Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 22 września 2019, 11:30

13 prawd o życiu, których nauczyły nas Simsy

Nie ufajcie nikomu. Fakty? Nie dajcie się nabrać. Autorytety? Co naukowiec, to hipoteza… A hipoteza? To tylko hipoteza. W czasach postprawdy i po upadku „Bravo” zostało tylko jedno zaufane źródło, które kontynuuje dzieło edukatora pokoleń – Simsy.

Po przeczytaniu tego tekstu zdacie sobie sprawę, jak duże braki w edukacji ma nasze społeczeństwo, w jak wielu bezsensownych schematach tkwimy całkowicie bezrefleksyjnie i jak wielkimi kłamstwami karmi się nas od najmłodszych lat. Nic nie wiemy o życiu.

Poniżej znajdziecie 13 porad zawodowych, rodzinnych i obyczajowych wprost z The Sims 4. Życiowych. Po nich nic już nie będzie takie samo.

Tekst powstał bez konsultacji z lekarzem i farmaceutą. Podane przez nas rady stosujecie na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Jeśli chcesz urodzić dziewczynkę, jedz arbuzy

Jak widać, na temat tej metody planowania rodziny powstają już poważne prace naukowe. - 13 prawd o życiu, których nauczyły nas Simsy - dokument - 2019-09-22
Jak widać, na temat tej metody planowania rodziny powstają już poważne prace naukowe.

Zapomnijcie o wszystkim, o czym dowiedzieliście się od rodziny, znajomych i z grup na Facebooku na temat czynników wpływających na płeć Waszych potencjalnych „bombelków”. Kiszonki, wymyślne pozycje, ocieplana bielizna, kalendarzyki – bujdy na kiju! Jedyna sprawdzona metoda to spożywanie owoców. Konkretnie: arbuzów i jabłek.

To banalnie proste: marzy Wam się dziewczynka – zjedzcie w ciąży trzy arbuzy. Chłopiec – trzy jabłka. A najlepiej, żeby mieć pewność, w ogóle odstawcie inne jedzenie i zacznijcie delektować się wyłącznie wybranym owocem. Jak pokazuje doświadczenie, takie ograniczenie diety nie ma żadnych skutków ubocznych. Jeśli można całe życie żywić się groszkiem z lodówki, można i jabłkami.

(Uwaga! Powyższa wskazówka skierowana jest do osobników płci żeńskiej. Wskazówki dotyczące ciąży osobników płci męskiej też tu znajdziecie. Ale o tym później).

SKĄD SIĘ BIORĄ DZIECI?

Urodzić – to właściwie dość dziwne określenie, biorąc pod uwagę, że dzieci (jak wszyscy wiemy) spadają z sufitu prosto w nasze ręce. Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Rodzima etymologia niewiele nam tu rozjaśnia. Praindoeuropejskie „ord” (wzrastanie, przyrost) sugeruje ruch, tyle że od ziemi, a nie ku niej. Wydaje się, że tylko Rzymianie mieli łeb na karku, bo dopiero język łaciński (z pochodnym „orduus” – stromy, spadzisty) sugeruje ruch od góry do dołu. Oraz ogromną pomyłkę lingwistyczną, jaka miała miejsce gdzieś po drodze.

Julia Dragović

Julia Dragović

Studiowała filozofię i kierunki filologiczne. Pisanie trenowała, rzeźbiąc setki prac zaliczeniowych. Dziennikarka GRYOnline od 2019 roku. Zaczynała w newsroomie, by ostatecznie osiąść w dziale publicystyki jako felietonistka i recenzentka, a wkrótce również jako etatowa redaktorka działu poradników i anglojęzycznego Gamepressure. Gra od kiedy pamięta, we wszystko oprócz strzelanek i RTS-ów. Kociara, simsiara, betoniara. Kiedy nie czyści map ze znajdziek i nie gra w symulatory wszystkiego, strategie ekonomiczne, RPG-i (papierowe też) oraz romantyczne indyki, lata z aparatem po polskich i zagranicznych miastach w poszukiwaniu brutalistycznej architektury i postkomunistycznych reliktów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która część The Sims była najlepsza?

The Sims
2,3%
The Sims 2
13,1%
The Sims 3
48,7%
The Sims 4
35,9%
Zobacz inne ankiety
The Sims 4

The Sims 4

The Sims

The Sims

The Sims 3

The Sims 3

The Sims 2

The Sims 2

Najlepsze dodatki do gry The Sims 4, które warto kupić
Najlepsze dodatki do gry The Sims 4, które warto kupić

Wszyscy gramy w Simsy, bo i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Poza tym podstawka The Sims 4 jest na stałe dostępna za darmo. Pytanie więc, na które z ponad 70 DLC warto wydać pieniądze? Wybraliśmy najciekawsze paczki dodatkowej zawartości.

Gry, w których dla jedzenia byłeś gotów zrobić wszystko
Gry, w których dla jedzenia byłeś gotów zrobić wszystko

Mamy właśnie na stronie kulinarny konkurs FRoSTY, więc to świetna okazja, by porozmawiać o jedzeniu w grach. Po co umieszcza się w nich pożywienie? Co ciekawego można z nim zrobić? Oto przegląd kreatywnych przykładów.

10 okrutnych rzeczy, jakie gracze zrobili NPC-om w grach
10 okrutnych rzeczy, jakie gracze zrobili NPC-om w grach

Gracze potrafią być bezdusznikami. Bardzo często dają się ponieść impulsom, wyładowując swoje emocje na ekranie. Ofiarami tych zachowań są bogu ducha winni NPC-e. Oto 10 szczególnych okrucieństw im wyrządzonych.