Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 21 listopada 2012, 12:07

autor: Przemysław Zamęcki

W co zagramy na premierę konsoli Nintendo Wii U? - tytuły startowe w Polsce

Wii U 30 listopada trafi na półki sklepowe w Europie, a co za tym idzie – i w Polsce. Oto gry na tę konsolę, jakie powinny się znaleźć wtedy w sprzedaży.

Na 30 listopada zaplanowano premierę w Polsce kolejnej konsoli, która ma szansę zawitać w naszych domach. Następca najpopularniejszego obecnie na rynku Wii spróbuje przeciwstawić się konkurencji w postaci PlayStation 3 i Xboksa 360. Czy Wii U się powiedzie? Liczba zamówień przedpremierowych w Stanach Zjednoczonych wydaje się świadczyć na jego korzyść, ale zarówno pierwsi użytkownicy, jak i media wciąż nie znają odpowiedzi na pytanie, czy to aby na pewno wreszcie ta oczekiwana następna generacja?

W Polsce odzwyczailiśmy się już od partyzanckich metod zdobywania nowych maszyn do grania. Co prawda tuż po premierze Xboksa 360, kiedy jeszcze nie istniała odpowiedzialna za niego rodzima komórka Microsoftu, trzeba było pewnych starań i często podróży za zachodnią granicę, aby zdobyć go w dniu premiery, ale już debiut PlayStation 3 czy Wii przebiegł zupełnie normalnie i konsole te można było dostać w wielu sklepach. Podczas gdy Ameryka zabijała się o Wii, u nas leżakowało ono spokojnie na półkach, czekając na klientów.

Tymczasem zbliżająca się premiera Wii U niestety nie nastraja optymistycznie, jeżeli chodzi o nasz kraj. Sklepy nie wiedzą, ile konsol będą miały w sprzedaży i jakie będą to wersje. Duże sieci handlowe w swoich gazetkach nie chwalą się nową ofertą, a w mediach brak reklamy. Jakkolwiek mało byłoby Nintendo zainteresowane wąskim polskim rynkiem, a sami gracze jego sprzętem, dla dużej firmy posiadającej w danym kraju swojego reprezentanta to wizerunkowa porażka.

Mimo wszystko staramy się optymistycznie patrzeć w przyszłość i przedstawiamy naszym czytelnikom listę startowych gier, które powinny być dostępne w sklepach w dniu polskiej premiery. Niestety, sami nie mamy stuprocentowej pewności, czy na pewno jest ona kompletna – przekonamy się o tym już za nieco ponad tydzień.

Batman: Arkham City – Armored Edition

  1. Producent: Rocksteady Studios
  2. Wydawca: Warner Bros Interactive
  3. Dystrybucja w Polsce: Cenega Poland

W 2009 roku nastąpiło pierwsze uderzenie studia Rocksteady. Batman: Arkham Asylum, wbrew obiegowym opiniom, że gry o superbohaterach nie mogą być dobre, dla wielu graczy stał się bez wątpienia, jeżeli nie najlepszą, to na pewno jedną z najlepszych produkcji tego okresu. Dwa lata później twórcy przygotowali nie mniej znakomity sequel w postaci Batmana: Arkham City. O klasie tego tytułu świadczy fakt, że po roku pojawia się ponownie, tym razem z myślą o nowej konsoli Nintendo i jej nowatorskim kontrolerze GamePadzie.

Batman: Arkham City – Armored Edition to właściwie typowe wydanie z rodzaju Game of the Year, w którym zamieszczono wszystkie dotychczas opublikowane dodatki DLC. Są więc zestawy najróżniejszych skórek dla głównego bohatera, przeobrażających go w postać z różnych serii komiksowych i filmów animowanych o Batmanie. Jako dodatkowy grywalny heros pojawia się Robin, dla którego przewidziano także szereg wyzwań dostępnych w oddzielnym trybie. Nie zapomniano również o dodatku Harley Quinn's Revenge, wprowadzającym do gry nowy wątek i lokacje.

Kontroler Wii U w Arkham City zamienia się w urządzenie elektroniczne noszone przez głównego bohatera na lewym przedramieniu. Za jego pomocą możemy skanować sygnały radiowe, przeglądać mapę czy dostępne zadania, przesłuchiwać nagrania oraz zapoznawać się z kombinacjami ciosów. GamePad służy także jako skaner do przeszukiwania najbliższej okolicy w celu odnalezienia pozostawionych przez inne postacie śladów ich obecności.

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej

Batman: Arkham City

Batman: Arkham City

Darksiders II

Darksiders II

FIFA 13

FIFA 13

Tekken Tag Tournament 2

Tekken Tag Tournament 2

ZombiU

ZombiU

New Super Mario Bros. U

New Super Mario Bros. U

Just Dance 4

Just Dance 4

Nintendo Land

Nintendo Land

Game Party Champions

Game Party Champions

Tank! Tank! Tank!

Tank! Tank! Tank!

Wii U od Nintendo - pierwsze uderzenie nowej generacji konsol
Wii U od Nintendo - pierwsze uderzenie nowej generacji konsol

Konsolom Microsoftu i Sony przybył kolejny konkurent. Czy Wii U nawiąże wyrównaną walkę z Xboksem 360 i PlayStation 3? Czy to faktycznie następna generacja konsol?