Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 listopada 2021, 17:13

Darmowe strzelanki - 15 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera Halo Infinite skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy trzy nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 15 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2021 roku.

1. Fortnite: Battle Royale

FORTNITE: BATTLE ROYALE W SKRÓCIE

  1. Producent: Epic Games
  2. Wydawca: Epic Games
  3. Platformy: PC, XOne, PS4, iOS, AND, Switch
  4. Data premiery na PC: wrzesień 2017

Niewiele jest hitów totalnych. Gier, które są tak popularne, że wpływają na popkulturę, a ich tytuły znają nawet osoby ignorujące naszą branżę. Takim właśnie ewenementem okazał się Fortnite: Battle Royale. Gdy świat po raz pierwszy usłyszał o tej grze, wiele osób nie dawało jej większych szans w starciu z Playerunknown’s Battlegrounds. W rzeczywistości jednak to ten lider gatunku został usunięty w cień przez dzieło Epic Games.

Fortnite’owi: Battle Royale w odniesieniu sukcesu mocno pomogło wykorzystanie modelu darmowego z mikropłatnościami. Samo to nie wystarczyłoby jednak do zwycięstwa. Autorzy postawili również na kreskówkowy styl pełen zapadających w pamięć widoków i zabawnych animacji. Do tego dorzucili mechanikę konstruowania obiektów na mapie. Przede wszystkim jednak wygrali tempem rozwoju. Produkcja ta co chwilę otrzymuje patche, które wprowadzają poprawki, inicjują eventy i usuwają niedoróbki. Gra zmienia się i staje coraz lepsza dosłownie na oczach graczy, budząc tym autentyczny entuzjazm społeczności.

Do tego dużą zaletę Fortnite’a: Battle Royale stanowi fakt, że to produkcja prawdziwie uniwersalna. Dostępna jest na PC, konsolach oraz urządzeniach mobilnych i niemal wszystkie te wersje są ze sobą kompatybilne. W praktyce w zasadzie wszyscy gracze, niezależnie od platform, mogą bawić się wspólnie. Czyni to z Fortnite’a wyjątkowe dzieło, które może na zawsze zmienić całą branżę.

Epic utrzymuje bardzo równe tempo rozwoju swego flagowego produktu. W zeszłym roku wydawało się, że szaleństwo związane z grą zaczęło powoli przygasać, ale autorzy skutecznie rozpalili na nowo wyobraźnię graczy zaskakującym wydarzeniem, w którym mapa została pożarta przez czarną dziurę, a serwery czasowo wyłączone. Ostatecznie okazało się to wstępem do premiery mocno zmienionej wersji tej produkcji, która zadebiutowała jako Fortnite Chapter 2. Wkrótce potem w grze odbył się wirtualny koncert Travisa Scotta, który obejrzało 12,3 mln osób, a w tym roku sukces ten powtórzył występ Ariany Grande. Z kolei w sierpniu 2021 do produkcji tej trafił wzorowany na Among Us tryb Impostors.

To tylko garść najbardziej znanych przykładów, gdyż tak naprawdę Fortnite otrzymuje praktycznie cały czas nowe elementy. Pojawiają się dodatkowe wyzwania, eventy czy crossovery z największymi popkulturowym markami. Chyba żadna inna gra free-to-play nie jest rozwijana tak intensywnie.

  1. Więcej o grze Fortnite: Battle Royale
  2. Zagraj w Fortnite’a za darmo

Fortnite: Battle Royale to gra dla Ciebie, jeśli:

  1. szukasz dobrego battle royale w modelu free-to-play;
  2. masz ochotę na lżejsze klimaty niż to, co oferuje PUBG;
  3. chcesz się bawić z ludźmi na innych platformach.

Adrian Werner

TWOIM ZDANIEM

Czy Valorant wygryzie Counter-Strike GO?

74,6%
Nie, CS: GO jest za mocne
25,4%
Tak, wszystko na to wskazuje
Zobacz inne ankiety
Halo Infinite

Halo Infinite

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Warframe

Warframe

Unturned

Unturned

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Warface

Warface

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Wolfenstein: Enemy Territory

Wolfenstein: Enemy Territory

Splitgate

Splitgate

PlanetSide 2

PlanetSide 2

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.

15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.