Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2022, 18:24

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Fortnite z edytorem Unreal Engine 5 ma ułatwić zarabianie na grze

Prezes Epic Games, Tim Sweeney, poinformował, że firma pracuje nad nowym edytorem zawartości dla Fortnite’a, korzystającym z możliwości Unreal Engine 5 i pozwalającym bardziej efektywnie zarabiać na własnych treściach w grze.

Źródło grafiki: materiały prasowe / Epic Games.

Niedawno prezes firmy Epic Games, Tim Sweeney, w wywiadzie przeprowadzonym dla portalu FastCompany ujawnił, że około połowę czasu, jaki ludzie spędzają na grze w Fortnite, zajmuje opracowywanie własnych map w trybie kreatywnym, a moduł Battle Royale jest stopniowo spychany na drugi plan. Deweloper docenił zaangażowanie graczy, dodając do głównego menu zawartość przez nich tworzoną, eksponowaną na równi z trybami samego producenta.

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o nagradzanie wysiłku fanów Fortnite’a. Początkiem kwietnia tego roku firma Epic zaimplementowała do swojego dzieła najnowszą wersję własnego silnika graficznego, Unreal Engine 5, która zawiera więcej narzędzi do tworzenia bardzo szczegółowych obiektów 3D. Ponadto Sweeney ujawnił, że w tym roku w ręce graczy firma odda Unreal Editor, czyli zaawansowany edytor, dzięki któremu każdy będzie mógł tworzyć m.in. kod i wysokiej jakości zawartość do gry, bez konieczności zawierania umów z wydawcą.

Fortnite z edytorem Unreal Engine 5 ma ułatwić zarabianie na grze - ilustracja #1
Źródło: YouTube.

Zmonetyzowanie zawartości stworzonej w ten sposób ma odbywać się na nowej, specjalnie opracowanej platformie.

Naszym celem jest uczynienie z niej [platformy – dop. red.] pierwszorzędnego miejsca dotarcia do konsumentów, podobnie jak w przypadku sklepów z aplikacjami mobilnymi, konsol czy Steama. Teraz ludzie patrzą także na Fortnite’a i Robloxa jako na sposoby dotarcia do użytkowników. Oprócz tego budujemy ekonomię, która będzie wspierać twórców w organizowaniu biznesu wokół ich pracy i czerpaniu coraz większych zysków z handlu, jaki zachodzi dzięki ludziom grającym w ich treści – poinformował w wywiadzie Tim Sweeney.

Warto nadmienić, że w trybie kreatywnym w Fortnite już od dawna można stworzyć własną wyspę lub minigrę, korzystając z przygotowanych przez Epic Games narzędzi – jednak monetyzacja treści pozostaje pod kontrolą producenta z Karoliny Północnej. Jeśli gracze spełnią wymagania programu „Wesprzyj twórcę”, takie jak posiadanie dużej liczby fanów, otrzymują kod twórcy. Następnie mogą go reklamować i zarabiać pieniądze na każdym zakupie w sklepie z przedmiotami dokonanym przy użyciu ich kodu.

Fortnite pobierzesz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.