Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Frogwares / THQ Nordic
i
Publicystyka 3 lipca 2023, 17:48

Najlepsze gry pierwszej połowy 2023 roku, które łatwo przegapić

Wśród tegorocznych premier z pewnością jest sporo tytułów godnych uwagi, o których nie było wystarczająco głośno. Warto po nie sięgnąć właśnie w wakacje, jeszcze przed wysypem jesiennych hitów. Oto nasza lista najlepszych przegapionych gier.

Wakacje to dobry okres, by nadrobić growe zaległości. Zwłaszcza obecne wakacje – 2023 – bo chyba nie muszę przypominać, co czeka nas we wrześniu. I wcale nie mam tu na myśli powrotu do szkoły i końca głównego okresu urlopowego dla pracujących. Od września rozpocznie się bowiem prawdziwa klęska urodzaju – wysyp premier, których wypatrywaliśmy od dawna! Lawina gier, które wciągną nas na dziesiątki godzin i jest wielce prawdopodobne, że o sporej części obecnie ogrywanych tytułów zapomnimy, przynajmniej na jakiś czas.

Warto więc już teraz zainteresować się nie tylko pozycjami z zalegającej kupki wstydu, ale i produkcjami, które gdzieś tam nam umknęły, a naprawdę wypadałoby się z nimi zapoznać. Przed Wami nasza lista najlepszych przegapionych gier pierwszej połowy 2023 roku – nietrudnych do przeoczenia albo takich, które można było niesłusznie pominąć.

Miasma Chronicles

Miasma Chronicles, 505 Games, 2023

  1. Data premiery: 23 maja
  2. Producent: The Bearded Ladies
  3. Gatunek: strategia taktyczna z elementami RPG
  4. Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

O czym jest Miasma Chronicles?

Miasma Chronicles to dzieło twórców ciepło przyjętego Mutanta Year Zero: Road to Eden. Ponownie trafiamy do postapokaliptycznego świata, który obserwujemy z góry i eksplorujemy w czasie rzeczywistym, ale walki toczymy już w trybie turowym. Zamiast jednak antropomorficznych zwierzaków tym razem sterujemy młodym chłopakiem – Elvisem, a jemu i jego ekipie towarzyszy jeszcze wierny robot Diggs. Świat opanowała tajemnicza siła zwana Wyziewem, jednak Elvis dysponuje magiczną rękawicą zdolną kontrolować tę plagę. Wszyscy wyruszają na wyprawę, by odkryć, co się tak naprawdę stało i co czeka ludzkość.

Dlaczego warto zagrać?

W Miasma Chronicles każdy pojedynczy element został dobrze wykonany, a wszystkie razem składają się na bardzo satysfakcjonującą produkcję. Gra wygląda prześlicznie, jej świat i fabuła są całkiem przekonujące, podobnie jak kreacje bohaterów, choć mało w nich oryginalności. Kwintesencję rozgrywki stanowią taktyczne walki turowe, które okazują się łatwe do opanowania i wciągają za każdym razem niezależnie od tego, czy decydujemy się na skradanie, czy na bezpośrednią konfrontację. Fani XCOM-a i innych turówek powinni zainteresować się tą pozycją.

  1. Więcej o grze Miasma Chronicles
  2. Przeczytaj naszą recenzję gry Miasma Chronicles

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Miasma Chronicles

Miasma Chronicles

Dredge

Dredge

SpellForce: Conquest of Eo

SpellForce: Conquest of Eo

Octopath Traveler II

Octopath Traveler II

Convergence: A League of Legends Story

Convergence: A League of Legends Story

12 największych pereł Steama 2023, które mogliście przegapić
12 największych pereł Steama 2023, które mogliście przegapić

Nie samymi największymi hitami człowiek żyje, bo są jeszcze mniejsze gry, które też zasługują na uwagę – tzw. perełki. Steam jest ich prawdziwą skarbnicą, a my tymczasem oświetlamy najciekawsze jej zakamarki.

Te gry z 2022 roku mogliście przegapić, a są świetne
Te gry z 2022 roku mogliście przegapić, a są świetne

Serio? Nie znasz Signalis, Tunica czy Pentimenta? Siadaj i czytaj – bo koniecznie trzeba te produkcje poznać! Oto najlepsze gry, których premiera w 2022 roku mogła umknąć Twojej uwadze!

Zapomniane przez czas - najbardziej niedocenione gry z lat 90.
Zapomniane przez czas - najbardziej niedocenione gry z lat 90.

Wiele znanych dziś serii gier pochodzi z lat 90. Inne, nieobecne już na rynku, pamiętamy jako ponadczasową klasykę do dziś. Ale są też tytuły, które nie zdobyły należnego uznania, często niezasłużenie. Oto więc niedocenione perełki z owej dekady.