Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 stycznia 2023, 11:30

Nightingale. Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć

Diablo 4, Starfield – wiadomo, że to będą wielkie przeboje 2023 roku. Ale świat gier to nie tylko pewniaki AAA. Te mniej reklamowane tytuły mogą czasem okazać się świetnymi pozycjami. Oto więc lista tych mniej oczywistych potencjalnych hitów 2023 ro

Nightingale

Nightingale, Inflexion Games, 2023

  1. Data premiery: 2023
  2. Gatunek: survival FPP
  3. Producent: Inflexion Games
  4. Platforma: PC

O czym będzie Nightingale?

Nightingale to sieciowy survival, w którym akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Rzecz dzieje się w magicznym świecie, gdzie nagle zabrakło portali łączących ze sobą różne krainy. Bohaterowie błądzą więc w poszukiwaniu swojego domu – tytułowego miasta Nightingale – raz trafiając do mrocznych labiryntów, innym razem do przepięknych lokacji, w których i tak może czaić się niebezpieczeństwo. Całość ma nieco steampunkowy klimat łączący epokę wiktoriańską z magią. Bawić będzie się można zarówno w pojedynkę, jak i w kooperacji.

Dlaczego warto czekać?

Kto wie, czy nie największą zachętą dla graczy w naszym kraju jest fakt, że jedną z postaci NPC, którą będzie można dołączyć do naszej drużyny, ma być... Maria Skłodowska-Curie! Pojawią się też inne postacie historyczne ze swoją unikalną osobowością, co ma stanowić jedną z atrakcji. Warto też odnotować, że nad projektem czuwają weterani z BioWare, a gra przenoszona jest na Unreal Engine 5, co zapewni jej jeszcze ładniejszą oprawę. Survival z Marią? Tego jeszcze nie było!

  1. Więcej o grze Nightingale

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Manor Lords

Manor Lords

Broken Roads

Broken Roads

Forever Skies

Forever Skies

Dune: Awakening

Dune: Awakening

Path of Exile: Mobile

Path of Exile: Mobile

Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!
Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!

W lutym nikt nie powinien kręcić nosem na niedobór premier. Nie brakuje debiutów większych gier, jak i tych mniejszych produkcji. Zdecydowanie jest w czym wybierać, chociaż kandydata na grę roku chyba tutaj nie znajdziecie. Ale kto wie?

19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku
19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku

Wśród najlepiej zapowiadających się RPG wyróżniają się przede wszystkim nowe marki i pozycje, o których jeszcze rok temu nie słyszał nikt. Gatunek z wolna ewoluuje, ale spokojnie – dla starych wyjadaczy też znajdzie się kilka znajomo brzmiących tytułów.

Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku
Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku

Rok 2022 dostarczył nam kilka znamienitych produkcji, więc pozostaje trzymać kciuki, aby nowy rok okazał się co najmniej równie dobry, jak nie lepszy! Styczeń pod tych względem nie jest przełomowy – to miesiąc, w którym odetchniemy i odpoczniemy.