Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 22 września 2019, 11:30

autor: Julia Dragović

Słodkie kotki, dzikie bajki, socmoderna i RPG-i.

13 prawd o życiu, których nauczyły nas Simsy

Nie ufajcie nikomu. Fakty? Nie dajcie się nabrać. Autorytety? Co naukowiec, to hipoteza… A hipoteza? To tylko hipoteza. W czasach postprawdy i po upadku „Bravo” zostało tylko jedno zaufane źródło, które kontynuuje dzieło edukatora pokoleń – Simsy.

Po przeczytaniu tego tekstu zdacie sobie sprawę, jak duże braki w edukacji ma nasze społeczeństwo, w jak wielu bezsensownych schematach tkwimy całkowicie bezrefleksyjnie i jak wielkimi kłamstwami karmi się nas od najmłodszych lat. Nic nie wiemy o życiu.

Poniżej znajdziecie 13 porad zawodowych, rodzinnych i obyczajowych wprost z The Sims 4. Życiowych. Po nich nic już nie będzie takie samo.

Tekst powstał bez konsultacji z lekarzem i farmaceutą. Podane przez nas rady stosujecie na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Jeśli chcesz urodzić dziewczynkę, jedz arbuzy

Jak widać, na temat tej metody planowania rodziny powstają już poważne prace naukowe. - 13 prawd o życiu, których nauczyły nas Simsy - dokument - 2019-09-22
Jak widać, na temat tej metody planowania rodziny powstają już poważne prace naukowe.

Zapomnijcie o wszystkim, o czym dowiedzieliście się od rodziny, znajomych i z grup na Facebooku na temat czynników wpływających na płeć Waszych potencjalnych „bombelków”. Kiszonki, wymyślne pozycje, ocieplana bielizna, kalendarzyki – bujdy na kiju! Jedyna sprawdzona metoda to spożywanie owoców. Konkretnie: arbuzów i jabłek.

To banalnie proste: marzy Wam się dziewczynka – zjedzcie w ciąży trzy arbuzy. Chłopiec – trzy jabłka. A najlepiej, żeby mieć pewność, w ogóle odstawcie inne jedzenie i zacznijcie delektować się wyłącznie wybranym owocem. Jak pokazuje doświadczenie, takie ograniczenie diety nie ma żadnych skutków ubocznych. Jeśli można całe życie żywić się groszkiem z lodówki, można i jabłkami.

(Uwaga! Powyższa wskazówka skierowana jest do osobników płci żeńskiej. Wskazówki dotyczące ciąży osobników płci męskiej też tu znajdziecie. Ale o tym później).

SKĄD SIĘ BIORĄ DZIECI?

Urodzić – to właściwie dość dziwne określenie, biorąc pod uwagę, że dzieci (jak wszyscy wiemy) spadają z sufitu prosto w nasze ręce. Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Rodzima etymologia niewiele nam tu rozjaśnia. Praindoeuropejskie „ord” (wzrastanie, przyrost) sugeruje ruch, tyle że od ziemi, a nie ku niej. Wydaje się, że tylko Rzymianie mieli łeb na karku, bo dopiero język łaciński (z pochodnym „orduus” – stromy, spadzisty) sugeruje ruch od góry do dołu. Oraz ogromną pomyłkę lingwistyczną, jaka miała miejsce gdzieś po drodze.

TWOIM ZDANIEM

Która część The Sims była najlepsza?

The Sims 3
48,8%
The Sims 4
35,8%
The Sims 2
13,1%
The Sims
2,3%
Zobacz inne ankiety
The Sims 4

The Sims 4

The Sims 3

The Sims 3

The Sims 2

The Sims 2

The Sims

The Sims

10 okrutnych rzeczy, jakie gracze zrobili NPC-om w grach
10 okrutnych rzeczy, jakie gracze zrobili NPC-om w grach

Gracze potrafią być bezdusznikami. Bardzo często dają się ponieść impulsom, wyładowując swoje emocje na ekranie. Ofiarami tych zachowań są bogu ducha winni NPC-e. Oto 10 szczególnych okrucieństw im wyrządzonych.

13 chorych rzeczy, które robiliśmy w serii The Sims
13 chorych rzeczy, które robiliśmy w serii The Sims

Zabijaliście Simy? Przeszukaliśmy internet i zapytaliśmy znajomych: oto zeznania oprawców. Trzynaście okrutnych, najbardziej absurdalnych i najbardziej dziwacznych zgonów, jakie zafundowali swoim Simom gracze! Pochwalisz się swoją kartoteką?

Najlepsze dodatki do gry The Sims 4, które warto kupić
Najlepsze dodatki do gry The Sims 4, które warto kupić

Wszyscy gramy w Simsy, bo i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. A poza tym niedawno The Sims 4 było dostępne za darmo. Pytanie więc, na które z ponad dwudziestu DLC warto wydać pieniądze. Wybraliśmy najciekawsze paczki dodatkowej zawartości.