Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 sierpnia 2007, 15:35

autor: Bartłomiej "BK" Kossakowski

Xbox 360 Fun Day - relacja z Pobierowa

Gorący piasek, morze, dużo słońca, skąpo ubrane dziewczyny i zimne napoje. Czy graczom potrzeba czegoś więcej? Gier. Na szczęście na odbywającej się w dniach 17-18 sierpnia w miejscowości Pobierowo imprezie Xbox Fun Day tych również nie brakowało.

Gorący piasek u stóp, morze, dużo słońca, skąpo ubrane dziewczyny i zimne napoje w dużych ilościach... Czy graczom potrzeba czegoś więcej do szczęścia? No, pewnie gier. Na szczęście na odbywającej się w dniach 17-18 sierpnia w miejscowości Pobierowo imprezie Xbox Fun Day tych również nie brakowało.

Plaża w Pobierowie na dwa dni stała się domem największych fanów Xboksa 360.

Ale to nie gry były tutaj główną atrakcją. Chodziło raczej o pretekst do zebrania w jednym miejscu ludzi, którzy na co dzień znają się tylko z wyżynania w Gearsach na Xbox Live czy dyskusji na forach internetowych. Owszem, mogli też pograć, a pełne wersje Bioshocka i Blue Dragon to całkiem smakowite kąski, ale chodziło raczej o integrację. Nie była to impreza z dokładnym harmonogramem, nie było też wielkiej hali z 200 stanowiskami do grania. Konsol było kilkanaście, udział w Xbox Fun Day nic nie kosztował (wystarczyło zarejestrować się wcześniej w sieci, no i dojechać na własną rękę), a poza podłączonymi do elcedeków Xboksami Microsoft zapewnił uczestnikom takie atrakcje jak skutery wodne, zjeżdżalnię, darmowe pole namiotowe, drobne przekąski i napoje. Ewentualnie można było poprosić jedną z uroczych hostess o wytłumaczenie działania tego wielce skomplikowanego urządzenia, jakim jest konsolowy pad.

Możecie wierzyć lub nie, ale dziewczyny grają na konsolach i to całkiem nieźle.

Pierwszy dzień to właściwie wyłącznie spotkania prywatne, połączone ze wspomnianymi wcześniej atrakcjami. Od 10 na dworcu PKS można było się zarejestrować, by dostać opaskę upoważniającą do wstępu na imprezę i zgarnąć gadżety oraz mapkę Pobierowa, która pozwalała odnaleźć wszystko, co ważne. Na plaży działał namiot, w którym dało się pograć w nowe i te mniej nowe pozycje na X360: Viva Pinata, Guitar Hero II, Ghost Recon: Advanced Warfighter 2, Dead or Alive 4, Gears of War, Crackdown i Forza Motorsport 2. Fajnie, że do namiotu mógł wejść każdy, dzięki czemu turyści mogli się dowiedzieć, czym właściwie są konsole i dlaczego pół świata szaleje na ich punkcie.

BioShock

BioShock

Gears of War

Gears of War

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

Viva Pinata

Viva Pinata

Halo 3

Halo 3

Blue Dragon

Blue Dragon

Crackdown

Crackdown

Guitar Hero II

Guitar Hero II

Project Gotham Racing 4

Project Gotham Racing 4

Forza Motorsport 2

Forza Motorsport 2

Dead or Alive 4

Dead or Alive 4

Xbox Fun Day 2009 już za nami
Xbox Fun Day 2009 już za nami

Malownicze jezioro, pełno konsol i gier, hostessy, konkursy, jedzenie oraz napoje orzeźwiające. Taki właśnie był Xbox Fun Day 2009.

Xbox Fun Day 2008

Najważniejsza polska impreza przygotowana dla fanów przez Microsoft tym razem przeniosła się do Niedzicy, gdzie jej wzorcowa organizacja została wystawiona na naprawdę ciężką próbę. Czy wyszła cało z konfrontacji z nieprzewidywalnymi siłami przyrody?