Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 lipca 2020, 13:50

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Husaria, Obcy kontra Predator i inne easter eggi w League of Legends

League of Legends to twór z szerokim gronem odbiorców, a deweloperom z Riot Games nieobce są żarty, nawiązania czy easter eggi. Wybraliśmy najsympatyczniejsze przykłady puszczania oka do graczy.

Kha'Zix vs Rengar jak Obcy kontra Predator

Jest coś magnetycznego we wszelkich pojedynkach straszydeł z horrorów. Freddy kontra Jason, Obcy kontra Predator… do tego ostatniego (na szczęście pomysłu, nie filmu) odnosi się historia dwóch „junglerów” z League of Legends. Kha'Zix to owadopodobny drapieżnik, który ewidentnie był inspirowany ksenomorfem (i odrobinę Cellem z Dragon Ball Z), Rengar zaś to dumny łowca pragnący upolować jak najpotężniejszą i najbardziej egzotyczną zwierzynę.

Obaj zawodnicy Ligi patrzą na siebie jak na potencjalne trofeum i spotkali się, nim wylądowali na Summoner's Rift. Ich pojedynek w dżungli (dobrze, że nie było tam Arnolda Schwarzeneggera) zakończył się krwawym remisem i zapowiedzią dogrywki. Bo ciężko powiedzieć, który jest tu myśliwym, a który zwierzyną. A jeśli ci dwaj czempioni grają w przeciwnych drużynach – ten, który pierwszy zabije drugiego, zyska odpowiednie bonusy (Rengar – specjalny talizman, a Kha'Zix – dodatkową transformację).

PENTAKILL – zespół w grze i w rzeczywistości

Uniwersum League of Legends rozrasta się tak bardzo, że ani jedna gra, ani nawet jedno medium już go nie pomieszczą. Teraz za porządkowanie tła fabularnego i świata Runeterry wziął się cały sztab, ale na samym początku pomysły na postacie, historyjki i skórki sypały się z nieba jak przypadkowa nawałnica. Owocem tych radosnych, chaotycznych czasów, gdy „Rioci” wrzucali idee do kociołka, aby było fajnie – pozostanie już na wieki Pentakill.

To nie tylko jedno z większych osiągnięć, czyli sytuacja, w której wykańczamy wszystkich pięciu przeciwników za jednym zamachem, ale też zespół muzyczny. W grze reprezentują go takie osobistości jak Sona, Mordekaiser, Karthus, Yorick, Olaf i Kayle. I trzeba przyznać, że jak na fikcyjne postaci grają przyzwoicie, wydali nawet dwa faktyczne albumy. A przynajmniej zrobili to muzycy stojący za projektem Pentakill po naszej stronie monitorów. I brzmią naprawdę nieźle.

League of Legends

League of Legends

Liga złoli – mroczne tajemnice czempionów LoL
Liga złoli – mroczne tajemnice czempionów LoL

Głównymi atrakcjami League of Legends są miażdżące zwycięstwa i zróżnicowani bohaterowie. Każde z nas znajdzie tam swojego ulubieńca, niezależnie od klimatu. A co, jeśli powiem, że Wasz pupil, Wasz main, najprawdopodobniej jest szaleńcem?

10 typów graczy, których każdy choć raz spotkał w League of Legends
10 typów graczy, których każdy choć raz spotkał w League of Legends

Codziennie miliony graczy uruchamiają LoL-a. Teoretycznie każdy z nas jest inny, ale bez problemu wybraliśmy 10 typów graczy, z którymi na pewno każdy z Was się kiedyś spotkał.

7 rzeczy, o których nie masz pojęcia po 10 latach grania w LoL
7 rzeczy, o których nie masz pojęcia po 10 latach grania w LoL

League of Legends, najsłynniejsza MOBA świata jest już z nami dziesięć lat. Z tej okazji zagłębmy się w sekrety, najciekawsze zagrywki i historie związane z dziełem Riot Games.