Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 21 lutego 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Rodzina jest najważniejsza, czyli Szybcy i wściekli uszeregowani od najgorszego do najlepszego

Szybcy i wściekli to seria, którą rozpoznają z miejsca nie tylko fani filmów akcji, ale niemal każdy, kto chociaż mniej więcej wie, co dzieje się w kinach. O wartości fabularnej tego cyklu można dyskutować, ale w swoim gatunku to absolutna klasyka.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw – Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  1. Premiera kinowa: 2019
  2. Reżyseria: David Leitch
  3. W rolach głównych: Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba, Helen Mirren, Ryan Reynolds, Vanessa Kirby, Kevin Hart, Eiza Gonzalez
  4. Box office: 760 milionów dolarów
  5. Ocena na Rotten Tomatoes: 82%

Po wprowadzeniu do serii policjanta Luke’a Hobbsa i najemnika Deckarda Shawa (czyli Johnsona i Stathama) postanowiono wykorzystać ekranową chemię pomiędzy nimi. Zazwyczaj pojedynkujący się na słowa i pięści twardziele tym razem postanowili się zjednoczyć, by walczyć z Idrisem Elbą pojawiającym się w filmie jako Brixton. Chociaż obaj tytułowi bohaterowie, delikatnie rzecz ujmując, nie należą do kryształowych pod względem etycznym, przy tym genetycznie zmodyfikowanym cyberżołnierzu wydają się całkiem miłymi facetami. Aby nastawiony na wymazanie z historii Ziemi ludzkości Brixton nie mógł dopiąć swego, Hobbs i Shaw łączą siły. Wspiera ich agentka MI6 (w tej roli rewelacyjna Vanessa Kirby), która zupełnym przypadkiem okazuje się być... siostrą Shawa.

Chociaż w filmie brakuje znanych z głównego cyklu bohaterów, obraz Davida Leitcha ogląda się zaskakująco dobrze. Nie odnosi się tu tak często towarzyszącego nam w trakcie seansu spin-offów wrażenia, że mamy do czynienia z poboczną, mniej ważną historią. Jest efektownie, jest dramatycznie, a czasem i zabawnie. Elba kontra trio Statham, Johnson i Kirby to prawdziwie wybuchowy kwartet. Nic dziwnego, że poza planami dotyczącymi drugiej części spin-offu mówi się też o wprowadzeniu Hattie Shaw do głównej serii. Ja jestem za, a Wy?

TWOIM ZDANIEM

W serialach kibicujesz policjantom czy złodziejom?

71,5%
Złodziejom!
28,5%
Policjantom!
Zobacz inne ankiety