Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 14 czerwca 2020, 11:29

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Nie tylko Cyberpunk 2077 – najciekawsze nadchodzące cyberpunkowe gry

Miłośnicy dystopii rządzonych przez chciwe korporacje, neonowych barw, społeczeństw uzależnionych od technologii i filozoficznych rozważań o naturze jednostki w najbliższym czasie zagrają w znacznie więcej niż tylko Cyberpunka 2077.

Podgatunek science fiction znany jako cyberpunk na dobre zakorzenił się w popkulturze w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, gdy powstały najsłynniejsze książki takich pisarzy jak Philip K. Dick, Roger Zelazny czy J.G. Ballard. Od tego czasu towarzyszą nam dystopiczne wizje przyszłości, w której rządzą chciwe megakorporacje, a ludzie uzależnieni są od narkotyków i technologii, czy rozważania filozoficzne o naturze człowieczeństwa. Tematykę tę w ostatnim czasie szczególnie upodobali sobie twórcy gier komputerowych. Nietrudno wyśledzić źródło tego zainteresowania – dzięki Cyberpunkowi 2077 nurt ten cieszy się wyjątkowo dużą popularnością, wielu autorów kuje więc żelazo, póki gorące. Wybraliśmy zatem najciekawsze gry wykorzystujące cyberpunkowe realia, których debiutów możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach.

Cyberpunk 2077

  1. Gatunek: RPG akcji
  2. Data premiery: 17 września
  3. Platformy: PC, PS4, XONE

Kolejna po Wiedźminie 3 wysokobudżetowa produkcja studia CD Projekt RED zapowiedziana została jeszcze w 2012 roku. W 2013 zaprezentowano pierwszy teaser gry, a potem o projekcie tym zrobiło się cicho na wiele lat. Wypłynął on ponownie w 2018 roku i od tego czasu dowiadujemy się o nim coraz więcej. Oparty na popularnej grze fabularnej Cyberpunk 2020 Mike’a Pondsmitha tytuł zabierze nas do Night City, retrofuturystycznej dystopii rządzonej przez brutalne megakorporacje i gangi uliczne.

Świat przyjdzie nam obserwować oczami V – samodzielnie wykreowanego najemnika (bądź najemniczki), który podczas jednego ze zleceń przypadkowo wejdzie w posiadanie sekretu nieśmiertelności. To sprawi, że V stanie się obiektem niezdrowego zainteresowania najbardziej wpływowych szych w mieście. By wykaraskać się z kłopotów, zwiedzimy sporych rozmiarów otwarty świat, rozwiniemy protagonistę w wybrany przez siebie sposób, wykonamy rozbudowane zadania główne i poboczne oraz weźmiemy udział w pościgach i strzelaninach rodem z rasowych shooterów.

  1. Więcej o grze Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Gamedec

Gamedec

The Ascent

The Ascent

Ghostrunner

Ghostrunner

Death Trash

Death Trash

Dark Light

Dark Light

The Last Night

The Last Night

Świat Cyberpunka 2020 - przewodnik po uniwersum gry Cyberpunk 2077
Świat Cyberpunka 2020 - przewodnik po uniwersum gry Cyberpunk 2077

Podobnie jak w przypadku Wiedźmina, także i w przypadku Cyberpunka 2077 CD Projekt RED opiera się na bogatym materiale źródłowym kultowej marki. Warto go poznać, jeśli chcecie lepiej zrozumieć, czym będzie nowa polska superprodukcja.

Ghostrunner to liniowa gra z wyborami, a prawie każdy z nich jest dobry!
Ghostrunner to liniowa gra z wyborami, a prawie każdy z nich jest dobry!

Ghostrunner polskiego studia One More Level nie jest pozycją idealną, ale jedną rzecz robi wręcz wybitnie. Jak na liniową grę akcji oferuje olbrzymią liczbę wyborów i prawie każdy z nich jest dobry.

Cyberpunk 2077 – co przeczytać, co obejrzeć i w co zagrać przed premierą
Cyberpunk 2077 – co przeczytać, co obejrzeć i w co zagrać przed premierą

Na kilka miesięcy przed planowaną premierą nowej produkcji CD Projekt RED zapraszamy Was do zestawienia, które ułatwi Wam jak najbliższe zapoznanie się z estetyką cyberpunku w filmie, literaturze, grach i muzyce.