Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 5 kwietnia 2021, 11:45

autor: mikos

8 dobrych piesków, które zginęły w grach [SMUTNO]

Mówi się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Czworonożni towarzysze dość często towarzyszą nam w grach, ale historia uczy, że nie powinniśmy się do nich przywiązywać. Dlaczego? Przekonacie się.

Sif (Wielki Szary Wilk) – Dark Souls

Czasem przeciwnik wzbudzi w nas takie emocje, że wolelibyśmy go nie zabijać... - 8 dobrych piesków, które zginęły w grach [SMUTNO] - dokument - 2021-04-02
Czasem przeciwnik wzbudzi w nas takie emocje, że wolelibyśmy go nie zabijać...
  1. Rasa: wilk
  2. Właściciel: Artorias
  3. Czy musi zginąć: tak

Płeć Sifa nie jest znana. Według fanów jedna może być to ona, a nie on, ponieważ Sif to imię nordyckiej bogini, małżonki Thora.

Choć Sif nie jest psem w ścisłym tego słowa znaczeniu (jest wielkim wilkiem), nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. Sif to jeden z bossów w Dark Souls, a znajdziemy go w ogrodzie Darkroot. Historia z nim związana okazuje się o tyle ciekawa, że jeśli spełnimy odpowiednie warunki, podejmie on z nami walkę, choć z dużą niechęcią. Jeżeli Wybrany Nieumarły (czyli my) cofnie się w czasie i uratuje wilka w Przestworze Otchłani oraz umieści Naczynie Władcy na Ołtarzu Firelink, to przed starciem z Sifem wyświetli się przerywnik filmowy. Zwierzę rozpozna nas w nim za pomocą węchu, ale gdy zechcemy je pogłaskać, podniesie głowę i zawyje ponuro. Po tej cutscence Sif wyciągnie swój miecz (trzyma go w paszczy) i niechętnie stanie z nami do walki.

Między innymi ze względu na tę szczególną relację wśród graczy przez pewien czas krążyła legenda o tym, że Sifa można oszczędzić poprzez zaprzestanie walki w drugiej części pojedynku. Niestety, nie jest to prawdą i jedynym sposobem na to, by przejść dalej, jest zabicie wilka na arenie.

Mikołaj mikos Łaszkiewicz

TWOIM ZDANIEM

Co jest ważniejsze w grach - związek z NPC czy zwierzęcy towarzysz?

Dlaczego nie mogę mieć obu? :(
60,5%
Zwierzę!
26,5%
Związek z NPC!
13%
Zobacz inne ankiety
The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

Dark Souls

Dark Souls

Dragon Age: Początek

Dragon Age: Początek

Dark Souls: Remastered

Dark Souls: Remastered

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season Two

Gry nauczyły mnie, że koty są lepsze od związków
Gry nauczyły mnie, że koty są lepsze od związków

Dziś Walentynki, nie ma więc lepszego tematu niż koty. A wydane w ciągu ostatnich miesięcy gry - Assassin’s Creed: Valhalla czy Spider-Man: Miles Morales - stanowią ostateczny argument za tym, że koty lepsze są również od związków.

Ellen Page kontra prostokąty – o emocjonalności i narracji w grach
Ellen Page kontra prostokąty – o emocjonalności i narracji w grach

W 2013 roku proste kwadraty budziły więcej emocji niż postać grana przez Ellen Page. Jak do tego doszło? To efekt burzliwego poszukiwania nowych form narracji w grach.