Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 11 sierpnia 2019, 11:54

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze

Ponoć nie ma głupich pytań – są tylko głupie odpowiedzi. Wychodząc z takiego założenia, zmierzyliśmy się z dziwnymi i śmiesznymi pytaniami, jakie zadają wyszukiwarkom internetowym polscy gracze.

Pytania o pieniądze

Czy Steam jest darmowy?

Tak, sama aplikacja służąca do kupowania i odpalania gier jest całkowicie darmowa, można ją pobierać i instalować bez żadnych obaw i problemów. Natomiast za oferowane w niej gry zazwyczaj trzeba już zapłacić.

Ulubiona platforma pecetowców jest darmowa – ale już dostępne na niej gry w ogromnej większości są płatne. - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
Ulubiona platforma pecetowców jest darmowa – ale już dostępne na niej gry w ogromnej większości są płatne.

Czemu gry na PS4 są takie drogie?

Gry na PlayStation 4 kosztują tak dużo, gdyż tyle kosztują też na Zachodzie – nasze lokalne ceny premierowe w wysokości około 250 zł są odpowiednikiem 60 euro, jakie za gry muszą zapłacić mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej.

Kolekcjonowanie gier to drogie hobby. - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
Kolekcjonowanie gier to drogie hobby.

Gdzie kupić League of Legends?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, google’owy wędrowcze, chcący kupić League of Legends – nie musisz tego robić! Grę można pobrać za darmo z oficjalnej strony, a po portfel będziesz musiał sięgnąć tylko wtedy, gdy skuszą Cię dostępne w niej mikrotransakcje!

Ile kosztuje GTA 6 na Xboksa 360?

Cena Grand Theft Auto VI na Xboksa 360 jest mniej więcej taka sama jak cena Wiedźmina 4 na PlayStation 2 i Half-Life’a 3 na konsolę Game Boy Color. Owszem, to żart, te gry jeszcze nie zadebiutowały, a jak już zadebiutują, to na pewno nie na tych platformach.

Ile zarabia pracownik Blizzarda?

Według danych serwisu PayScale, średnie wynagrodzenie roczne pracownika firmy Blizzard Entertainment wynosi 84 656 dolarów rocznie. Czyli około 325 925 zł rocznie. Czyli około 27 160 zł miesięcznie. Widełki płacowe obejmują zakres od 48 626 dolarów rocznie (15 600 zł miesięcznie) do 133 890 dolarów rocznie (42 956 zł miesięcznie). Informacje te pochodzą od 125 byłych bądź obecnych pracowników studia. Dodajmy, że CEO Activision Blizzard, Bobby Kotick, zarobił w roku fiskalnym 2019 ponad 30 milionów dolarów, z czego ponad cztery w gotówce, a Michael Morhaime, były CEO Blizzarda, osiem milionów, z czego prawie pięć w gotówce.

Ile zarabia Adrian Chmielarz?

Myślę, że bardzo dużo, skoro stale stołuje się w najdroższych restauracjach Warszawy. A tak na poważnie, dlaczego ktoś o to pyta?

TWOIM ZDANIEM

Co robiliście wcześniej: graliście w Wiedźmina czy czytaliście książki Sapkowskiego?

Grałem\łam w gry
48,7%
Czytałem\łam książki
43,5%
Do tej pory ani nie grałem\łam, ani nie czytałem\łam
7,8%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

The Sims 4

The Sims 4

League of Legends

League of Legends

Battlefield V

Battlefield V

Gothic

Gothic

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier
Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier

Pierwszy działający emulator Atari 2600 stworzony w Minecrafcie, najszybsze ukończenie Cupheada z wykorzystaniem mat do tańczenia, pierwsza gra z podwójnym skokiem — to tylko trzy z niezwykłych światowych osiągnięć związanych z grami wideo.

Gracze graczom zgotowali ten los – niesławne zachowania w grach
Gracze graczom zgotowali ten los – niesławne zachowania w grach

Gry komputerowe to frajda i rozrywka, ale nie w chwilach gdy trafimy na griefing – „przysługi” innych graczy, którzy logują się tylko po to, by uprzykrzać życie wszystkim dookoła.