Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 31 października 2021, 11:30

Premiery gier - listopad 2021 to przede wszystkim dobrze znane serie

W listopadzie nie zabraknie nowych gier, ale miesiąc ten zdominowany jest przede wszystkim przez kontynuacje leciwych już serii. Przygotujcie się zatem na dobrze znane produkcje, dzięki którym teoretycznie nie kupicie kota w worku!

Kiedyś to były listopady, a teraz to wcale nie ma listopadów... Poważnie, po przejrzeniu listy premier stwierdzam, że poza kilkoma grami indie miesiąc ten oferuje przede wszystkim stare pozycje w nowych odsłonach. Mam tu na myśli zarówno kontynuacje (w niektórych przypadkach któreś z kolei), jak i odświeżone wersje klasyki. Nie oznacza to, że brakuje faktycznych nowości, niemniej są one w mniejszości! Mimo wszystko w listopadzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Call of Duty: Vanguard

Data premiery: 5 listopada 2021

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX
  3. Przybliżona cena: ok. 240 zł (PC), ok. 284 zł (PS4, XOne, PS5, XSX)

Tak, to kolejne Call of Duty

Znacie Call of Duty? Każdy je zna! Ta seria już osiemnaście części ma! Trudno byłoby zatem nie słyszeć o dawnym rywalu Medal of Honor, który przetrwał próbę czasu oraz burzę zmian. Seria ta ewoluowała bowiem kilkakrotnie, porzucając front drugiej wojny światowej na rzecz bardziej współczesnych, a nawet i futurystycznych czasów. Uznano jednak, że pora (ponownie) powrócić do korzeni, a wszystko w ramach gry Call of Duty: Vanguard.

Call of Duty: Vanguard wraca do korzeni serii

Call of Duty: Vanguard to kolejna próba sprzedania drugiej wojny światowej w formie strzelanki. Otrzymamy kampanię fabularną, w której wcielimy się w różnych żołnierzy walczących na odmiennych frontach. Ostatecznie losy bohaterów splotą się, dzięki czemu utworzą oni pierwszy w historii oddział sił specjalnych. Nie zabraknie oczywiście multiplayera oraz dołączonego do niego trybu zombie, a także zniszczalnego otoczenia.

  1. Więcej o grze Call of Duty: Vanguard

Nasze oczekiwania

Psychofanem Call of Duty nie jestem, ale pamiętam smutne czasy, w których ta seria wystrzelona została w kosmos. Prawie dosłownie. Na szczęście turbofuturystyczne klimaty, które nie podeszły miłośnikom cyklu, zostały porzucone na rzecz realiów współczesnych w Modern Warfare. Twórcy są świadomi sukcesu tej odsłony i nie próbują mierzyć się z presją stworzenia jeszcze lepszego FPS-a. W zamian dochodzi do sprytnej integracji kolejnych tytułów w przestrzeni multiplayerowej. Poprzednie Call of Duty: Black Ops – Cold War niespodziewanie okazało się zaskoczeniem, głównie dzięki kampanii singlowej, bo strzelanie w internecie dawało radę, ale było dość archaiczne. Czy podobnie będzie w przypadku Vanguarda? A może gracze pobawią się trochę, ale po chwili się znudzą i wrócą do sprawdzonego (bo kapitalnie zaprojektowanego pod względem multiplayera) MW? Jedno jest pewne – fani serii wydadzą nieco ponad 300 zł bez drgnięcia powiek, bo przecież to nowe Call of Duty!

Pajdos

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

Farming Simulator 22

Farming Simulator 22

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

Battlefield 2042

Battlefield 2042

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Sherlock Holmes: Chapter One

Sherlock Holmes: Chapter One

Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard

Shin Megami Tensei V

Shin Megami Tensei V

Final Fantasy XIV: Endwalker

Final Fantasy XIV: Endwalker

Gry, które zaskoczyły nas w październiku 2021
Gry, które zaskoczyły nas w październiku 2021

Czasem już przed debiutem danej produkcji wiemy, że jakaś gra okaże się hitem lub gigantyczną wpadką. Zdarzają się również takie tytuły, które po prostu zaskakują. W tym zestawieniu znajdziecie produkcje, które trafiły do sprzedaży w październiku i narobi

Premiery gier - październik 2021 to kocyk, kakałko i mnóstwo gier
Premiery gier - październik 2021 to kocyk, kakałko i mnóstwo gier

Rozpoczyna się najciekawszy czas dla graczy. Chodzi oczywiście o jesień, która jak zwykle dostarczy bogaty pakiet nowych gier do ogrania! A skoro pogoda za oknem nieciekawa, to tylko dodatkowy powód, aby sięgnąć po którąś z październikowych premier.

Premiery gier - we wrześniu 2021 każdy znajdzie coś dla siebie
Premiery gier - we wrześniu 2021 każdy znajdzie coś dla siebie

Wrzesień to idealny czas, aby wybrać sobie jeden tytuł i się w niego zagrywać. Miesiąc ten przynosi nam miks gatunkowy w którym każdy powinien się odnaleźć. Tak zróżnicowanie dawno nie było, chociaż pewnie większość osób rzuci się na pewnego remastera…