Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2023, 17:30

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Zupełnie nowy edytor w Fortnite już na dniach, ułatwi zarabianie na grze

Nowy edytor w Fortnite zadebiutuje jeszcze w marcu. Tryb Kreatywny 2.0 będzie swego rodzaju konkurencją dla Robloxa.

Źródło fot. Epic Games
i

Jeśli jesteście fanami projektowania własnych map i rozgrywek w Trybie Kreatywnym Fortnite, to może zainteresować Was nadchodzący edytor do tej popularnej gry Epic Games. Tym bardziej, że dzięki niemu będziecie mogli łatwiej sobie dorobić. Dzisiaj ogłoszono, że Unreal Editor dla Fortnite (w skrócie UEFN) w wersji beta zadebiutuje 22 marca na PC-tach.

Czym tak właściwie jest UEFN? To aplikacja korzystająca z możliwości Unreal Engine 5, przeznaczona do tworzenia i publikowania własnej twórczości w Fortnite – całych gier, a nie tylko pojedynczych map, dlatego będzie to istotne rozwinięcie Trybu Kreatywnego. To więc swego rodzaju platforma, którą można porównać do Robloxa.

Dzięki edytorowi każdy będzie mógł stworzyć własną zawartość do Fortnite bez konieczności zawierania umów z wydawcą. Ponadto Unreal Editor pozwoli względnie łatwo zarobić na stworzonych treściach, o czym wspominał w zeszłym roku Tim Sweeney, prezes firmy Epic Games.

Unreal Editor wymaga nieco większych umiejętności niż w przypadku Trybu Kreatywnego, gdzie tworzenie odbywało się bezpośrednio w Fortnite. Aplikacja zaoferuje m.in. opracowywanie niestandardowych treści za pomocą narzędzi modelowania i obróbki materiałów czy efektów VFX z systemem Niagara. Jeśli chcecie dokładniej zapoznać się z UEFN, przejdźcie na stronę aplikacji w sklepie Epic Games.

Fortnite pobierzesz tutaj

  1. Fortnite – oficjalna strona