Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 24 października 2013, 15:00

autor: Adrian Werner

Najlepsze mody do gry Half-Life 2 - obowiązkowy zestaw dla fanów Gordona Freemana

Half-Life 2 to nie tylko udana kampania single player, ale przede wszystkim gra przyjazna dla modderów. Przez wiele lat fani stworzyli wiele wspaniałych nakładek, my przedstawiamy te najlepsze.

Studio Valve ma szczęście do modów. Prawie każda gra, która wychodzi spod ręki tego zespołu, jest aktywnie wspierana nakładkami tworzonymi przez fanów. Przoduje w tym bezdyskusyjnie Half-Life 2 wraz z oficjalnymi dodatkami. Silnik tej produkcji stał się fundamentem, na którym powstały setki ciekawych poprawek. Niektóre stanowią przedłużenie przygód Gordona Freemana, podczas gdy inne wykorzystują tę technologię do przeniesienia gracza w zupełnie inne światy. Część pozwala na samotną zabawę, część przeznaczona jest do rozgrywek wieloosobowych.

Dobierając modyfikacje do artykułu, postanowiliśmy pominąć dwa typy projektów. Pierwszym są mody, które zostały tak mocno uszkodzone przez aktualizację Steama, że nawet ingerencja w pliki nie jest w stanie ich naprawić. Mamy nadzieję, że w przyszłości autorzy powrócą do nich i dokonają potrzebnych korekt lub też sami fani znajdą na to sposób.

Drugą kategorię stanowią projekty, które albo już doczekały się komercyjnych wersji, albo stanie się to w najbliższej przyszłości. Do tego grupy należy prawdziwa klasyka, w tym The Stanley Parable, Dear Esther, Radiator, Insurgency czy Age of Chivalry. Te mody wciąż są dobre, ale jednocześnie bledną w porównaniu ze swoimi profesjonalnymi następcami i dlatego lepiej wypróbować ich płatne wersje.

Ilość i różnorodność dokonań społeczności sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. W tym artykule prezentujemy naszych faworytów. Oczywiście, taka lista siłą rzeczy musi być bardzo subiektywna i niekompletna. Dlatego ciekawi nas, jakie są Wasze ulubione mody? Zwłaszcza jeśli znajdują się wśród nich pozycje, które pominęliśmy. Podzielcie się z nami swoimi typami w komentarzach.

Half-Life 2: Episode Two

Half-Life 2: Episode Two

Half-Life 2

Half-Life 2

Half-Life 2: Episode One

Half-Life 2: Episode One

Half-Life 2: The Black Box

Half-Life 2: The Black Box