Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 29 czerwca 2023, 12:10

16 gier, w które zagracie praktycznie na wszystkim dzięki cross play

Dostępność gier na różnych platformach to ważna rzecz! Jeszcze lepiej, gdy dana produkcja oferuje cross-play. Wtedy bowiem niezależnie od tego, z czego korzystamy, możemy grać z innymi osobami bez żadnych ograniczeń.

Wojna konsol? PC Master Race? A po co to komu? A na co to potrzebne? Zdecydowanie lepiej jest po prostu grać, niezależnie od platformy. A jeszcze lepiej, gdy można bawić się wspólnie ze znajomymi lub graczami z całego świata, nie zważając na to, czy ktoś gra na PlayStation, Xboksie, Switchu, PC lub smartfonie (no dobra, bez tych ostatnich). Dlatego ja z radością witam cross-play w grach, dzięki któremu jest to możliwe!

Oczywiście opcja ta ma swoje ograniczenia i trzeba brać pod uwagę, że pewne platformy mogą dawać przewagę. Z tego powodu międzyplatformowe granie sprawdza się w rozgrywkach nierankingowych lub w tytułach bez takich problemów. Dzisiaj przyjrzeliśmy się grom oferującym cross-play i wybraliśmy dla Was te najbardziej interesujące. Lista oczywiście nie jest ostateczna, więc jeśli macie swoje propozycje, wspomnijcie o nich w komentarzach. W końcu chodzi o wspólną dobrą zabawę.

AKTUALIZACJA 2023

Lista gier została zaktualizowana o Diablo 4. Zajął się tym Mateusz „rassi” Ługowik.

Genshin Impact

  1. Model biznesowy: free-to-play + mikrotransakcje
  2. Platformy: PC, PS4, PS5, AND, iOS, wkrótce Switch

Genshin Impact to hit lata 2020 roku z Chin, który skutecznie podbił rynek. Z jednej strony zaoferował pełną darmowość, w ramach której „żadna” zawartość gry nie była zablokowana. Do tego dorzucił specyficzną grafikę w stylu japońskich animacji, przyjemny system walki oraz otwarty świat. Z drugiej – otrzymaliśmy mechanikę „gacha”, która dobrze znana jest w Kraju Kwitnącej Wiśni. A próba przemycenia jej do Europy okazała się nadzwyczaj skuteczna!

Mimo to na Genshin Impact nie musicie wydać ani grosza, aby dobrze się bawić. Możecie również robić to ze znajomymi w ramach cross-playu. Należy jednak pamiętać, że w tym momencie multiplayer w tej produkcji jest ograniczony i nie pozwala na wspólne oddawanie się wszystkim aktywnościom. Ponadto najpierw trzeba w ogóle taką opcję odblokować, zanim więc zaplanujecie granie z kumplami w Genshin Impact, wbijcie odpowiednio wysoki Adventure Rank.

  1. Więcej o grze Genshin Impact

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy kiedy sięgasz po grę funkcja crossplay ma dla Ciebie znaczenie?

Tylko czasami
20,9%
Tak
20,2%
Nie
58,9%
Zobacz inne ankiety
Diablo IV

Diablo IV

Fortnite

Fortnite

Minecraft

Minecraft

No Man's Sky

No Man's Sky

Genshin Impact

Genshin Impact

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Final Fantasy XIV Online

Final Fantasy XIV Online

Among Us

Among Us

Rocket League

Rocket League

Crossplay i PlayStation 4 – wielka wojna, która tak naprawdę #nikogo
Crossplay i PlayStation 4 – wielka wojna, która tak naprawdę #nikogo

Wielka konsolowa wojna fanbojowa weszła ostatnio w kolejną fazę. Epicentrum starć stały się rozgrywki między posiadaczami różnych platform. Badania dowodzą jednak, że całe to zamieszanie dotyczy elementu, który większości graczy zupełnie nie interesuje.