Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 11 sierpnia 2019, 11:54

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze

Ponoć nie ma głupich pytań – są tylko głupie odpowiedzi. Wychodząc z takiego założenia, zmierzyliśmy się z dziwnymi i śmiesznymi pytaniami, jakie zadają wyszukiwarkom internetowym polscy gracze.

Pytania o sprzęt

Co lepsze: konsola czy PC?

A na to pytanie dyplomatycznie pozwolimy odpowiedzieć Wam – poniżej, w komentarzach. :)

Dlaczego gracze mają dwie pary słuchawek?

Jedne są na ludzi, drugie na potwory. Czyli – też na ludzi.

A tak naprawdę to czasem na imprezach e-sportowych organizatorzy albo sponsorzy wymagają, by gracze używali określonych słuchawek, na przykład służących do tłumienia dźwięku z otoczenia. Jednocześnie nie jest zabronione, by oprócz nich gracze mieli też swój sprzęt, przeznaczony chociażby do komunikacji w drużynie. W efekcie zdarza się, że e-sportowcy grają z dwiema parami słuchawek naraz. Czasem zdarza się, że gracze mają trzy pary słuchawek – douszne do dźwięków z gry, nauszne do wyciszenia i dodatkowo jedne z mikrofonem zawieszone na szyi do komunikacji w zespole. Takie zestawy najczęściej trafiają się na turniejach Counter-Strike’a.

Fanów e-sportu taki widok dziwi coraz rzadziej. - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
Fanów e-sportu taki widok dziwi coraz rzadziej.

Czy Nintendo Switch stanieje?

Zadaję sobie to pytanie od 2017 roku i coraz bardziej w to wątpię. Sprzęt Nintendo ma tendencje do utrzymywania wysokiej ceny baaardzo długo. Za to niebawem do sklepów trafi okrojona, tańsza wersja konsoli, zwana Switch Lite.

Nie zanosi się na rychłe obniżki cen Switcha. - Czy wiedźmini istnieli? Dziwne pytania, które w Google zadają gracze - dokument - 2019-08-12
Nie zanosi się na rychłe obniżki cen Switcha.

Dlaczego Nintendo nie jest popularne w Polsce?

Firma Nintendo nigdy nie interesowała się specjalnie polskim rynkiem. Podczas gdy Sony już w latach dziewięćdziesiątych dorobiło się lokalnego oddziału zajmującego się rozreklamowaniem PlayStation w Polsce, a Microsoft od pierwszego Xboksa intensywnie pracował nad rozpoznawalnością swojej konsoli w naszym kraju, Nintendo kompletnie olało temat i ciężar promocji swego sprzętu do grania przerzucało na lokalnych pośredników. Ci, nie mając takich zasobów jak Sony i Microsoft, nie byli w stanie nawiązać z nimi wyrównanej walki. Mimo że dzięki sukcesowi Switcha japońska korporacja zyskała nieco na popularności, i tak wciąż pozostaje w tyle za konkurencją – a centrala Nintendo nadal niespecjalnie się tym martwi i nie kwapi się, by coś w tej sprawie zmienić.

Czy Pegasus psuje telewizor?

Moje oraz znajomych wieloletnie doświadczenie w katowaniu kolejnych Pegasusów (a raczej naszych polskich klonów tego klona) udowadnia, że w starciu telewizor – Pegasus to raczej ten drugi był z reguły słabszym ogniwem i jeśli coś miało się zepsuć, to prędzej konsola. A jak już telewizor się psuł, to nie była to wina konsoli, a po prostu zwykła awaria. Mit, że 8-bitowiec potrafił zepsuć telewizor, wymyślili najprawdopodobniej... rodzice, którzy stosowali go jako wymówkę do odciągania swoich pociech od ekranu.

TWOIM ZDANIEM

Co robiliście wcześniej: graliście w Wiedźmina czy czytaliście książki Sapkowskiego?

Grałem\łam w gry
48,7%
Czytałem\łam książki
43,5%
Do tej pory ani nie grałem\łam, ani nie czytałem\łam
7,8%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

The Sims 4

The Sims 4

League of Legends

League of Legends

Battlefield V

Battlefield V

Gothic

Gothic

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier
Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier

Pierwszy działający emulator Atari 2600 stworzony w Minecrafcie, najszybsze ukończenie Cupheada z wykorzystaniem mat do tańczenia, pierwsza gra z podwójnym skokiem — to tylko trzy z niezwykłych światowych osiągnięć związanych z grami wideo.

Gracze graczom zgotowali ten los – niesławne zachowania w grach
Gracze graczom zgotowali ten los – niesławne zachowania w grach

Gry komputerowe to frajda i rozrywka, ale nie w chwilach gdy trafimy na griefing – „przysługi” innych graczy, którzy logują się tylko po to, by uprzykrzać życie wszystkim dookoła.