Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 17 lipca 2021, 11:31

autor: Patryk "PefriX" Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

16 gier, w które zagracie praktycznie na wszystkim dzięki cross play

Dostępność gier na różnych platformach to ważna rzecz! Jeszcze lepiej, gdy dana produkcja oferuje cross-play. Wtedy bowiem niezależnie od tego, z czego korzystamy, możemy grać z innymi osobami bez żadnych ograniczeń.

Wojna konsol? PC Master Race? A po co to komu? A na co to potrzebne? Zdecydowanie lepiej jest po prostu grać, niezależnie od platformy. A jeszcze lepiej, gdy można bawić się wspólnie ze znajomymi lub graczami z całego świata, nie zważając na to, czy ktoś gra na PlayStation, Xboksie, Switchu, PC lub smartfonie (no dobra, bez tych ostatnich). Dlatego ja z radością witam cross-play w grach, dzięki któremu jest to możliwe!

Oczywiście opcja ta ma swoje ograniczenia i trzeba brać pod uwagę, że pewne platformy mogą dawać przewagę. Z tego powodu międzyplatformowe granie sprawdza się w rozgrywkach nierankingowych lub w tytułach bez takich problemów. Dzisiaj przyjrzeliśmy się grom oferującym cross-play i wybraliśmy dla Was te najbardziej interesujące. Lista oczywiście nie jest ostateczna, więc jeśli macie swoje propozycje, wspomnijcie o nich w komentarzach. W końcu chodzi o wspólną dobrą zabawę.

Genshin Impact

  1. Model biznesowy: free-to-play + mikrotransakcje
  2. Platformy: PC, PS4, PS5, AND, iOS

Genshin Impact to zeszłoroczny letni hit z Chin, który skutecznie podbił rynek. Z jednej strony zaoferował pełną darmowość, w ramach której „żadna” zawartość gry nie była zablokowana. Do tego dorzucił specyficzną grafikę w stylu japońskich animacji, przyjemny system walki oraz otwarty świat. Z drugiej – otrzymaliśmy mechanikę „gacha”, która dobrze znana jest w Kraju Kwitnącej Wiśni. A próba przemycenia jej do Europy okazała się nadzwyczaj skuteczna!

Mimo to na Genshin Impact nie musicie wydać ani grosza, aby dobrze się bawić. Możecie również robić to ze znajomymi w ramach cross-playu. Należy jednak pamiętać, że w tym momencie multiplayer w tej produkcji jest ograniczony i nie pozwala na wspólne oddawanie się wszystkim aktywnościom. Ponadto najpierw trzeba w ogóle taką opcję odblokować, zanim więc zaplanujecie granie z kumplami w Genshin Impact, wbijcie odpowiednio wysoki Adventure Rank.

  1. Więcej o grze Genshin Impact
TWOIM ZDANIEM

Czy kiedy sięgasz po grę funkcja crossplay ma dla Ciebie znaczenie?

Nie
63,7%
Tylko czasami
20,8%
Tak
15,5%
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

Fortnite

Fortnite

No Man's Sky

No Man's Sky

Genshin Impact

Genshin Impact

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Among Us

Among Us

Rocket League

Rocket League

Final Fantasy XIV Online

Final Fantasy XIV Online

Crossplay i PlayStation 4 – wielka wojna, która tak naprawdę #nikogo
Crossplay i PlayStation 4 – wielka wojna, która tak naprawdę #nikogo

Wielka konsolowa wojna fanbojowa weszła ostatnio w kolejną fazę. Epicentrum starć stały się rozgrywki między posiadaczami różnych platform. Badania dowodzą jednak, że całe to zamieszanie dotyczy elementu, który większości graczy zupełnie nie interesuje.