Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 listopada 2021, 09:24

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Najlepsze gry z abonamentu Xbox Game Pass

„Netflix dla gier”, czyli abonament Xbox Game Pass pozwala wybierać z ponad setki świetnych tytułów. Czasem od przybytku aż głowa boli, więc prezentujemy 15 najciekawszych produkcji, które warto zainstalować opłacając usługę Microsoftu.

Hades

  1. Rok wydania: 2020
  2. Producent: Supergiant Games
  3. Gatunek: roguelike
  4. Dostępność na platformach: PC, Xbox Series X/S, Xbox One, chmura
  5. W skrócie: wizyta w piekle, którą chce się przeciągać bez końca

O czym jest Hades?

Tytuł od razu zdradza, że możemy liczyć na nawiązania do greckiej mitologii. W grze wcielamy się w Zagreusa – syna Hadesa, boga zaświatów, z których to bohater pragnie się wydostać i dotrzeć na sam Olimp. Jak można się domyślić, zadanie to nie będzie proste. W różnorodnych lokacjach czekają nas starcia z całą menażerią przeciekawych maszkar.

Jak na roguelike’a przystało, umieranie jest tu integralną częścią rozgrywki. Liczne zgony Zagreusa nie są więc powodem do frustracji, tylko sposobem na zdobywanie doświadczenia, na stawanie się lepszym i silniejszym. Co więcej, mechanika ta nie wynika tu tylko z wymogów gatunku, ale jest usprawiedliwiona fabularnie. Dzięki losowo generowanym poziomom Hades faktycznie zachęca do wielokrotnego przechodzenia tej gry.

Dlaczego warto zagrać?

Portfolio twórców ze studia Supergiant Games, z takimi tytułami jak Bastion i Pyre, mówi samo za siebie. Hades to kolejny świetny „indyk”, który wciągnie nawet umiarkowanych fanów roguelike’ów. Fabułę da się ukończyć w rozsądne 20 godzin, ale odkrycie wszystkich sekretów może zająć grubo ponad setkę. I najlepsze jest to, że rzeczywiście trudno oderwać się od zabawy. Twórcy trafili w dziesiątkę z mechanikami rozgrywki (zwłaszcza walki i systemem progresu), stworzyli ciekawą fabułę, dobrali do niej świetnych aktorów głosowych, a wszystko opakowali w przyjemną oprawę audiowizualną.

  1. Więcej o grze Hades

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Dariusz DM Matusiak

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

SnowRunner

SnowRunner

Control

Control

Hades

Hades

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence

Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection

NieR: Automata

NieR: Automata

Gears 5

Gears 5

Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie
Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie

Abonamenty na gry w stylu Game Passa nie są nowym pomysłem. Projekty tego typu pojawiły się jeszcze pod koniec XX wieku, gdy firmy takie jak Kesmai wdrożyły model biznesowy, w którym dzisiaj z powodzeniem działa Microsoft.

Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?
Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?

Kiedyś graliśmy w co popadnie, bo gry były drogie i było ich mało. Teraz dużo większym problemem staje się wybór, na co przeznaczymy nasz cenny wolny czas. Z pomocą przychodzą abonamenty, które powoli zaczynają decydować o tym, w co gramy.

Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass

Kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie, aby mieć dostęp do wielu najnowszych gier? Brzmi całkiem nieźle. Tym właśnie jest Xbox Games Pass, którego postaramy się Wam przybliżyć. Co musicie wiedzieć o usłudze Microsoftu?