Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 27 grudnia 2021, 13:07

Najlepsze gry na telefon 2021 roku - wybór redakcji

Dobiegający końca rok okazał się kolejnym udanym dla gier mobilnych. Na rynek trafiło całe mnóstwo nowych produkcji, toteż wybranie spośród nich czołowej dziesiątki nie było łatwe.

Na naszej liście najlepszych mobilnych premier 2021 każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wśród wytypowanych przebojów są gry free-to-play oraz premium. Tytuły opracowane od zera z myślą o smartfonach i tabletach, pozycje przekonwertowane z pecetów i konsol, jak i projekty pośrednie – które bazują na istniejących hitach, ale przeszły dużą metamorfozę, żeby idealnie pasować do zabawy na ekranach dotykowych.

Puzzle Quest 3 – niezły powrót legendarnego RPG

  1. Producent: Infinite RPG
  2. Platformy: AND, iOS, PC
  3. Gatunek: logiczna
  4. Model biznesowy: free-to-play

Pod koniec tego roku na rynek powrócił pionier kategorii łączącej gry match-3 z elementami RPG. Puzzle Quest 3 na razie dostępny jest w Early Accessie, ale już teraz oferuje zawartość i stopień dopracowania na poziomie pełnych wersji.

Podstawowe mechanizmy zabawy są tradycyjne dla tej kategorii. Zajmujemy się więc toczeniem bitew poprzez tworzenie ciągów przynajmniej trzech symboli tego samego typu z zestawów rozrzuconych po planszy. Im dłuższa kombinacja, tym silniejszy efekt. Obudowano to jednak znacznie mocniejszymi elementami RPG niż zazwyczaj. Gra oferuje kilkaset misji i masę lochów do zwiedzania. Mechanika match-3 jest bardziej skomplikowana, a różne ciągi symboli pozwalają ładować zaklęcia i dopasowywać ataki do wrogów.

Rozpoczynając zabawę, gracz może wybrać między kilkoma klasami, a potem rozwijać swojego bohatera za pomocą punktów doświadczenia. Poza samotną zabawą dostępne są także potyczki PvP. Do tego Puzzle Quest 3 to rzadki przypadek produkcji z tego gatunku z grafiką 3D, choć wykonaną w stylu zachowującym klimat poprzednich odsłon.

Wszystko to sprawia, że już teraz jest to jedna z najlepszych hybryd match-3 oraz RPG na rynku i definitywnie najciekawsza z tych, które zadebiutowały w 2021 roku.

  1. Więcej o grze Puzzle Quest 3

Największe zalety gry:

  1. perfekcyjnie zrealizowane standardy gatunku;
  2. mocniej rozbudowane elementy RPG;
  3. najlepiej wykonana gra tego typu pod względem graficznym.
TWOIM ZDANIEM

Na czym częściej grasz w gry mobilne?

Na smartfonie
92,2%
Na tablecie
7,8%
Zobacz inne ankiety
Northgard

Northgard

Wiedźmin: Pogromca potworów

Wiedźmin: Pogromca potworów

League of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift

Puzzle Quest 3

Puzzle Quest 3

Pokemon Unite

Pokemon Unite

NieR Re[in]carnation

NieR Re[in]carnation

10 najlepszych telefonów dla dziecka. Ranking 2022
10 najlepszych telefonów dla dziecka. Ranking 2022

Dobór telefonu dla pociechy nie zawsze jest prostym zadaniem. Należy uwzględnić nie tylko wiek dziecka, ale także jego potrzeby. Ponadto rodzice mają różne podejście do tego, jak powinien wyglądać sprzęt dla kilkulatka i nastolatka.

Telefony, które obsłużysz jedną ręką - ranking małych smartfonów
Telefony, które obsłużysz jedną ręką - ranking małych smartfonów

„Mały telefon” nie oznacza dziś tego samego, co wczoraj – ekrany urządzeń rosną, a ramki się zmniejszają, więc rozmiar ekranu nic nam nie mówi. My wybraliśmy dla Was kilka telefonów, które da się obsłużyć jedną ręką.

2021 był tak słaby, że najlepiej bawiłem się w grze mobilnej
2021 był tak słaby, że najlepiej bawiłem się w grze mobilnej

Jak panu minął 2021 rok? No tak średnio, bym powiedział, tak średnio. W życiu bym się nie spodziewał, że najlepiej będzie mi się grało w produkcję na komórki. O tempora, o mores!