jak zmuszenie gracza to odszukania jednej znajdźki co jakiś czas.

27.10.2016 14:12
7
odpowiedz
nagytow
145
Firestarter

Zapowiedz niezapowiedzianej gry. Ten tekst powinien byc w publicystyce.

27.10.2016 15:24
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Bezi2598
77
Legend

Ja chce powrót do efektownej walki z trójki albo Black Flag, a nie ten mało efektowny, nudny i niby trudniejszy, bo nie trzeba kontrować slasher z poprzednich części.

W częściach sprzed Unity lubiłem sobie pobiegać po mieście i wdawać się w walki ze strażnikami, system walki może i był banalny, ale po prostu dobrze się nim grało, miło było popatrzeć na różne finiszery. W Unity unikałem walki, bo była słaba. Niby to miało być zachęcenie do cichszego stylu gry, ale to już wolałbym po staremu tylko żeby były jakieś dodatkowe misje jak na przykład w Brotherhoodzie z machinami Leonarda gdzie przez całą misję nie można było być wykrytym więc trzeba było sobie działania rozplanować.

post wyedytowany przez Bezi2598 2016-10-27 15:33:22
27.10.2016 15:31
odpowiedz
WojCz84
4
Legionista

hmm...może będzie w egipcie a może nie będzie...

27.10.2016 16:25
odpowiedz
2 odpowiedzi
ajax34
34
Porucznik

A Unity warto ograć?

27.10.2016 16:56
odpowiedz
1 odpowiedź
xittam
92
Konsul

Od 3 części strasznie drażnią mnie 'dłużyzny' podczas likwidowania wrogiej jednostki. W AC2 zakutych w zbroje po zęby Ezio unieszkodliwiał w 2-3 ruchach podczas gdy w Syndicate odzianych w szmaty bandziorów tłukło się 9-10 ruchami.

27.10.2016 17:08
odpowiedz
paul181818
38
Generał

W Syndicate nie podobał mi się system walki , był jakiś taki chaotyczny i jakiś słaby. Powinien być taki jak w AC 3 AC black flag.

27.10.2016 17:20
odpowiedz
DominikDDDZ
3
Junior

Żeby chociaż połowa rzeczy, które wymienił autor, pojawiło by się w nowym AC, to będę szczęśliwy

27.10.2016 20:32
odpowiedz
1 odpowiedź
Kraiwen
9
Legionista

Mam nadzieję że ukryte ostrze nie zniknie , to jest najfajniejsza broń w tej grze . Od samego początku moja rozgrywka polega w większości na tej broni .

27.10.2016 22:06
odpowiedz
A.l.e.XX
2
Centurion

Mniej bezsensownego szukania znajdziek, lepsza fabuła ze zwrotami akcji i dobra optymalizacja ...tego sobie życzę.

28.10.2016 01:49
odpowiedz
dendriche
42
Chorąży

Jak to nie weźmiemy udziału w walce pomiędzy Asasynami a Templariuszami? Chciałbym tylko przypomnieć, że mimo wszystko mówimy o grze, a nie o prawdziwej historii. Rzeczywiście wtedy jeszcze Zakon Templariuszy oraz Zakon Asasynów nie zostały utworzone, ale w lore gry walka tych dwóch organizacji trwa od wielu, wielu wieków. Według gry Zakon Templariuszy został na początku założony przez Caina, podczas gdy Zakon Asasynów jest złożony z przodków Pierwszej Cywilizacji i ludzi (a właściwie ich "hybrydowych" dzieci). Tak więc niezależnie gdzie by nas Ubisoft nie wysłał, i tak będzie tam konflikt Asasyni vs. Templariusze.

28.10.2016 08:09
1
odpowiedz
metamatematyka
25
Centurion

W Egipcie za gorąco na kaptury.

28.10.2016 09:40
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Wielki Gracz od 2000 roku
103
El Kwako
3.0

Ja tam wciąż liczę na czasy nam bliższe - czasy prohibicji. Zamiast tradycyjnych strojów Assassynów to długie płaszcze i kapelusze, znak zakonu jako przypinka do krawata, Templariusze jako politycy, szefowie policji oraz mafii, a gdzieś tam garstka zakonu także jako mafia, nie działająca jednak tak brutalnie jak inne (wiadomo kredo - nie zabijać niewinnych). Idealne czasy do oddania konfliktu obu grup - z jednej strony taniec, hazard, bogactwo, kobiety itd., a z drugiej bieda, wyzysk ludzi, zabójstwa w ciemnych uliczkach.

28.10.2016 15:48
odpowiedz
paul181818
38
Generał

Ja bym chciał remaster pierwszej części, no może niekoniecznie już remaster ale powrót do tamtych czasów.

post wyedytowany przez paul181818 2016-10-28 15:49:02
28.10.2016 23:43
odpowiedz
Mich200
29
Papa Emeritus

Egipt pod względem historyczno-kulturowym jest jak najbardziej interesujący i z całą pewnością dobre wykonanie świata gry dałoby już klimat sam w sobie. Natomiast odnośnie innych aspektów może być różnie, bo jednak pustynie to słabe miejsce na parkour i co więcej ciche działanie, no bo gdzie tam się ukryć ? Poza tym po Mad Maksie wiem, że taki klimat pustynny cieszy tylko przez jakiś czas a potem nudzi niemiłosiernie, ale mam nadzieję, że Ubisoft wie co robi i podejdzie do tej gry z mnogością ciekawych pomysłów. Co do walki to Unity to jedyna część, która miała z goła odmienny system walki od poprzedniczek bo w Syndicate wrócono do pierwowzoru czyli atak-kontra-zgon. Mi się taki system walki podoba bo jak już ktoś wyżej napisał jest on widowiskowy i pomimo swojej prostoty satysfakcjonujący.

30.10.2016 12:35
odpowiedz
WoyciechGWGX
4
Junior

A już myślałem, że będzie AC w Wietnamie, Korei czy w Iraku. No pozostaje jeszcze eliminowanie bossow ISIS

30.10.2016 16:36
👎
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Rumcykcyk
40
Pan Kopiuj Wklej

I tak będzie kopiuj wklej z Syndicate tylko zamiast Londynu będzie Egipt.

31.10.2016 05:01
odpowiedz
futureman16
16
Generał

2 końcu grywalna grę a nie polprodukt plus drm i szukać jelenia.
I tak nie kupię bo ambitniejsze i mmiej oklepane produkcje mnie interesuja nie to samo dla zbijania kasy

31.10.2016 11:52
odpowiedz
maxpayne3000
43
Centurion

AC w Egipcie to wbrew pozorom dobre posunięcie i nawiązujące do tego co już miało miejsce a tym co widzieliśmy na koniec Syndycate.

spoiler start

W jednym ze zdobytych, podczas eksploatacji budynku Abstergo Entertainment, nagrań można było usłyszeć o poszukiwaniach Ank starożytnego artefaktu który ponoć wskrzesza zmarłych. Kto wie może właśnie tego potrzeba by wskrzesić Pierwotnego człowieka i dać Juno nowe życie

spoiler stop

31.10.2016 13:41
odpowiedz
Hydro2
112
Senator

Chcielibyśmy niebacktrackingowego PoPa. Na nudnego sandboxowego Asasyna mało kto czeka. Prawdziwi gracze chcą grę z klimatem, a taki jest PoP.

01.11.2016 15:27
😊
odpowiedz
Adamol138
2
Junior

Ja by chciał aby w nowym AC była wciągająca fabuła i dobra grafika.Ale nie chciałbym aby był też tryb multiplayer ,
chcę aby twórcy skupili się na trybie jednoosobowym.

01.11.2016 19:13
odpowiedz
niewadzkak
1
Junior

Ogólnie rzecz biorąc - podoba mi się pomysł z Egiptem, ale brak ukrytego ostrza byłby wieeelkim minusem

12.11.2016 23:53
odpowiedz
Nolifer
100
The Highest

Są duże szanse na to, że gra będzie mieć podtytuł Empire i będzie miała miejsce w starożytnym Egipcie, ale tak naprawdę może to być zwykła wstawka do akcji całkowicie w innym okresie.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze