Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 stycznia 2023, 11:30

The Last Case of Benedict Fox. Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć

Diablo 4, Starfield – wiadomo, że to będą wielkie przeboje 2023 roku. Ale świat gier to nie tylko pewniaki AAA. Te mniej reklamowane tytuły mogą czasem okazać się świetnymi pozycjami. Oto więc lista tych mniej oczywistych potencjalnych hitów 2023 ro

The Last Case of Benedict Fox

The Last Case of Benedict Fox, Rogue Games Inc, 2023

  1. Data premiery: maj 2023
  2. Gatunek: przygodowa gra akcji, platformówka
  3. Producent: Plot Twist
  4. Platformy: PC, Xbox Series X/S, Xbox One

O czym będzie The Last Case of Benedict Fox?

Tytułowy Benedict Fox to detektyw, który stara się zgłębić tajemnicę morderstwa pewnego małżeństwa i porwania ich dziecka. Rodzina ta mieszkała w ogromnej, rozpadającej się posiadłości, która jest miejscem akcji gry, a wszystko dzieje się w latach 20. XX wieku. Śledztwo Benedicta nie przypomina jednak zwykłej policyjnej pracy. Bohaterowi towarzyszy demon, zapewniający mu nadnaturalne zdolności w stylu wkraczania do umysłów zmarłych, a tam z kolei czyhają niebezpieczeństwa w bardzo odczuwalnej, fizycznej formie. Nie obędzie się więc bez walk z przeciwnikami i unikania przeszkód.

Dlaczego warto czekać?

The Last Case of Benedict Fox nie jest zwykłą grą przygodową. Systemem walki przypomina soulsliki, a eksploracją metroidvanię, co zapowiada naprawdę spore wyzwanie, jeśli chodzi o ukończenie gry. Kreskówkowa, ale bardzo staranna i klimatyczna grafika to wynik inspiracji dziełami Tima Burtona, natomiast scenariusz oparto na prozie H.P. Lovecrafta. Połączenie tych wszystkich elementów zapowiada niezwykłą i oryginalną produkcję, która może i będzie wyglądać na kolejną małą grę z Game Passa, ale na pewno wartą sprawdzenia.

  1. Więcej o grze The Last Case of Benedict Fox

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Manor Lords

Manor Lords

Broken Roads

Broken Roads

Forever Skies

Forever Skies

Dune: Awakening

Dune: Awakening

Path of Exile: Mobile

Path of Exile: Mobile

Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!
Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!

W lutym nikt nie powinien kręcić nosem na niedobór premier. Nie brakuje debiutów większych gier, jak i tych mniejszych produkcji. Zdecydowanie jest w czym wybierać, chociaż kandydata na grę roku chyba tutaj nie znajdziecie. Ale kto wie?

19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku
19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku

Wśród najlepiej zapowiadających się RPG wyróżniają się przede wszystkim nowe marki i pozycje, o których jeszcze rok temu nie słyszał nikt. Gatunek z wolna ewoluuje, ale spokojnie – dla starych wyjadaczy też znajdzie się kilka znajomo brzmiących tytułów.

Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku
Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku

Rok 2022 dostarczył nam kilka znamienitych produkcji, więc pozostaje trzymać kciuki, aby nowy rok okazał się co najmniej równie dobry, jak nie lepszy! Styczeń pod tych względem nie jest przełomowy – to miesiąc, w którym odetchniemy i odpoczniemy.