Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 czerwca 2020, 14:45

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

10 gier, które modami zmienisz w Gwiezdne wojny

Z jakiegoś powodu kiedy tylko pojawia się możliwość tworzenia modów do jakiejś gry, zaraz ktoś wpada na pomysł, żeby wrzucić do niej Jedi, X-Wingi i szturmowców. Mamy dla Was listę najlepszych gier, które możecie zmienić modami w Star Wars.

Minecraft

Minecraft idealnie sprawdza się jako podstawa przeróżnych modyfikacji. Prostota graficzna pozwala skupić się na działaniu nowych elementów i mechanik, bo aspekt wizualny schodzi tu na dalszy plan. Dzięki temu kwadratowy hit doczekał się tysięcy przeróbek urozmaicających rozgrywkę na wszelkie sposoby – najlepsze mody opisaliśmy w osobnym artykule. Minecraft wzbogacony o odpowiednie modyfikacje zmienia się w inżynierskie zmagania z elektrowniami atomowymi w tle, strzelankę z wieloma trybami czy immersyjną przygodę w świecie fantasy.

PACZKA MODÓW ZMIENIAJĄCA MINECRAFTA W GWIEZDNE WOJNY

Modyfikacji dodających do Minecrafta pojedyncze elementy znane z Gwiezdnych wojen jest mnóstwo. Najszybszym (i właściwie najlepszym) sposobem jest skorzystanie z paczki modów. Sugerujemy zainstalować Star Wars Conquest – widoczne screeny zostały wykonane podczas rozgrywki z użyciem tej paczki.

Nie inaczej jest z uniwersum Star Wars – najpopularniejsza space opera z powodzeniem przenoszona jest do Minecrafta. Zabijanie creeperów przy pomocy miecza świetlnego, podróżowanie X-Wingiem po nowych planetach czy spotkanie z Lordem Vaderem i Lukiem Skywalkerem – moderzy dodali do gry większość znanych motywów z Gwiezdnych wojen. Warto sprawdzić, o ile nie odstraszają Was nieco kanciaste widoki.

  1. Więcej o grze Minecraft

 

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z modów do gier?

Tak, szczególnie kiedy odmieniają oblicze danej gry.
35,2%
Nie moduje swoich gier.
32,9%
Tak, o ile proces instalacji nie jest zbyt skomplikowany.
16,7%
Rzadko, miewam z nimi często problemy.
15,1%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

Minecraft

Minecraft

Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty 4: Modern Warfare

Prison Architect

Prison Architect

Mount & Blade

Mount & Blade

Battlefield 2142

Battlefield 2142

Doom II

Doom II

Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare
Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare

Na kolejną część serii Mass Effect jeszcze poczekamy. Jeśli w międzyczasie chcecie odpalić którąś ze starszych odsłon, warto zwrócić uwagę na mody, które potrafią odmienić te gry nie do poznania.

Gra o tron – najlepsze gry i mody osadzone w Westeros
Gra o tron – najlepsze gry i mody osadzone w Westeros

Gra o tron to jeden z najpopularniejszych seriali, oparty na cyklu powieści autorstwa George’a R. R. Martina. Co ciekawe, uniwersum to nie doczekało się jeszcze swojej wielkiej gry, co nie znaczy, że wirtualnego Westeros nie da się już teraz odwiedzić.