Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 26 kwietnia 2020, 09:29

autor: Karol Laska

Co po Avengersach? Nadchodzące filmy Marvela

Posucha filmowa dosięgła każdego z nas. Na przekór niej Marvel przygotował bogatą listę premier, które rozsadzą kina na przestrzeni następnych lat. Avengers odpoczywają, ale reszta herosów - nie. Oto nadchodzi IV Faza MCU!

Kto by pomyślał, że nastaną czasy, w których zacznie nam brakować porządnych blockbusterów. Wysokobudżetowe produkcje zasypywały światowe multipleksy przez ostatnią dekadę, łamiąc sukcesywnie kolejne technologiczne bariery i finansowe rekordy. Prym wiódł bezapelacyjnie Marvel, który rozwinął swoje superbohaterskie uniwersum do niebotycznych rozmiarów.

Mimo że MCU przysporzyło sobie nie tylko fanów, ale i przeciwników, nie można franczyzie odmówić konsekwencji i skuteczności działań. Avengers: Koniec gry podsumowało w sposób spektakularny pewien etap twórczości studia, a to postanowiło trochę zwolnić i zrobić sobie małą przerwę. Teraz już wiemy, że przyszłość Marvel Cinematic Universe maluje się w nieoczywistych barwach, stawiając na swoisty reset i odświeżenie formuły. Zapowiedziano naprawdę sporo tytułów. Pora je prześledzić!

Czarna Wdowa

  1. Co to: w końcu solowy film o jedynej kobiecie z klasycznych Avengers
  2. Aktualna data premiery: 6 listopada 2020
  3. Reżyser: Cate Shortland

Gdyby nie koronawirus, to najpewniej czytalibyśmy już pierwsze opinie o Czarnej Wdowie. Cóż, mówi się trudno i żyje się dalej, tym bardziej że premiera i tak tuż za rogiem. O tym filmie wiemy zdecydowanie najwięcej, wszystkie materiały promocyjne poszły już w eter i na ich podstawie można zbudować konkretne oczekiwania. Wiadomo, że nie będzie to klasyczna geneza, a osobna historia rozgrywająca się tuż po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów. Mimo to zawrze ona w sobie wątki związane z przeszłością tytułowej bohaterki.

Produkcja ta zachęca przede wszystkim nieco odmiennym klimatem. Zwiastuny pokazały, że na pierwszy plan wysuną się rosyjscy superbohaterowie, a całość będzie łączyła cechy widowiskowego kina akcji ze wschodnim postrzeganiem filmu szpiegowskiego (czyli seryjni zabójcy w ciasnych, silikonowych strojach).

Interesująco zapowiada się też sama obsada, gdyż w partnerów Czarnej Wdowy wcielą się tacy aktorzy, jak: David Harbour (znany z roli szeryfa w Stranger Things), Florence Pugh (młoda i zdolna dziewczyna, odtwórczyni głównej roli w horrorze Midsommar) oraz Rachel Weisz (pani, którą mogliście oglądać ostatnio w Faworycie). Jak to też zwykle bywa z zapowiedziami, nie do końca znana jest tożsamość antagonisty, choć na podstawie pojedynczych ujęć wnioskuje się, że będzie nim Taskmaster – połączenie średniowiecznego rycerza, zdolnego odtworzyć każdą technikę walki, z Kapitanem Ameryką. Pozostaje nam tylko czekać na premierę. Oby tylko nie przesadzono z rosyjskim akcentem.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Wolisz filmy Marvela czy DC?

78%
Marvela
22%
DC
Zobacz inne ankiety