Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Źrodło fot. Toei Animation
i
Filmy i seriale 5 listopada 2022, 11:30

Słynne anime, które trwały za długo

Wszystko ma swój koniec, ale czasem twórcy anime przeciągają drogę do finału ile tylko mogą. Zobaczcie naszą listę anime, które trwały za długo.

Wielu z nas ma swój ulubiony serial. Produkcję oglądamy ciągle i chcemy kolejnych sezonów z nowymi przygodami oraz perypetiami bohaterów. Co jeśli jednak więcej nie zawsze oznacza lepiej? Wśród anime spotkamy takie produkcje, które miały zbyt mało odcinków, ale także i takie, które w opinii części fanów miały już ich za dużo.

Powody mogą różne: główna fabuła idzie w dziwnym kierunku lub została zignorowana przez twórców, brak widocznych postępów w rozwoju postaci lub widoczne na pierwszy rzut oka odcinanie kuponów i brak motywacji do stworzenia ciekawej historii.

Wszystko zależy oczywiście od osobistej opinii i właśnie tego będziemy oczekiwali po komentarzach. Tymczasem przedstawiamy nasze zestawienie, w którym według nas te właśnie anime trwały odrobinę zbyt długo, niż było to faktycznie potrzebne.

CZYTACIE NOWĄ WERSJĘ TEKSTU

Wskutek problemów merytorycznych byliśmy zmuszeni stworzyć nową wersję tego artykułu. Autorem aktualnej wersji jest Zbigniew Woźnicki.

Pokemon

  1. Ilość odcinków: 1216 + 11 specjalnych
  2. Data premiery: 1997 rok (w Polsce 2000 rok)

Jeśli pamiętasz czasy wybuchu szału na Pokemony to miałeś znakomite dzieciństwo. W czasach, gdy gameboy był poza zasięgiem wielu osób, to właśnie anime na podstawie gry było pierwszym kontaktem z uniwersum, w którym nastoletnie dzieci używają złapanych w dziczy stworzeń do walk na arenach. Karty, żetony, albumy – było tego sporo i to wszystko dzięki serialowi.

Od oryginalnej premiery minęło 25 lat i mimo to nowe sezony Pokemonów wciąż mają premierę. Łącznie mamy już grubo ponad 1000 epizodów i adekwatnym hasłem byłoby „Obejrzyj je wszystkie”. Oprócz sporej ilości odcinków problemem jest to, iż na przestrzeni lat historia w Pokemonach tak naprawdę nie ewoluowała. Kolejne pokolenia fanów dorastają i często wyrastają z serialu, który w swojej formule w ogóle się nie zmienił i twórcy nie mają takich planów.

Kolejne sezony przypominają reset całej historii i wszystko kręci się od początku. Za każdym razem oczywiście głównym bohaterem musi być wiecznie młody Ash Ketchum, który chce załapać wszystkie Pokemony, ale zazwyczaj nie łapie ich zbyt wielu. Po tylu latach anime sprawia wrażenie wyjątkowej reklamy, która będzie tworzona tak długo, jak długo będą pojawiały się kolejne edycje gier o Pokemonach. W końcu trzeba doić Miltanka ile wlezie.

Historia mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. Podobno oryginalny twórca anime, czyli Takeshi Shudo miał kompletnie inne plany i Pokemony miały zakończyć się już po 2. sezonie, czyli Lidze Joto. Jeśli wierzyć tłumaczeniu tego tekstu, to Shudo planował coś, co w pewnym sensie potwierdzałoby teorię o Ashu w śpiączce. Wszystkie przygody nastolatka miały być w rzeczywistości snem, czyli każda pozostałych postaci, a także tytułowe Pokemony, nigdy nie istniały.

Czy takie zakończenie byłoby lepsze od ciągnięcia anime w nieskończoność? Chyba żadna z obu opcji nie jest dobra. Pokemonom zdecydowanie przydałby się powiew w postaci całkowicie nowego głównego bohatera i jakiegoś przesunięcia w czasie, gdzie znane postacie byłyby starsze, ponieważ minęło kilka lat. Niech anime dorośnie wraz z widzami, którzy na pewno doceniliby doroślejszą historię, skoro i tak końca na razie nie widać.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Wolisz wieloodcinkowe czy bardziej zwarte seriale anime?

Dłuższe.
63,3%
Krótsze.
27,1%
Nie oglądam anime.
9,5%
Zobacz inne ankiety